دلایل استفاده از ردیاب GPS برای کامیون های حمل مواد غذایی
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش

یکی از بزرگترین چالش های صنایع غذایی و دارویی همواره حمل و نقل محصولات به نقاط مختلف بوده است. امروزه شرکت های مواد غذایی و دارویی به کمک خودروهای خاص می توانند محصولات خود را به راحتی به اقصی نقاط کشور و جهان برسانند.
اما این شرکت ها باید ناوگان خود را به دقت رصد کنند تا خرابی های ناشی از مسیر و فعالیت خودروها باعث آسیب به مواد غذایی فاسد شدنی نشود. این نظارت تأثیرات بسیار چشمگیری بر رضایت مشتری، کاهش هزینه و کارایی بیشتر شرکت دارد.
مؤثرترین روشی که تاکنون برای نظارت بر کامیون‌های حمل مواد غذایی استفاده شده است، نصب ردیاب‌های خودرو در ناوگان تحویل مواد غذایی است. مدیر ناوگان هر شرکت می تواند با استفاده از اطلاعات به دست آمده از ردیاب های نصب شده بر روی خودروها، کامیون های مواد غذایی را به طور کامل کنترل کرده و از سلامت محصولات، رانندگان و خودروها اطمینان حاصل کند.
ردیاب کامیون های مواد غذایی جزء جدایی ناپذیر ابزار مدیریت ناوگان شرکت های مواد غذایی است که بدون آن مدیریت ناوگان برای شرکت ها غیرممکن شده و اختلالاتی در فعالیت شرکت ایجاد می کند. با ما همراه باشید تا در مورد لزوم استفاده از ردیاب خودرو برای کامیون های حمل مواد غذایی مطالعه کنید.
ردیاب ناوگان حامل مواد غذایی چیست؟
با استفاده از سیگنال‌های GPS، ردیاب ناوگان می‌تواند مکان خودروهای ناوگان را به صورت لحظه‌ای تعیین کند و به مدیر ناوگان کمک کند تا با ویژگی‌های آن‌ها ناوگان را رصد کند. این ردیاب‌ها معمولاً می‌توانند یک منطقه امن جغرافیایی تعیین کنند، یک SOS را برای مدیر ناوگان ارسال کنند، به کابین گوش دهند و از راه دور خودرو را خاموش کنند. علاوه بر این، به دلیل حساسیت برخی از غذاها به دمای نگهداری، وسایل نقلیه حامل مواد غذایی باید دارای سنسور دما باشند.
دلایل استفاده از ردیاب های GPS در کامیون های حمل مواد غذایی
سرمایه شرکت های مواد غذایی خوراکی ها هستند که در اکثر موارد خیلی زود خراب می شوند و باید در شرایط خاصی نگهداری شوند. علاوه بر این برای برخی از مواد غذایی بسته بندی شده ظاهر آن نیز بسیار مهم است و این مواد مانند میوه هایی که در اثر ضربه لکه دار یا شکسته می شوند باید با دقت بیشتری حمل شوند. در این قسمت به بررسی ویژگی های مفید ردیاب جی پی اس برای کامیون های حمل مواد غذایی می پردازیم تا بهتر بدانیم چرا استفاده از این دستگاه برای صنایع غذایی ضروری است.
برای خرید و مشاهده قیمت دزدگیر ماشین کلیک کنید
بازرسی و تعمیر به موقع کامیون های مواد غذایی
زمانی که خودرویی دائماً در حال تردد است و مسافت های طولانی را در داخل و خارج شهر طی می کند، چک آپ و تعمیرات مکرر نه تنها اجتناب ناپذیر است، بلکه حیاتی و مهم است. در صورت غفلت از بازرسی و تعمیرات دوره ای، خودرو دچار مشکلات بیشتری می شود و مشکلی که با هزینه کمتر قابل حل باشد، هزینه هنگفتی را به شرکت تحمیل می کند.
این تنها یک طرف ماجرا و آسیبی است که عدم نگهداری و تعمیر به ناوگان وارد می کند. از طرفی خرابی خودرو به دلیل فراموشی معاینات و تعمیرات دوره ای در مسیرهای برون شهری می تواند منجر به خرابی باربری در خارج از شهر و فساد مواد غذایی شود که باعث متحمل شدن ضرر و زیان بیشتری به شرکت می شود.
