استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
اگر شما یک سرمایه گذار ارزهای دیجیتال هستید، سرمایه گذاری مفهومی است که اغلب درباره آن خواهید شنید. استیک کردن روشی است که بسیاری از ارزهای دیجیتال تراکنش های خود را تأیید می کنند و به شرکت کنندگان اجازه می دهد برای دارایی های خود پاداش دریافت کنند. استیکینگ در دوره آموزش ارز دیجیتال در مشهد هم یاد داده می‌شود.
اما استیک کردن ارز دیجیتال چیست؟ سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال فرآیندی است که شامل انتقال دارایی های رمزنگاری شما برای پشتیبانی از شبکه بلاک چین و تایید تراکنش ها می شود.
این برای ارزهای دیجیتالی که از مدل اثبات سهام برای پردازش پرداخت‌ها استفاده می‌کنند، در دسترس است. این یک جایگزین کارآمدتر انرژی برای مدل اصلی اثبات کار است. اثبات کار مستلزم دستگاه های استخراجی است که از قدرت پردازش برای حل معادلات ریاضی استفاده می کنند.
استیک کردن می تواند یک راه عالی برای استفاده از ارز دیجیتال شما برای درآمد غیرفعال باشد، به خصوص از آنجایی که برخی از ارزهای دیجیتال نرخ بهره بالایی برای سهام ارائه می دهند. قبل از شروع، مهم است که به طور کامل درک کنید که چگونه سهام ارز دیجیتال کار می کند.
نحوه کارکرد crypto staking
در مورد ارزهای رمزپایه که از مدل اثبات سهام استفاده می کنند، استیک کردن راهی برای افزودن تراکنش های جدید به بلاک چین است.
ابتدا، شرکت‌کنندگان سکه‌های خود را به پروتکل کریپتوکارنسی کمک می‌کنند. از میان این شرکت کنندگان، پروتکل اعتبار سنجی ها را برای اعتبارسنجی بلوک های تراکنش ها انتخاب می کند. هر چه تعداد سکه های بیشتری را واریز کنید، احتمال اینکه به عنوان اعتبارسنجی انتخاب شوید بیشتر می شود.
هر بار که یک بلوک به بلاک چین اضافه می‌شود، سکه‌های ارزهای دیجیتال جدید ضرب شده و به عنوان جایزه برای قرار گرفتن در اعتبارسنجی آن بلاک توزیع می‌شوند. در بیشتر موارد، پاداش همان نوع ارز دیجیتالی است که شرکت کنندگان روی آن استیک کردن می کنند. با این حال، برخی از بلاک چین ها از نوع متفاوتی از ارزهای دیجیتال برای کسب پاداش استفاده می کنند.
اگر می خواهید روی ارزهای دیجیتال استیک کردن کنید، باید صاحب ارزهای دیجیتالی باشید که از مدل اثبات سهام استفاده می کنند. سپس می توانید مبلغی را که می خواهید استیک کردن کنید انتخاب کنید. شما می توانید این کار را از طریق بسیاری از صرافی های رایج ارزهای دیجیتال انجام دهید.
هنگام استیک کردن سکه های شما هنوز در اختیار شما هستند. اساساً، شما آن سکه‌های شرط‌بندی شده را وارد تولید می‌کنید و در صورت تمایل می‌توانید بعداً آنها را لغو کنید. روند خروج ممکن است فوری نباشد. با برخی از ارزهای رمزنگاری شده، باید سکه‌ها را در حداقل مدت زمان به اشتراک بگذارید.
امکان استیکینگ با انواع ارزهای دیجیتال وجود ندارد. این فقط برای ارزهای رمزپایه ای که از مدل اثبات سهام استفاده می کنند در دسترس است.
بسیاری از سیستم‌های رمزنگاری از مدل اثبات کار برای افزودن بلاک‌ها به زنجیره‌های بلاک خود استفاده می‌کنند. مشکل اثبات کار این است که به قدرت پردازش قابل توجهی نیاز دارد. این امر منجر به مصرف انرژی قابل توجهی توسط ارزهای دیجیتال اثبات کار شده است. بیت کوین (CRYPTO: BTC)، به ویژه، به دلیل نگرانی های زیست محیطی مورد انتقاد قرار گرفته است.
از سوی دیگر، Proof of Stake به انرژی زیادی نیاز ندارد. این همچنین آن را به گزینه ای مقیاس پذیرتر تبدیل می کند که می تواند تراکنش های بیشتری را انجام دهد.

