خرابی لامپ مگنترون مایکروفر و مایکروویو
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش

خرابی لامپ مگنترون مایکروفر و مایکروویو

قبل از پرداختن به موضوع خرابی لامپ مگنترون مایکروویو، لازم است بدانید که لامپ مگنترون چیست و چگونه کار می کند ؟ لامپ مگنترون یک لامپ خلا است که مایکروویو توسط آن باعث می شود که غذا گرم شود. در واقع لامپ مگنترون با استفاده از ولتاژ بالا و قدرت DC بالا، فرکانس متناوب تولید می کند و باعث ایجاد حرارت می شود. در صورتی که لامپ مگنترون در مایکروویو بسوزد، دستگاه دیگر قابلیت گرم کردن غذا را ندارد و در نتیجه مایکروفر یا مایکروویو بلا استفاده می شود. لازم است که بدانید، در صورتی که لامپ مگنترون بسوزد، باید آن را تعویض کنید، زیرا در صورت سوختن لامپ مگنترون امکان تعمیر آن وجود ندارد. همچنین لامپ مگنترون باید حتما توسط یک تکنسین متخصص تعمیر مایکروویو تعویض شود.

لامپ مگنترون ماکروفر چگونه کار می کند؟

لامپ مگنترون یکی از اصلی ترین قطعات در مایکروفر می باشد، همچنین لامپ مگنترون جزء قطعات به معنای واقعی پیچیده ای هستند، فهمیدن و چگونگی نحوه ی کار کرد آن ها نیز کمی دشوار است. لامپ های مگنترون تا حدی کارکردی شبیه تلویزیون ها دارند. مقایسه ی کارکرد لامپ مگنترون، با تفنگ الکترونی تلویزیون های قدیمی، کمک زیادی به درک ما از نحوه ی عملکرد آن می کند. تفتنگ الکترونیکی دارای یک کاتد، و یک آند است. که به واسطه ی ولتاژ اعمال شده از سوی ترانس های ولتاژ ( ترانس ولتاژ بالا ) شروع به پرتاب الکترون به صفحه ی تلویزیون می کنند. که این الکترون ها پس از برخورد به مواد فسفر سانس صفحه ی تلویزیون، آشکار می شوند و تصویر ایجاد می کنند.

ماجرا در مگنترون تا حدودی شبیه همین موضوع می باشد. با این تفاوت، که لامپ مگنترون، به جای الکترون، امواج مایکروویو پرتاب می کنند. و آن امواج، پس از برخورد، به مواد غذایی، که عمدتا از مولکول های آب و کربن تشکیل شده اند، در مواد غذایی، موجب تشدید نوسان، مولکول ها، می شود. که در پی آن غذا، گرم می شود.

مگنترون ها امواج رادیویی نسبتا کوتاهی را تولید می کنند. طول موج امواج مایکروفر حدودا ۱ میلی متر تا ۳۰ سانتی متر هستند. هنگامی که انرژی الکترونیکی درون لامپ مگنترون وارد می شود، مگنترون اشعه می دهد اما این اشعه چون الکترو مغناطیسی است شما نه نوری می بینید و نه صدایی را می شنوید.

متنی که مطالعه کردید ، از مجموعه مقالات آموزشی سایت دیبا پشتیبان ایرانیان می باشد . اگر تمایل دارید این مقاله را به طور کامل مطالعه بفرمایید می توانید وارد لینک زیر شوید :

https://www.dibaposhtiban.ir/microwave-magnetron-lamp-failure/

اگر در خصوص تعمیرات ماکروفر به دریافت مشاوره با کارشناس نیاز دارید و یا اگر لازم است تا دستگاه شما توسط تعمیرکار ماکروفر تعمیر شود ، می توانید با نمایندگی تعمیرات دیبا پشتیبان ایرانیان تماس بگیرید و از خدمات منحصر به فرد این مرکز بهره مند شوید .

پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !