چگونه می توان کد خطای e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ را رفع کرد؟
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش


چگونه می توان کد خطای e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ را رفع کرد؟
برای اینکه بتوانید ارور e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ را رفع کنید باید سیستم آبرسانی دستگاه را بررسی کنید. به این ترتیب می توانید دلیل بروز اختلال در سیستم آبرسانی را شناسایی کرده و آن را برطرف کنید. در بررسی سیستم آبرسانی ماشین ظرفشویی سامسونگ باید چند بخش از این سیستم را چک کرده تا دلیل ظاهر شدن ارور e2 را بفهمید.
بخش های مختلف سیستم آبرسانی ماشین ظرفشویی برای بررسی دلیل ظاهر شدن ارور e2 عبارتند از:
•پمپ تخلیه
•شیر ورودی
•منبع تغذیه و لوله های آب


بررسی پمپ تخلیه برای رفع ارور e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ
به منظور بررسی پمپ تخلیه ابتدا باید فیلتر تخلیه را از ماشین ظرفشویی خارج کنید که برای این کار باید سبد ظرف پایینی دستگاه را بردارید. حتما بررسی کنید که محفظه فیلتر و قسمت پایینی دستگاه هیج ضایعاتی نداشته باشند. در صورتی که اجسام خارجی در پمپ تخلیه گیر کرده باشند، شما یک صدای غیر طبیعی از این قطعه خواهید شنید.
برای رفع این مشکل باید پمپ تخلیه را باز کرده و داخل آن را کاملا تمیز کنید. برای این کار ابتدا باید صفحه پایینی را برداشته و رطوبت فیلتر را به کمک یک اسفنج بگیرید. سپس درپوش پمپ تخلیه را جدا کنید. برای این کار باید دسته آن را رو به داخل فشار دهید و در جهت پیکان بچرخانید. سپس دسته را به سمت بالا بکشید. اکنون باید پروانه پمپ را کاملا تمیز کنید و بعد درپوش پمپ را سر جایش قرار دهید. برای این کار باید درپوش در جای خودش قرار داده و فشار دهید؛ زمانی که صدای کلیک شنیدید، درپوش را رها کنید تا قفل شود.


چک کردن شیر ورودی به منظور شناسایی اختلالات موجود در آن
در هنگام ظاهر شدن ارور e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ، اولین کاری که باید انجام دهید بررسی شیر ورودی آب است. اگر به هر دلیل شیر ورودی آب خراب شده یا عملکرد آن مختل شده باشد، می تواند مشکلات متعددی را ایجاد کند. از جمله این مشکلات می توان به نشتی آب در حین کار و دیر پر شدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ اشاره کرد. در برخی موارد به طور کلی آب وارد دستگاه نمی شود.
به دلیل اینکه شیر ورودی آب به وسیله تایمر الکترونیکی کنترل می شود، ابتدا باید این قطعه را تست کنید که می تواند خطرناک باشد. چرا که باید سیم ها و پایانه های شیر ورودی را باز کرده و به کمک یک سیم تست، اجزای الکتریکی قطعه را ارزیابی کنید. باید اشاره کرد که بهترین راه برای تست این قطعه، تماس با یک تعمیرکار مجرب است. چرا که تعمیرکاران ابزارهای مخصوص تست قطعات الکترونیکی را دارند و دقیق تر می توانند این کار را انجام دهند. شما می توانید ابتدا یک تست اولیه انجام داده و مطمئن شوید که ایراد از شیر ورودی است؛ سپس با تعمیرکار تماس بگیرید.

منبع تغذیه و لوله های آب ورودی به ماشین ظرفشویی سامسونگ
اگر مشاهده کردید که ارور e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ نشان داده می شود، بررسی کنید که شیر ورودی آب حتما باز باشد. سپس لوله های آب را بررسی کرده و از عدم پیچش لوله ها و خم نبودن آن ها مطمئن شوید. بهتر است که فشار آب را نیز چک کنید که کم نباشد. چرا که کم بودن فشار آب باعث می شود آب ماشین ظرفشویی به اندازه کافی پر نشود. در نتیجه ارور e2 روی نمایشگر آن ظاهر خواهد شد.


ارور e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ را با شناسایی علت آن رفع کنید
هر یک از کدهای خطایی که در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی سامسونگ ظاهر می شود، در واقع هشداری برای وجود مشکل در عملکرد دستگاه هستند. ارور e2 یکی از کدهای خطایی است که به دلیل انسداد پمپ تخلیه و اختلال در سیستم آبرسانی ماشین ظرفشویی روی نمایشگر ظاهر می شود. رفع این کد خطا، کار دشواری نیست؛ اما بهتر است که یک تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعمیر ظرفشویی سامسونگ این کار را انجام دهد. چرا که لازم است برخی از قطعات الکترونیکی ماشین ظرفشویی تست شده و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض شوند.


مطلبی را که مطالعه فرمودید بخشی از مجموعه مقالات آموزشی سایت دیبا پشتیبان ایرانیان می باشد . در صورت تمایل می توانید وارد لینک زیر شوید و این مطلب را به طور کامل از سایت اصلی آن مطالعه بفرمایید :

https://www.samsungposhtiban.com/dishwasher/e2-error-code/

همچنین در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان مجموعه و یا نیاز به تعمیرکار ماشین ظرفشویی سامسونگ می توانید با نمایندگی تعمیرات دیبا پشتیبان ایرانیان تماس حاصل بفرمایید و از خدمات منحصربه فرد این مجموعه نیز بهره مند شوید .


پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !



برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.