تزریقات در منزل کرج
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
تزریقات در منزل یکی از خدمات مراکز مراقبتی و پرستاری می باشد، که می تواند بیمارانی را که در طول دوره ی نقاهت آن ها با درد و رنج همراه می باشد، بسیار کمک کننده باشد، و این که بتوانیم با استفاده از راحت ترین روش ها نیازهای تزریقی آن ها را برطرف کنیم. شما می‌ توانید با بهره‌ مندی از خدمات تزریقات در منزل از خود و دیگر اعضای خانواده ی خود به بهترین شکل ممکن مراقبت کنید.
مجموعه ی سلامت نوین با ارائه این نوع از خدمات از مسافرت‌ های بیهوده داخل شهری برای پیدا کردن بیمارستان و یا درمانگاه جلوگیری می کند، به همین خاطر می توانید از پرستاران باتجربه مجموعه برای انجام تزریقات در منزل استفاده کنید.

پرستاری و تزریقات در منزل
با توجه به این که تزریق یک درمان اساسی پزشکی می باشد، به همین خاطر لازم است، توسط یک پرستار حرفه‌ ای انجام شود. متأسفانه دیده می شود، که افرادی هستند، که مدعی انجام این کار به صورت تجربی و غیرعلمی ‌می باشند. انجام تزریقات توسط این گونه از افراد ممکن آسیب های غیر قابل جبرانی را به افراد وارد کند. قطعاً تزریقات نیاز به تجربه و آموزش دارد، و ممکن است، برای شما عملی ساده به نظر برسد، ولی این طوری نیست. با توجه به این که افراد بسیاری به خاطر وجود دلایل مختلفی از قبیل کهولت سن، آسیب‌ دیدگی، بیماری و... احتیاج به انجام تزریق دارو دارند، انجام این کار در منزل برای چنین افرادی مناسب تر می باشد، چون نه تنها می توانند از جا به جا شدن مکرر جلوگیری کنند، بلکه می‌ توانند در جریان نیازهای پزشکی خود قرار بگیرند. هر داروی تزریقی با توجه به دستور العمل‌ هایی که دارد، احتیاج به نوع خاصی از تزریقات دارد، به همین خاطر انجام این کار توسط افراد حرفه ای و با تجربه انجام شود.

چگونه می توان نوع تزریق را مشخص کرد؟
 • راهنمایی از پزشک

شما می توانید پس از گرفتن دارو از داروخانه با پزشک معالج خود در ارتباط باشید، تا از درستی داروها خیالتان راحت شود، و این که بدانید نوع دارو، نحوه ی مصرف و نوع تزریق برای شما مشخص چگونه است.
 • راهنمایی توسط داروخانه

اگر به پزشک معالج خود دسترسی ندارید، می توانید از پزشکانی که در داروخانه حضور دارند، درباره ی نوع داروها، نحوه ی مصرف و یا نوع تزریق سوال بپرسید.
کدام بیماران به تزریقات در منزل احتیاج دارند؟
برای درمان و یا جلوگیری از پیشرفت بعضی از بیماری ­ها پزشکان مجبور به تجویز داروهای تزریقی می باشند. بیمارانی که دچار دیابت، ایدز و یا مشکلات حاد تنفسی، قلبی، کلیوی و یا کبد می باشند، باید به صورت مکرر دارو­های خود را به ­شیوه تزریق مصرف کنند، به همین خاطر بهتر است، از مراجعه ی مکرر به مراکز درمانی جلوگیری شود، و این کار را در منزل انجام دهند. همچنین خانم هایی که به خاطر باردار بودن شرایط مساعد و مناسبی ندارند، و باید روزانه داروهای خود را تزریق کنند، توصیه می ­کنیم، که از یک پرستار متخصص برای انجام تزریقات در منزل استفاده کنند.
چرا درست انجام شدن تزریقات در منزل مهم است؟
انجام تزریقات کار بسیار مهم و تخصصی می باشد، که حتماً باید با رعایت تمام اصول و استاندارهای ایمنی انجام شود. در غیر این صورت ممکن است، مشکلات غیر قابل جبران را برای بیماران به وجود بیاورد، و یا باعث مرگ آن ها شود. تزریقات غیر ایمن بسیار خطرناک می باشد، چون ممکن است، بیماری­ های مختلفی مانند هپاتیت و ایدز به خاطر استفاده نامناسب از سرنگ به افراد منتقل شود.

