بوی نامطبوع داخل ماشین ظرفشویی دو‌و؛ یک مشکل آزاردهنده
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش


بوی نامطبوع داخل ماشین ظرفشویی دو‌و؛ یک مشکل آزاردهنده
پس از مدت زمان طولانی استفاده از ماشین ظرفشویی دوو، معمولا پس از اتمام فرآیند شست و شوی ظرف ها، بوی نامطبوعی در محفظه داخلی دستگاه باقی می ماند. این مشکل نیازی به تعمیر ماشین ظرفشویی ندارد و با شناسایی دقیق علت ها و روش رفع آن ها، به سادگی می توان بوی بد و نامطبوع از داخل ماشین ظرفشویی دوو را از بین برد.

علت بوی بد از داخل ظرفشویی دوو چیست؟
بوی نامطبوعی که از ماشین ظرفشویی استشمام می شود، در بیشتر موارد ناشی از گرفتگی در بخش های مختلف این دستگاه است. علاوه بر استفاده طولانی مدت از این دستگاه و فرسودگی قطعات، عدم استفاده از آن در بازه ای طولانی نیز می تواند عاملی برای ایجاد بوی بد داخل آن باشد. عدم استفاده طولانی مدت از ماشین ظرفشویی دوو، رشد باکتری ها را افزایش می دهد و باعث استشمام بوی بد و نامطبوع از داخل آن می شود. همچنین آلودگی بدنه ظرفشویی نیز یکی از عوامل تاثیرگذار در ایجاد بوی بد در داخل ظرفشویی دوو است. در ادامه این مطلب به مهم ترین دلایل استشمام بوی بد و نامطبوع از داخل ماشین ظرفشویی دوو می پردازیم .


گرفتگی فیلتر تخلیه؛ رایج ترین علت بوی بد ماشین ظرفشویی دوو
رایج ترین و مهم ترین علت لستشمام بوی بد و نامطبوع از داخل ماشین ظرفشویی دوو، جمع شدن ذرات و بقایای غذا در فیلتر تخلیه است. فیلتر تخیله بقایای غذای درون ظرف ها را جمع کرده و از گرفتگی فاضلاب جلوگیری می کند. این کار باعث جمع شدن باکتریها در محیط گرم فیلتر تخیله شده و با به وجود آوردن کپک ها، بوی نامطبوعی تولید می کند. گرفتگی فیلتر تخلیه علاوه بر ایجاد بوی بد و نامطبوع از داخل ماشین ظرفشویی دوو، فرآیند تخلیه آب را نیز با مشکل مواجه می کند.
برای رفع این مشکل می توان با درآوردن قفسه ظرفشویی و شستن فیلتر، بقایای غذا را از داخل آن پاک کرد. راهکاری دیگر، شستن بدنه داخلی ظرفشویی است که به رفع بوی نامطبوع در داخل ظرفشویی کمک زیادی می کند.
برای جلوگیری از ایجاد بوی بد داخل ماشین ظرفشویی، هفته ای یک بار از آن استفاده کنید
در بسیاری از موارد، علت بوی بد و نامطبوع از داخل ماشین ظرفشویی دوو، عدم استفاده طولانی مدت و بسته بودن درب آن است. بسته بودن طولانی مدت درب ظرفشویی، باعث باقی ماندن رطوبت، رشد میکروب و در نتیجه ایجاد بوی نامطبوع می شود. همچنین بستن درب ماشین ظرفشویی بلافاصله پس از شستشوی ظروف، باعث باقی ماندن رطوبت و ایجاد بوی بد و نامطبوع از داخل ماشین ظرفشویی دوو می شود. پس از استفاده از ظرفشویی باید دقت داشت که محیط داخلی آن، به طور کامل خشک شود.
یکی از موثرترین راهکارها برای جلوگیری از ایجاد بوی بد در ماشین ظرفشویی، باز گذاشتن درب آن پس از استفاده است. این امر باعث گردش هوای بیشتر در داخل بدنه ظرفشویی می شود و رطوبت محفظه داخلی را از بین می برد.