چگونه ارز دیجیتال را استیک کنیم؟
قرار دادن یک ارز دیجیتال برای اولین بار ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد، اما زمانی که با آن راحت شوید، یک فرآیند ساده است. در اینجا نحوه استیکینگ گام به گام روی ارزهای دیجیتال آورده شده است:

1. یک ارز دیجیتال بخرید که از اثبات سهام استفاده می کند.
همانطور که قبلاً اشاره شد، همه ارزهای رمزپایه استیکینگ را ارائه نمی دهند. شما به یک ارز رمزنگاری شده نیاز دارید که تراکنش ها را با اثبات سهام تایید کند. در اینجا چند مورد از ارزهای رمزپایه اصلی که می توانید روی آنها استیکینگ کنید و کمی در مورد هر کدام آورده شده است:
· اتریوم (CRYPTO: ETH) اولین ارز دیجیتال با بلاک چین قابل برنامه ریزی بود که توسعه دهندگان می توانند از آن برای ساخت برنامه های کاربردی استفاده کنند. اتریوم کار خود را با اثبات کار آغاز کرد اما در حال حرکت به سمت مدل اثبات سهام است.
· کاردانو (CRYPTO: ADA) یک ارز دیجیتال سبز است. این بر اساس تحقیقات همتا بررسی شده و با استفاده از روش های مبتنی بر شواهد توسعه یافته است.
· پولکادوت (CRYPTO: DOT) پروتکلی است که به بلاک چین های مختلف اجازه می دهد تا با یکدیگر متصل شده و کار کنند.
· سولانا (CRYPTO: SOL) یک بلاک چین است که برای مقیاس‌پذیری طراحی شده است زیرا تراکنش‌های سریع با کارمزد کم را ارائه می‌دهد.
با یادگیری بیشتر در مورد سیستم‌های رمزنگاری اثبات سهام که توجه شما را به خود جلب می‌کند، از جمله نحوه کار، پاداش‌های شرط‌بندی آن‌ها و فرآیند شرط‌بندی با هر کدام، شروع کنید. سپس می توانید ارز دیجیتال مورد نیاز خود را پیدا کنید و آن را در اپلیکیشن ها و صرافی های ارز دیجیتال خریداری کنید.

2. ارز دیجیتال خود را به یک کیف پول بلاک چین منتقل کنید.
پس از خرید ارز دیجیتال خود، در صرافی ای که آن را خریداری کرده اید در دسترس خواهد بود. برخی از صرافی ها برنامه های سهام خود را با برخی ارزهای دیجیتال دارند. اگر چنین است، می‌توانید به سادگی روی کریپتو استیکینگ کنید مستقیماً در بورس
در غیر این صورت، باید وجوه خود را به یک کیف پول بلاک چین که به عنوان کیف پول رمزنگاری نیز شناخته می شود، انتقال دهید. کیف پول بهترین راه برای ذخیره ایمن ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می شود. سریع ترین گزینه در اینجا دانلود یک کیف پول نرم افزاری رایگان است، اما کیف پول های سخت افزاری نیز برای خرید موجود است.
هنگامی که کیف پول خود را به دست آوردید، گزینه سپرده گذاری ارز دیجیتال را انتخاب کنید و سپس نوع ارز رمزنگاری شده خود را انتخاب کنید. این یک آدرس کیف پول ایجاد می کند. به حساب صرافی خود بروید و گزینه برداشت را برای ارز دیجیتال خود انتخاب کنید. این آدرس کیف پول را کپی و جایگذاری کنید تا ارز دیجیتال خود را از حساب صرافی خود به کیف پول خود منتقل کنید.