تزریقات در منزل به چه بیمارانی توصیه می­ شود؟
بیماران بسیاری وجود دارند، که ممکن است، هنگام انجام تزریقات استرس می ­گیرند، و تمام تلاش خود را می کنند، تا پزشک برای آن ها آمپول و یا سرم تزریق نکند. ولی بعضی اوقات برای درمان بیماری راهی جز تجویز دارو به صورت تزریق نیست. به همین خاطر جهت کنترل و یا کم کردن استرس افراد شرایط مناسب و آرامی را باید فراهم کرد.
هم چنین بعضی اوقات افراد به خاطر حضور در مراکز درمانی دچار اضطراب می شوند، پس قطعاً انجام تزریقات این دسته از افراد در منزل می تواند برای آن ها راحت تر باشد.
به طور کلی بیماران زیر می توانند از خدمات تزریقات در منزل استفاده کنند.
 • بیمار سالمند یا معلولی که هنگام جا به جایی آن ها با مشکل رو به رو می شوید.[*]کودکانی که از تزریقات می ترسند، و یا فوبیای آمپول زدن دارد.[*]مسافت زیادی با مراکز درمانی دارید.[*]به خاطر شیوع بیماری­ های مسری از قبیل کرونا از حضور داشتن در مراکز درمانی می­ ترسند.[*]زمان کافی برای نشستن در صف طولانی تزریقات را ندارید.
خدمات تزریقات در منزل شامل چه مواردی است؟
 • تزریق آمپول و انواع دارو

بیشتر اوقات افراد احتیاج به تزریقات مختلف اعم از تزریق آمپول تقویتی، یک پنی‌ سلین ساده، تزریق آمپول‌ برای بیماری‌ هایی مانند ام اس، التهاب و... دارند.
 • وصل سرم‌ های مختلف


تزریق سرم به وسیله‌ ی آنژیوکت انجام می شود، و حتماً باید توسط افراد با تجربه و آموزش‌ دیده انجام شود. اگر به خاطر بیماری به سرم نیاز پیدا کردید.
 • تزریقات بر اساس درخواست شما

 • تزریقات بر اساس نسخه پزشک

اگر طبق بررسی های انجام شده، توسط پزشک خود نیاز به تزریقات دارید، و یا حتی ممکن است، قصد استفاده از آمپول‌ های تقویتی را داشته باشید.
 • تزریقات کودکان در منزل


کودکان در سنین مختلف زندگی خود نیاز به تزریقات مختلفی دارند، که یکی از مهم‌ ترین آن‌ ها تزریق واکسن‌ های دوره‌ ای می باشد. با توجه به این که ممکن است، که کودک شما به خاطر حضور در مراکز درمانی دچار اضطراب و استرس شود، استفاده از خدمت تزریقات در منزل کودکان می‌ تواند جایگزین بسیار مناسبی برای خانواده‌ ها و کودکان آن ها باشد.
قطعاً با انجام تزریقات در منزل می توانید از اضطراب و استرس کودک خود کم کنید، و کودک شما با آرامش بیشتری واکسن‌ های خود را دریافت کند.
 • تزریقات زنان در منزل

بسیاری از بانوان به خاطر وجود دلایل مختلف ممکن است، تمایل داشته باشند، از خدمات درمانی و پزشکی توسط متخصصان خانم استفاده کنند. مجموعه ی نوین سلامت ارائه دهنده ی خدمات آزمایشگاهی، درمانی و مراقبتی در منزل برای بانوان می باشد.
 • تزریقات در منزل شبانه روزی

