کاربرد GPS و ردیاب در صنعت بیمه
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش

ردیاب خودرو فناوری جدیدی است که در بسیاری از سازمان ها، شرکت ها و صنایع از جمله صنعت بیمه استفاده می شود. شرکت های کارگزار بیمه با نصب ردیاب جی پی اس خودرو بر روی خودروی افرادی که با آنها قرارداد دارند (مانند قرارداد بیمه بدنه و بیمه سرقت خودرو) از محل دقیق خودروی سرقتی مطلع شده و با پرداخت خسارت به صاحب خودرو، برای یافتن خودروی سرقتی در کمترین زمان ممکن اقدام کرده و خودرو را به صاحبش تحویل می دهند. این کار باعث کاهش هزینه های شرکت های بیمه و مدیریت هزینه آنها می شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی بیشتر استفاده از GPS و ردیاب در صنعت بیمه بپردازیم.
استفاده از ردیاب جی پی اس در صنعت بیمه
امروزه با توجه به اینکه نیاز به امنیت خودرو افزایش یافته است، نصب ردیاب GPS به یکی از ویژگی های ضروری خودروهای شرکت تبدیل شده است. خوشبختانه فناوری ردیابی در دنیای امروزی مقرون به صرفه تر و در دسترس تر از همیشه است. ردیاب ها مزایای بسیاری را در صنایع مختلف ارائه می دهند که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• کاهش استفاده غیرمجاز از وسایل نقلیه.
• کنترل و کاهش هزینه های سوخت.
• امکان سازماندهی و مدیریت توقف خودروها در مسیر را فراهم می کنند.
• موقعیت ماشین ها را در زمان واقعی نشان می دهند.
• آنها امنیت خودرو را افزایش می دهند و امکان بازیابی وسیله نقلیه دزدیده شده را فراهم می کنند.
• گزارش هایی از سرعت خودرو، مسافت طی شده، زمان رانندگی و موارد دیگر ارسال می کنند.
از این مزایای ردیاب در صنعت بیمه نیز استفاده می شود. ردیاب جی پی اس بهترین ابزار ضد سرقت محسوب می شود و همین ویژگی باعث شده تا در صنعت بیمه به منظور کاهش هزینه های ناشی از سرقت خودرو از آن استفاده شود.
چنانچه خودرویی مشمول بیمه سرقت خودرو باشد و به سرقت رفته باشد، بیمه موظف به پرداخت خسارت به صاحب خودرو می باشد. اگر شرکت بیمه از ردیاب جی پی اس بر روی خودروهای تحت پوشش بیمه خود استفاده کند، می تواند با کمک اطلاعات دقیقی که ردیاب درباره محل خودروی سرقتی ارسال می کند، خودرو را دوباره پیدا کرده و به صاحبش برگرداند.
علاوه بر این، شرکت های بیمه خودرو می توانند با استفاده از ردیاب جی پی اس خودرو، خودروهای توریستی و اجاره ای را پوشش دهند. با کمک ردیاب می توانید مکان دقیق خودروهای اجاره ای و نحوه استفاده از آن ها را زیر نظر داشته باشید و در نتیجه از آسیب ها و خطرات پیش بینی نشده جلوگیری کنید.
همچنین در صورت تصادف خودروی بیمه شده، شرکت بیمه می تواند با کمک ردیاب جی پی اس متوجه شود که چه کسی در تصادف مقصر بوده است. ردیاب خودرو با ارائه اطلاعات دقیق در مورد سرعت در حین رانندگی و جهت حرکت، مقصر تصادف را شناسایی می کند.
برای استعلام قیمت ضبط ماشین کلیک کنید.
بیمه خودرو بر اساس مصرف چیست؟
یکی از آخرین کاربردهای ردیاب جی پی اس در صنعت بیمه، استفاده از آن برای بیمه بر اساس مصرف خودرو است. این نوع بیمه چند سالی است که در کشورهای پیشرفته مانند ژاپن، آمریکا، انگلیس و استرالیا اجرا می شود.