3. به یک استخر سهام بپیوندید.
در حالی که استیکینگ بسته به ارز دیجیتال می تواند متفاوت عمل کند، اکثر آنها از استخرهای استیک استفاده می کنند. معامله‌گران کریپتو وجوه خود را در این استخرهای سهام جمع می‌کنند تا شانس بیشتری برای کسب جوایز سهام داشته باشند.
استخرهای موجود برای ارز دیجیتالی که دارید را کاوش کنید. در اینجا چند نکته قابل توجه است:
· قابلیت اطمینان: شما هیچ پاداشی دریافت نمی‌کنید در حالی که سرورهای استخر شما از کار افتاده است. یکی را انتخاب کنید که نزدیکترین زمان به کار را به 100٪ دارد.
· هزینه های معقول: اکثر استخرهای استیک کردن بخش کوچکی از پاداش استیک کردن را به عنوان کارمزد می گیرند. مقادیر معقول به ارز دیجیتال بستگی دارد، اما معمولاً بین 2 تا 5 درصد است.
· اندازه: استخرهای کوچکتر کمتر برای اعتبارسنجی بلوک انتخاب می‌شوند، اما در صورت انتخاب، پاداش‌های بزرگ‌تری ارائه می‌دهند، زیرا نیازی به تقسیم پاداش‌ها ندارند. شما نمی خواهید استخری خیلی کوچک برای شکست بالقوه وجود داشته باشد. از سوی دیگر، برخی از سیستم‌های رمزنگاری میزان پاداش‌هایی را که یک استخر می‌تواند کسب کند محدود می‌کنند، بنابراین بزرگترین استخرها ممکن است بیش از حد اشباع شوند. برای اکثر سرمایه گذاران، استخرهای متوسط ​​مناسب ترین هستند.
هنگامی که استخر را پیدا کردید، ارز دیجیتال خود را از طریق کیف پول خود به آن واریز کنید. این تنها کاری است که باید انجام دهید و شروع به کسب پاداش خواهید کرد.

اثبات سهام چیست؟
اثبات سهام در ارزهای دیجیتال یک مکانیسم توافقی است که به بلاک چین اجازه می دهد تا تراکنش ها را تأیید کند. گره های روی بلاک چین باید در مورد وضعیت فعلی بلاک چین و اینکه کدام تراکنش ها معتبر هستند توافق داشته باشند.
مکانیسم های اجماع مختلفی وجود دارد که ارزهای دیجیتال از آنها استفاده می کنند. اثبات سهام یکی از محبوب ترین ها به دلیل اثربخشی آن است و به این دلیل که شرکت کنندگان می توانند برای ارز رمزپایه ای که دارند پاداش بگیرند.
پاداش دادن انگیزه ای است که بلاک چین برای شرکت کنندگان فراهم می کند. هر بلاک چین دارای مقدار مشخصی از پاداش های رمزنگاری برای اعتبارسنجی یک بلوک تراکنش است. هنگامی که رمز ارز را به اشتراک می گذارید و برای تأیید تراکنش ها انتخاب می شوید، این پاداش های رمزنگاری را به دست می آورید.

مزایای استیکینگ ارز دیجیتال
در اینجا مزایای استیک کردن روی ارزهای رمزپایه آورده شده است:
· این یک راه آسان برای کسب سود در دارایی های رمزنگاری شما است.
· برای قرار دادن شرط‌های کریپتو مانند ماینینگ کریپتو به هیچ سخت‌افزاری نیاز ندارید.
· شما به حفظ امنیت و کارآمدی بلاک چین کمک می کنید.
· نسبت به ماینینگ کریپتو سازگارتر با محیط زیست است.
مزیت اصلی استیک این است که شما ارز دیجیتال بیشتری به دست می آورید و نرخ بهره می تواند بسیار سخاوتمندانه باشد. در برخی موارد، شما می توانید بیش از 10٪ یا 20٪ در سال درآمد داشته باشید. به طور بالقوه، این یک راه بسیار سودآور برای سرمایه گذاری پول شما است. و تنها چیزی که نیاز دارید یک ارز دیجیتال است که از مدل اثبات سهام استفاده می کند.
Staking همچنین راهی برای پشتیبانی از بلاک چین ارز دیجیتالی است که روی آن سرمایه گذاری می کنید. این ارزهای رمزپایه برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها و اجرای روان کارها به دارندگان سهام متکی هستند.

