زگیل تناسلی در بارداری
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش

زگیل تناسلی چیست؟
زگیل تناسلی عموماً توسط گونه های خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. HPV یک عفونت شایع مقاربتی است که حداقل ۷۵ درصد از مردان و زنان فعال جنسی را تحت تاثیر قرار می دهد. اغلب کسانی که مبتلا به HPV هستند، نمی دانند، زیرا تا به حال علائم این بیماری را مشاهده نکرده اند.

گونه های بسیاری از HPV وجود دارد و فقط چند نوع از آن است که منجر به زگیل تناسلی می شود. این زگیل ها بسیار مسری هستند و به راحتی از طریق فعالیت جنسی از فردی به فرد دیگر منتقل می شوند. توده های زگیل در اطراف واژن، مقعد، رکتوم یا دهانه رحم ظاهر می شوند. زگیل ها معمولا نرم و به رنگ پوست هستند و اندازه آنها متفاوت است. جدا از خارش، سوزش یا خونریزی گاه به گاه، زگیل ها معمولاً بدون درد هستند.

عوارض زگیل تناسلی در بارداری
ابتلا به زگیل یا عفونت HPV در دوران بارداری ضرری برای جنین یا سلامت مادر ندارد. تحقیقات نشان داده، که زگیل تناسلی به دلیل ترشحات و همچنین تغییرات در هورمون ها و سیستم ایمنی بدن در دوران بارداری سریعتر رشد می کند. اما به طور کلی زگیل تناسلی در دوران بارداری خطر جدی برای شما یا جنین محسوب نمی شود.

اگر در دوران بارداری عفونت زگیل تناسلی فعال داشته باشید، زگیل‌ها می‌توانند بیشتر از حد معمول رشد کنند. عوارض زیر را برای مادر ایجاد کند:

‌ درد : رشد بیشتر از حد، زگیل ها می‌تواند باعث دردناک شدن، دفع ادرار شود.
خونریزی : زگیل های بزرگ ممکن است باعث خونریزی در هنگام زایمان شوند.
دشوار شدن زایمان : زگیل‌واژن می‌توانند باعث دشواری در کشش واژن شده و زایمان را دشوار کنند. در این موارد ممکن است، زایمان سزارین توصیه شود.

انتقال HPV به جنین هنگام زایمان
نوزاد متولد شده
ابتلا به HPV در دوران بارداری نمی تواند بر سلامت جنین تاثیر بگذارد.احتمال انتقال این ویروس در بارداری و زایمان به جنین بسیار کم است.

در یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ ، محققان دریافتند که حدود ۱۱ درصد از نوزادان متولد شده از مادران HPV مثبت نیز به این ویروس مبتلا هستند. با این حال، این تحقیق نیاز به گسترش دارد. اکثر نوزادانی که در رحم به HPV مبتلا می شوند، بدون اینکه مشکل طولانی مدتی داشته باشند، ویروس را خود به خود از بین می برند.

در مواردی مشاهده شده که ویروس HPV از مادر به نوزاد تازه متولد شده منتقل شده است، اما میتوان با انجام یکسری نکات مثل زایمان به روش سزارین احتمال انتقال ویروس را به حداقل کاهش داد.

در موارد نادر، زگیل تناسلی ممکن است به نوزاد منتقل شود. زگیل ممکن است روی حنجره یا تارهای صوتی نوزاد ایجاد شود، به این بیماری پاپیلوماتوز تنفسی عود کننده می گویند و درمان آن شامل جراحی برای برداشتن ضایعات است.

ه جلوگیری از ابتلا به HPV، انجام رابطه جنسی ایمن و واکسیناسیون است. واکسن HPV Gardasil بهتر است، برای زنان بین سنین ۱۱ تا ۲۶ سال و برای مردان تا سن ۲۱ سالگی توصیه می کنند.تزریق شود، این واکسن در دو یا سه دوز تزریق میشود. دو دوز واکسن برای اکثر افراد قبل از تولد ۱۵ سالگی توصیه می شود. دوز دوم باید بین ۶ تا ۱۲ ماه پس از اولین دوز تجویز شود.

دوز سوم نیز برای افرادی که اولین دوز خود را بین ۱۵ تا ۲۶ سال دریافت می کنند یا برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند توصیه می شود.

برای محافظت کامل باید سری کامل واکسن ها را دریافت کنید. اگر قبل از باردار شدن واکسن نزده اید یا سری واکسن را شروع کرده اید اما آن را تمام نکرده اید، برای دریافت یا تکمیل واکسن باید تا پس از زایمان صبر کنید.پزشکان واکسن HPV را برای زنان باردار توصیه نمی کنند.

تحقیقات نشان داده که واکسن HPV در دوران بارداری اثرات منفی بر جنین دارد. با این حال، اطلاعات در مورد واکسیناسیون در دوران بارداری محدود است. بنابراین توصیه می کنند واکسیناسیون را به بعد از بارداری موکول کنید.

تزریق واکسن گارداسیل در مردان و سلامت جنین
تحقیقات کاملی در این مورد انجام نشده است، بنابراین نمیتوان به طور قطع نظر داد. با این حال از آنجایی که این واکسن حاوی ویروس کشته شده و یا ضعیف شده نیست، پس تاثیری هم بر سلامت جنین نخواهد داشت!
ادامه مطلب
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.