گرفتگی شلنگ تخلیه؛ عاملی مهم در ایجاد بوی بد ماشین ظرفشویی دوو
تخلیه فاضلاب درون ماشین ظرفشویی به وسیله لوله تخلیه صورت می گیرد. عدم عبور درست آب باعث بازگشت آن شده و در بسیاری از موارد علت بوی بد ظرفشویی به دلیل تخلیه نشدن آب آلوده ماشین ظرفشویی است. این نقص به دلیل پیچ خوردن یا انسداد لوله رخ می دهد و در بسیاری از موارد در محل خروجی و محل اتصال شیلنگ به فاضلاب به وجود می آید.
بهترین راهکار برای رفع بوی بد و نامطبوع از داخل ماشین ظرفشویی دوو در صورت نقص در شیلنگ تخلیه آن، بررسی این قطعه است. برای این کار باید لوله داخل فاضلاب را بررسی کرد تا در صورت انسداد یا له شدگی شیلنگ، بتوان آن را برطرف کرد.


گرفتگی منافذ بازوهای آبپاش یکی از دلایل اصلی بوی بد داخل ماشین ظرفشویی دوو است
یکی از مهم ترین دلایل استشمام بوی بد و نامطبوع از داخل ماشین ظرفشویی دوو، عدم شستن صحیح ظروف داخل ظرفشویی است. این امر زمانی اتفاق می افتد که منافذ بازوهای آبپاش ظرفشویی مسدود شده باشند. این منافذ وظیفه پاشیدن آب روی ظرف برای شست و شوی صحیح آن ها را بر عهده دارند. انسداد در منافذ بازوهای آب پاش، مانع رسیدن آب به ظرف ها شده و در نتیجه شست و شوی ظرف ها با اخلال مواجه می شود. برای رفع مشکل بوی بد و نامطبوع از داخل ماشین ظرفشویی دوو در صورت انسداد منافذ بازوهای آب پاش، باید با استفاده از مسواک و با کمک سرکه تمام منافذ را شست و انسداد را برطرف کرد.


کثیفی لاستیک دور درب؛ علتی ساده اما مهم برای استشمام بوی بد ماشین ظرفشویی
لاسیتک دور درب ظرفشویی مسئولیت پیشگیری از خروج آب و کف موجود در آن را برعهده دارد. تجمع رسوبات، کثیفی و جمع شدن ذرات مواد غذایی در درزهای این لاستیک باعث رشد باکتری ها می شود و بوی بدی را از داخل ماشین ظرفشویی تولید می کند. برای رفع این مشکل باید پس از استفاده کردن از ظرفشویی با استفاده از پارچه ای نخی، درزهای این لاستیک را تمیز کرد.


کثیف بودن سبد؛ عاملی مهم در ایجاد بوی بد داخل ماشین ظرفشویی
سبدهای ظرفشویی تماسی مستقیم با ظرف ها دارند. در صورت عدم نظافت درست سبدها، مواد غذایی به آن ها می چسبند و باعث ایجاد بوی بدی می شوند. استفاده از مواد شوینده و پاک کننده چند منظوره و رسوب زداهای مناسب با ظرفشویی، مواد غذایی چسبیده به آن ها را از بین می برد. برای رفع بوهای نامطبوع از داخل ظرفشویی، باید از شوینده های مناسب استفاده کرد تا سبدها زنگ نزنند.مطلبی که مطالعه کردید یکی از مقالات آموزشی سایت دوو پشتیبان می باشد ، شما می توانید وارد لینک زیر شوید و این مقاله را به طور کامل مطالعه بفرمایید و همچنین می توانید سایر مقالات آموزشی تعمیرات انواع لوازم خانگی را در این سایت مطالعه بفرمایید و از آن ها استفاده کنید :

https://www.daewooposhtiban.com/dishwasher/bad-and-unpleasant-smell/


همچنین اگر در خصوص تعمیر ماشی لباسشویی دوو به راهنمایی و مشاوره تخصصی با کارشناس نیاز دارید و یا تمایل دارید تا مشین لباسشویی دوو شما توسط تعمیرکار متخصص لباسشویی daewoo تعمیر شود ، می توانید با نمایندگی تعمیرات دوو پشتیبان تماس حاصل بفرمایید و از خدمات این مرکز بهره مند شوید .

پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.