معایب استیکینگ ارز دیجیتال
چندین خطر مرتبط با ارزهای دیجیتال استیک کردن وجود دارد که باید درک شوند:
قیمت ارزهای دیجیتال بی ثبات است و می تواند به سرعت کاهش یابد. اگر ارزش دارایی‌های در معرض خطر شما به شدت کاهش پیدا کند، این می‌تواند بر هر سودی که از آن‌ها به دست می‌آورید بیشتر باشد.
استیک کردن ممکن است از شما بخواهد که سکه های خود را برای حداقل زمان قفل کنید. در این مدت، شما نمی توانید با دارایی های سهامدار خود کاری انجام دهید، مانند فروش آنها.
هنگامی که می خواهید رمز ارز خود را لغو کنید، ممکن است یک دوره لغو هفت روز یا بیشتر لازم باشد.
بزرگترین خطری که هنگام قرار دادن شرط‌های کریپتو با آن مواجه می‌شوید، کاهش قیمت است. اگر متوجه شدید که ارزهای دیجیتال نرخ پاداش سهام بسیار بالایی را ارائه می دهند، این را در نظر داشته باشید.
برای مثال، بسیاری از پروژه‌های کریپتو کوچک نرخ‌های بالایی را برای جذب سرمایه‌گذاران ارائه می‌کنند، اما پس از آن قیمت‌های آن‌ها در نهایت کاهش می‌یابد. اگر علاقه مند به افزودن ارزهای دیجیتال به سبد خود هستید اما ریسک کمتری را ترجیح می دهید، می توانید به جای آن سهام کریپ را انتخاب کنید. ارزها
اگرچه ارز دیجیتالی که روی آن استیک کردن می کنید هنوز متعلق به شماست، قبل از اینکه بتوانید دوباره آن را معامله کنید، باید آن را لغو کنید. مهم است که بدانید آیا حداقل دوره مسدود کردن وجود دارد یا خیر و فرآیند باز کردن قفل چقدر طول می کشد تا هیچ غافلگیری ناخواسته دریافت نکنید.

چرا همه ارزهای دیجیتال استیکینگ ندارند؟
ارزهای رمزپایه باید از مکانیسم اجماع اثبات سهام برای سهام استفاده کنند. خیلی ها هستند که این کار را نمی کنند و نمی توان روی این سیستم های رمزنگاری استیک کردن کرد.
اثبات سهام اولین یا تنها مکانیسم توافقی نیست که ارزهای دیجیتال می توانند از آن استفاده کنند. اثبات کار اولین مورد بود، همانطور که با بیت کوین ظاهر شد. دیگر ارزهای دیجیتال اولیه راه آن را دنبال کردند تا اینکه Peercoin (CRYPTO: PPC) در سال 2012 اثبات سهام را معرفی کرد.
بحث در مورد اینکه کدام مکانیسم اجماع گزینه امن تر است وجود دارد. در حالی که قدرت محاسباتی مورد نیاز برای اثبات کار انرژی قابل توجهی مصرف می کند، حمله به بلاک چین های اثبات کار را نیز دشوارتر می کند. برخی از ارزهای رمزنگاری شده به همین دلیل اثبات کار را انتخاب می کنند.
یکی دیگر از مکانیسم‌های اجماع کمتر رایج، اثبات سوختگی است، جایی که ماینرها برای تأیید تراکنش‌ها باید رمزنگاری را بسوزانند (از بین ببرند). هیچ گزینه ای کامل نیست و توسعه دهندگان کریپتو بهترین گزینه را برای پروژه های خاص خود انتخاب می کنند.
https://www.fool.com/investing/stock-market/market-sectors/financials/cryptocurrency-stocks/what-is-staking/#:~:text=Staking%20cryptocurrencies%20is%20a%20process,proof-of-work%20model.

پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.