با توجه به این نکته که دسترسی به خدمات پزشکی و مراقبتی در طول شب سخت‌ تر از روز می باشد، تمام سعی و تلاش مجموعه ی ما ارائه خدمات تزریقات در منزل به صورت شبانه‌ روزی می باشد.
 • تزریقات بیماران کرونایی در منزل

بسیاری از بیماران کرونایی برای درمان و بهبودی خود احتیاج به وصل کردن سرم دارند.
مزایای انجام تزریقات در منزل
 • صرفه جویی در وقت و هزینه

افراد بسیاری وجود دارند، که برای انجام تزریقات از ساعات کاری خود کم کنند، و با صرف هزینه­ مسیری را طی کنند، تا به یک مرکز درمانی برسید. به همین خاطر می توانند با استفاده از انجام تزریقات در منزل از هدر رفتن زمان و هزینه جلوگیری کنند.
 • عدم تنفس هوای آلوده ی شهر

تنفس هوای آلوده برای آن دسته از بیمارانی که از مشکلات حاد تنفسی رنج می برند، و یا بیماری ­های قلبی عروقی بسیار خطرناک می باشد. به همین خاطر می توانند با استفاده از انجام تزریقات در منزل می توانند تا حدودی از بیرون رفتن این بیماران جلوگیری کند.
 • آسایش و راحتی بیمار

استفاده از تزریقات در منزل برای آن دسته از بیمارانی که وضعیت نامناسبی دارند، و جا به جا شدن برای آن ها دشوار می باشد، می توانند از خدمات تزریقات در منزل استفاده کنند.
 • اطمینان از حفظ نکات بهداشتی در تزریق

با انجام تزریقات در منزل می توانید مطمئن باشید، که هیچ بیماری عفونتی به بیمار شما منتقل نخواهد شد.
کدام نوع تزریقات در منزل انجام می شوند؟
 • تزریقات داخل جلدی


در این روش برای تزریق مقدار کمی از دارو به داخل لایه‌ های پوست جهت تشخیص و تست حساسیت استفاده می‌ شود. برای انجام این تزریق معمولاً سطح میانی ساعد بالای بازو، کتف و بالای سینه معمولا انتخاب می‌ شود. نکته ی مهمی که در این نوع از تزریق وجود دارد، این است، که در محل تزریق نباید مو وجود داشته باشد، و فاقد ورید و هرگونه تغییر رنگی باشد.
 • تزریقات زیر جلدی

از این نوع تزریق زمانی استفاده می‌ شود، که بیمار نیاز به جذب آهسته دارو دارد. برای انجام این تزریق معمولاً سطوح قدامی و طرفی ران، قسمت تحتانی دیواره شکم و بافت چربی، قسمت پایین و پشتی و خلف بازوها انتخاب می‌ شود.
 • تزریقات وریدی


تزریق وریدی زمانی انجام می‌ شود، که بیمار به خاطر دلایل مختلف نمی تواند مایعات را از طریق دهان دریافت کند.
 • تزریقات عضلانی


برای انجام این تزریق معمولاً عضله و زیر بافت جلدی انتخاب می‌ شود. این نوع تزریق که یکی از رایج‌ ترین روش تزریق می باشد، و زمانی از این نوع تزریق استفاده می‌ شود، که دارو جذب گوارشی نداشته باشد، و یا این احتمال وجود داشته باشد، که به آن آسیب برساند.
طریقه ی انجام تزریقات عضلانی بسیار مهم می باشد، و پرستار باید متناسب با سن و شرایط بیمار، محل تزریق را به درستی انتخاب کند. پس از انجام تزریق معمولا ممکن است، عوارض مختلفی نظیر درد شدید در محل تزریق، سوزن سوزن شدن یا بی‌حسی، قرمزی و تورم در محل تزریق به وجود بیاید. بیشتر این عوارض طبیعی می باشد، ولی علائم و عوارض خاص ممکن است، نشانه‌ ی یک مشکل جدی باشد، و بهتر است، در این زمینه با پزشک مشورت شود.
 • داخل صفاقی