علاوه بر داشتن برنامه منظم برای بررسی خودروهای ناوگان، استفاده از ردیاب دیاگ خودرو یکی از مطمئن ترین راه ها برای جلوگیری از این مشکلات است. این ردیاب خودرو می تواند خرابی قطعات خودرو و مشکلات خودرو را به مدیر ناوگان اطلاع دهد تا در اسرع وقت نسبت به تعمیر خودرو و جلوگیری از آسیب های احتمالی اقدام شود.
جلوگیری از سرقت
اگرچه مواد غذایی به طور کلی سرمایه شرکت است، اما برخی از کالاها مانند خاویار و زعفران که ارزش و گرانی بیشتری دارند برای شرکت سود بیشتری دارند و اگر اتفاقی برای خودروهای حامل این مواد بیفتد ضرر زیادی به شرکت وارد می کند. قیمت بالای چنین مواد غذایی می تواند سارقان را برای سرقت وسایل نقلیه باربری طمع کند. با استفاده از GPS خودرو، جلوگیری از سرقت به یک موضوع ساده تبدیل می شود.
جی پی اس خودرو دارای ویژگی های کاربردی و مفیدی است که می توان از آنها برای جلوگیری از سرقت استفاده کرد. در ابتدا با تعیین محدوده جغرافیایی مجاز می توانید تردد خودرو را رصد کرده و در صورت خروج از این محدوده به مدیر ناوگان هشدار ارسال کنید.
اگر این خروج به دلیل سرقت خودرو باشد، با کمک دستورات لازم می توان به سرعت محل خودرو را شناسایی و حتی متوقف کرد. علاوه بر این، اگر خودروهای حامل در مسیرهای برون شهری مورد حمله سارقان قرار گرفتند، باید با ارسال پیام SOS درخواست کمک کنند.
کنترل رفتار راننده
مدیریت راننده تاثیر بسزایی در سودآوری بالا و رضایت مشتری دارد. اگر راننده خودرویی که مواد غذایی شکستنی یا تغییر شکل‌پذیر حمل می‌کند سرعت غیرقانونی داشته باشد و با رانندگی نادرست به محصولات غذایی آسیب برساند، هم شرکت و هم مشتری از این موضوع متضرر می‌شوند.
از این نظر ردیاب GPS می تواند ابزار خوبی برای نظارت بر رفتار رانندگان به ویژه رانندگانی باشد که در خارج از شهر فعالیت می کنند. یک ردیاب خودرو که دارای قابلیت گوش دادن است گاهی می تواند برای کنترل و مدیریت رانندگان مفید باشد.
بهینه سازی مسیر و صرفه جویی در مصرف سوخت
GPS ناوگان می تواند از ماهواره های GPS برای یافتن بهترین مسیر برای کامیون های مواد غذایی استفاده کند. با رانندگی در مسیر انتخابی علاوه بر صرفه جویی در زمان، مصرف سوخت خودرو نیز کاهش می یابد و با تعیین مسیر مناسب می توان از سفرهای متعدد در همان مسیر و اتلاف وقت و سوخت جلوگیری کرد.
امضاي کاربر :
دزدگیر اماکن
پاسخ ها
امروزه سرقت ماشینهای سنگین، بار آنها و مسافت طی شده این خودرو ها دردسر بزرگی برای شرکت های حمل و نقل ایجاد کرده است و موجب خطرات مختلف و متعددی شده است. از طرف دیگر سیستم ناوگان حمل و نقل برای کنترل ماشین های سنگین و ماشین های حمل و نقل عمومی مشکلات بسیاری دارند و باید از تماس مکرر برای کنترل آنها استفاده کنند.
ردیاب یک دستگاه جی پی اس معمولی است که به سیستم موقعیت یابی جهانی یا همان GPS متصل بوده و به فرد یا سازمان ها اجازه تعیین موقعیت یک فرد یا یک دستگاه خاص را میدهد. ردیاب برای کامیون ها و ماشین های سنگین حمل مواد غذایی یا ... با همان سیستم و اصول طراحی شده با این تفاوت که شکل و اندازه آن متناسب با این خودروهاست.
نحوه عملکرد ردیاب ماشین سنگین به این صورت است که دستگاه روی خودرو نصب شده و امکان ارسال مکان خودرو برای مالک کامیون را فراهم می کند. تبادل اطلاعات بین دستگاه ردیاب و سیستم موقعیت یابی جهانی یا همان جی پی اس این امکان را به ما می دهد تا موقعیت مکانی خودرو را با فاصله کمتر از یک متر را تعیین کنیم و از آن برای اهداف مختلف استفاده کنیم.
امضاي کاربر :
دزدگیر اماکن

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.