در بیمه سنتی خودرو، اگر خودرو برای چندین سال بدون تصادف باشد، شرکت بیمه برای صاحب خودرو تخفیف هایی در نظر می گیرد. این نوع تخفیف ایرادات زیادی دارد، مثلا برای اینکه شرکت بیمه یک راننده را راننده خوبی بداند باید چندین سال بگذرد.
در این مدت ممکن است مالک خودرو تصمیم به تعویض خودروی خود بگیرد که در این صورت تمامی تخفیف های وی از بین می رود. این ایرادات در بیمه های سنتی به این دلیل است که بیمه ها فقط برای مدت معینی انجام می شود و مثلاً خودرو یک سال بیمه می شود.
در بیمه مصرف محور، هزینه بیمه بر اساس تعداد کیلومترهایی است که یک فرد طی می کند. البته عوامل دیگری مانند سبک رانندگی، زمان رانندگی، محل رانندگی و عوامل دیگر نیز مهم است و بیمه بر اساس آنها محاسبه می شود.
این نوع جدید بیمه انواع مختلفی دارد و در ساده ترین نوع آن هزینه بیمه بر اساس مسافت طی شده تعیین می شود. در سایر بیمه ها نیز اطلاعاتی مانند سرعت خودرو، نرخ شتاب، تعداد ترمز، ساعت رانندگی و ... مورد بررسی قرار می گیرد و بر این اساس برای رانندگانی که عملکرد بهتری دارند تخفیف هایی در نظر گرفته می شود.
ردیاب GPS خودرو بهترین ابزار برای این عملکرد است. این ابزار کاربردی اطلاعات مهمی در مورد موقعیت خودرو، سرعت، میزان و محل توقف، شتاب خودرو، زمان رانندگی در اختیار شرکت بیمه قرار می دهد و شرکت بیمه می تواند با بررسی گزارش ها و سوابق بهترین راننده را ارزیابی کند.
مزایای بیمه خودرو مبتنی بر مصرف چیست؟
این نوع بیمه ضمن عادلانه تر شدن محاسبه تخفیف برای رانندگان، این شرایط را ایجاد می کند که راننده تنها در مواقع ضروری از خودروی خود استفاده کند. با این بیمه، مالک خودرو برای گرفتن تخفیف نیازی به چند سال صبر ندارد.
حرف پایانی
ردیاب GPS مانند بسیاری از صنایع دیگر در صنعت بیمه استفاده می شود و به بهبود شرایط کمک می کند. شرکت بیمه با کمک ردیاب می تواند خودروی مسروقه را تحت پوشش خود بازیابی کند و در نتیجه هزینه های سرقت خودرو را کاهش دهد. علاوه بر این، تخفیف بیمه با استفاده از بیمه خودرو مبتنی بر سوخت عادلانه تر خواهد بود.
امضاي کاربر :
دزدگیر اماکن
پاسخ ها
مفهوم بیمه مبتنی بر مصرف به سادگی به معنای محاسبه هزینه بیمه بر اساس تعداد کیلومترهایی است که یک فرد طی می کند. اما اصولاً هزینه بیمه در این نوع بیمه بر اساس اطلاعات مختلف در مورد نحوه رانندگی، مدت زمان رانندگی، محل رانندگی و زمان رانندگی محاسبه می شود.

انواع مختلفی از این نوع بیمه وجود دارد که در ساده ترین آنها فقط مسافت طی شده ملاک هزینه است و در انواع دیگر اطلاعات به دست آمده از دستگاه های مختلف از جمله سرعت و شتاب راننده، تعداد ترمز، رانندگی. ساعت و ... برای اعطای تخفیف به رانندگانی که بهتر رانندگی می کنند استفاده می شود
یکی از دستگاه هایی که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد، انواع دستگاه های ردیاب خودرو ارزان قیمت است که اطلاعات مکان، سرعت، شتاب، زمان توقف و رانندگی خودرو را به مرکز بیمه ارسال می کند و با تجزیه و تحلیل این اطلاعات، راننده خوبی است. را می توان شناسایی کرد. راننده پرخطر را شناخت
امضاي کاربر :
دزدگیر اماکن

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.