این نوع از تزریق معمولاً برای بیماران مبتلا به سرطان که تحت شیمی‌ درمانی قرار دارند، استفاده می شود.
 • داخل مفصلی

انجام این تزریق معمولاً برای مفاصل آسیب دیده و برای درمان بیماری‌ هایی مانند آرتروز و یا التهاب می باشد.
توجه داشته باشید، که انجام هر نوعی از تزریقات باید توسط افراد با تجربه که دارای مهارت‌ های خاص هستند، انجام شود.
نکات مهمی که باید توسط پرستار برای تزریقات در منزل رعایت شود؟
 • پرستار باید همه ی وسایل مورد نیاز خود برای تزریق در منزل (سرنگ، سر سوزن، پانسمان، آنژیوکت و...) را به همراه داشته باشد، تا در صورت نیاز از آن ها استفاده کند.[*]برای انجام بعضی از تزریقات وجود نسخه و دستور پزشک ضروری می باشد، به همین خاطر پرستار باید به این موضوع توجه کند.[*]رعایت نکات بهداشتی در هنگام تزریقات از قبیل ضدعفونی کردن دست و وسایل از جمله مواردی می باشد، که پرستارها باید آن‌ ها را رعایت کنند.[*]در صورتی که بیمار احتیاج به تزریق‌ های مختلفی داشته باشد، بهتر است، که ناحیه‌ های تزریق تغییر کند، تا بیمار متحمل درد و فشار زیادی نشود.[*]در مورد بعضی از داروهای تزریقی، لازم است، که پرستار در مورد سابقه‌ ی حساسیت بیمار به این تزریق اطلاعات لازم را کسب کند، یا در صورت نیاز تست حساسیت را انجام دهد.[*]برای این که بتوانید حریم شخصی بیمار را حفظ کنید، عمل تزریقات در منزل در اتاق جداگانه‌ ای برای او انجام شود.[*]از سلامت فیزیکی داروها و سرنگ اطمینان پیدا کنید.[*]قسمت مناسب و سالمی از بدن فرد را برای تزریق انتخاب کنند.[*]تزریق را طوری انجام شود، که بیمار کمترین درد را تجربه کند.[*]در صورت نیاز به چند تزریق در بیمار محل آن ها را تغییر دهد، تا در یک ناحیه از بدن بیمار فشار زیادی وارد نشود.[*]بعد از تزریق نیز به دقت همه ی وسایل را جمع کند، و وسایل یک بار مصرف را دور بریزید.
عوارض و خطراتی تزریقات نادرست
اگر تزریقات توسط افراد بی‌ تجربه و غیرمتخصص انجام شود، ممکن است:
 • عوارض خفیفی نظیر تورم، درد و کبودی محل تزریق[*]آسیب‌ رسانی به رگ، عضلات [*]خون ریزی[*]عفونت
خدمت تزریقات در منزل نوین سلامت چه مناطقی را پوشش می‌ دهد؟
خدمات این مرکز به صورت 24 ساعته ارائه داده می شود، و تمام مناطق و شهرهای کرج تحت پوشش این مجموعه می باشد.
هزینه تزریقات در منزل
هزینه ی تزریقات در منزل با توجه به نوع تزریق، تعداد دفعات مراجعه متخصص به منزل، وضعیت بیمار، نوع دارو و... تعیین می شود، به همین خاطر نمی توان عدد ثابتی را برای آن تععین کرد. مجموعه ی نوین سلامت ارائه دهنده ی خدمات آزمایشگاهی، درمانی و مراقبتی با قیمتی مناسب برای بیماران خود می باشد.
https://salamatnovin.com/post/2/%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%86%D8%B2%D9%84
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.