بهترین حالت نشستن برای بواسیر + فواید نشستن در آب گرم برای بواسیر
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش

بواسیر یکی از بیماری‌های مقعدی یا نشیمنگاهی است، بنابراین نحوه نشستن و به خصوص نشستن زیاد ارتباط مستقیمی با بواسیر دارند. از آنجایی که این مورد موضوع مهمی محسوب می‌شود، در این صفحه قصد داریم به بررسی نحوه و بهترین حالت نشستن برای بواسیر جهت پیشگیری از آن بپردازیم و فواید نشستن در آب گرم برای بواسیر را معرفی کنیم.

بواسیر یا همان هموروئید،در اثر تورم یا اتساع دیواره عروق مقعد ایجاد می‌شود، در این صورت سیاهرگ‌ها شبیه به زائده یا توده گوشتی مشاهده می‌شود. این بیماری به دو نوع بواسیر داخلی و بواسیر خارجی تقسیم می‌شود. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با علت و علائم ایجاد بواسیر داشته باشید صفحه بواسیر چیست را مطالعه کنید.

برای درمان باید این توده با جراحی برداشته شود. در حال حاضر بهترین روش جراحی کمترین عوارض را داشته و احتمال عود مجدد بیماری را به حداقل کاهش می‌دهد جراحی بواسیر با لیزراست.

بهترین حالت نشستن برای بواسیر
آیا طولانی مدت نشستن برای بواسیر مضر است؟ بله صد در صد نشستن برای مدت زمان طولانی می تواند حاد شدن شرایط را به دنبال داشته باشد. از آنجایی که هنگام نشستن فشار بسیار زیادی به ناحیه مقعدی وارد می‌شود، بنابراین نحوه نشستن می‌تواند روند درمان بیماری را کندتر کرده و یا سرعت بخشد. برای به حداقل رساندن عوارض طولانی مدت نشستن برای بواسیر نکات زیر را مد نظر قرار دهید؛

نشستن صحیح در توالت برای مبتلایان به بواسیر
اجابت مزاج و نحوه صحیح آن تاثیر مستقیمی در پیشگیری و درمان از این بیماری دارد. نشستن بر روی توالت ایرانی به دلیل ایجاد زاویه ۳۵ درجه‌ای فشار وارد بر مقعد و رکتوم را کاهش داده و همین امر به اجابت مزاج راحت‌تر کمک می‌کند. در صورتی که نشستن روی توالت فرنگی با ایجاد زاویه ۹۰ درجه باعث می‌شود که برای دفع مدفوع نیاز به فشار وارد کردن فشار بیشتری بر مقعد باشد. و این موضوع می‌تواند احتمال ایجاد بواسیر را افزایش داده و یا بیماری را تشدید کند.
ادامه مطلب

بالش دوناتی شکل بخرید!
نشستن روی سطح سفت و روی صندلی می تواند فشار وارد بر ناحیه مقعد و طبیعتاً بواسیر را افزایش دهد. بالش‌های دوناتی شکل بالش‌های گردی هستند که شبیه به دونات بوده و قسمت نشیمنگاه آن خالی است. طراحی این بالش به جهت کاهش فشار وارده بر ناحیه مقعد است. علاوه بر کاهش فشار وارد بر ناحیه مقعد استفاده مداوم از این بالش‌ها سبب بهبود علائم ناشی از بواسیر یعنی درد و خارش می‌شود.

استفاده از این بالش بعد از انجام جراحی به افزایش سرعت بهبودی و کاهش آسیب‌های احتمالی کمک کرده و بعد از بهبودی کامل نیز از عود مجدد این بیماری پیشگیری خواهد کرد. به علاوه از دیگر فواید استفاده از این بالش‌ها می‌توانیم به کاهش فشار وارده بر دنبالچه و بیماری‌های مربوط به آن اشاره کنیم.

مدت طولانی نشینید! (نشستن زیاد و بواسیر)
یکی دیگر از عواملی که نقش بسیاری در ایجاد این بیماری و تشدید آن دارد، طولانی مدت نشستن است. زمانی که برای مدت طولانی در یک حالت به خصوص قرار می‌گیرید به سیاهرگ‌ها فشار وارد می‌شود و این تشدید بیماری را به دنبال خواهد داشت. از طرفی بی تحرکی و نشستن طولانی به هر دلیلی،احتمال یبوست را افزایش می‌دهد، بنابراین مجبور می‌شوید، برای دفع مدفوع فشار زیادی را به ناحیه مقعد وارد کنید که این مورد هم به هموروئید می‌انجامد.

بنابراین اگر به سبب موقعیت شغلی خود مجبور هستید مدت طولانی از روز را بشینید، نکات زیر را مد نظر قرار دهید؛

تهیه بالش دوناتی شکل را فراموش نکنید!
حداقل هر یک ساعت یک بار از جای خود بلند شوید و چند قدم حرکت کنید.
زمان استراحت یا غذا خوردن و یا تماشای تلویزیون بایستید.
توجه داشته باشید که به همین ترتیب ایستادن طولانی مدت هم توصیه نمی‌شود! زیرا نشستن یا ایستادن برای مدت طولانی هم می‌تواند فشار زیادی را بر ناحیه مقعد وارد کند.
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.