میزان در آمد طلا و جواهرسازی
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
ر کلاس آموزش طلاسازی و جواهرسازی ابتدا کار آموز با خواص عمومی فلزات گرانبها مخصوصا طلا و نقره آشنا می شود.
این شناخت در حیطه ساختار میکروسکوپی اتم و کریستال استحکام کششی، عکس العمل را در مقابل اسید ها، هوا، آب، دما و غیره می باشد.
سپس در کارگاه ابزارشناسی با ابزارهای مربوط هنر طلاسازی و جواهرسازی آشنا و کاربرد و همچنین نحوه استفاده صحیح از این ابزارها که متاسفانه در کشور ما به این مقوله اهمیت زیادی داده نمی شود، آموزش می بینید.

در انتهای کارگاه ابزارشناسی دوره جواهرسازی و طلاسازی ، هنرجو یاد می گیرد چطور تعدادی از ابزارهای مورد نیاز خود راشخصا ساخته یا آماده سازی کند.
پس از گذراندن کارگاه ابزار هنرجوی رشته جواهرسازی آماده یادگیری اصول اولیه کار با فلز می شود و هنرجو با توجه به روحیه و آموزش پذیری و تجربه کاری زیر نظر مستقیم و دقیق استاد تحت آموزش قرار میگیرد.
در این کارگاه هنرجو سوهان کاری،برش کاری، جوش کاری، پرچ کاری، جدا سازی، ذوب فلز، ریخته گری پایه (سنتی)، نوردکاری، سوراخ کاری، خمکاری، ساخت لوله چه،ساخت حلقه چه، ساخت تمام انواع زنجیر، ملیله کاری و غیره… آموزش می بیند که تمام این تکنیک را به صورت پایه و با استفاده از اصول یادگیری خلاقانه می باشد.

آموزش مینا کاری​

دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر از دیگر دوره های طلا و جواهرسازی است که به آموزش نقاشی و تزیین فلزات قیمتی مانند طلا، نقره، مس و غیره می پردازد. با توجه به افزایش خرید طلاها و جواهرات میناکاری شده و محبوبیت آن در میان افراد این رشته از بازار کار خوبی برخوردار است. بنابراین با آموزش میناکاری طلا و جواهر می توانید خود را برای ورود به یک شغل پردرآمد در ایران و سایر کشورها آماده کنید. میناکاری طلا و جواهر به دقت بالایی نیاز دارد بنابراین بسیار مهم است که دوره میناکاری را در یک آموزشگاه معتبر و مجهز سپری کنید. آموزشگاه طلافنون یکی از بهترین آموزشگاه های برگزار کننده دوره های آموزش میناکاری طلا و جواهر است که به صورت تخصصی و زیر نظر اساتید حرفه ای به آموزش صفر تا صد میناکاری می پردازد. دوره میناکاری در این آموزشگاه زیر نظر فنی حرفه ای برگزار شده و هر آنچه برای ورود به بازار کار مورد نیاز است را به شما آموزش می دهد. با شرکت در این دوره آموزشی ضمن یادگیری مهارت های این حرفه از یک مدرک معتبر فنی حرفه ای و بین المللی برخوردار خواهید بود.

برخی از سرفصل ها:

  • تئوری میناکاری[*]آماده سازی فلز زمینه[*]اکسید زدایی و چربی زدایی[*]رنگ گذاشتن به صورت مستیم[*]آماده سازی مفتول و تسمه[*]و ...
آموزش مخراج کاری​

مخراجکار می تواند تمام سنگ های قیمتی مانند الماس، یاقوت، زمرد و سنگهای نیمه قیمتی را بر روی انواع پایه های طلا و نقره مانند گردنبند، النگو- دستبند و آویز و گوشواره نصب کند.این کار مستلزم دارا بودن دقت بالا و ظرافت در کار می باشد.

چرا که سنگ ها با ابعاد مختلف بایستی بدون هیچگونه آسیبی بر روی انواع پایه های فلزی گرانبها از جمله طلا و نقره و … نصب شوند. و طوری نصب گردند که جدایی این سنگ از پایه ناممکن باشد.جاسازی سنگ ها با تراش های مختلفی از جمله مارکیز، اشک ، باگت و … با مدلهای مختلف دورکوب، چنگی، چنگ مشترک و … که ابتدا با سوراخهایی توسط فرز روی فلز انجام می گردد، صورت میگیرد.

هنر جو در کلاس می آموزد که :

۱.انواع نگینهای ریز را بصورت کاسه ای و‌گوارسه ای و روش ستاره و گل سوار کند .
۲. انواع نگینهای درشت و ریز رو بصورت چنگی سوار کند مثل سولیتر شکوفه ، مارکیز ، پرنس اشک

۳ . یادگیری انواع سنگهای درشت بصورت دور کوب

۴ . آموزش ریلی

۵. بعد از یادگیری چنگی می توانند سبک فلاور را براحتی سوار کنند.

آموزش طراحی طلا​
طراحی جواهرات با دست یکی از روش های کلاسیک و کاربردی برای طراحی جواهرات است .
در دوره طراحی دستی جواهرات با مداد ما طرح و ایده ایی را که داریم را بر روی کاغذ می آوریم و بعد از اینکه احیانا تغییراتی را در طرحی که روی کاغذ آورده ایم پیاده کردیم نسبت به ساخت جواهری با طراحی قوی اقدام می کنیم .
هنگامی که ما با دست شروع به طراحی می کنیم ، فرصت شکوفایی استعدادها ، ایده ها و خلاقیت های هنری را در کنار طراحی برای خود فراهم می کنیم .
در واقع با طراحی دستی جواهرات با مداد می توانید ایده های ابتکاری و جالب خود را بر روی کاغذ پیاده سازی نموده و سپس به ساخت جواهرات بسیار زیبا بر اساس طرح های متنوع خود بپردازید.
طراحی جواهرات با دست یکی از سرگرمی های مطلوب و با ارزش است که با استفاده از آن می توانید علاوه بر لذت بردن از انجام یک کار هنری به طراحی جواهرات بسیار زیبا بپردازید و به این ترتیب درآمد مناسبی را نیز در این زمینه به دست آورید.

منبع:

آموزشگاه طلاسازی طلافنون
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.