علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی سامسونگ
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش

فاکتورهای مؤثر در ایجاد بوی سوختگی دستگاه

نقص و خرابی هر کدام از مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، می‌تواند در بروز سوختگی یا ایجاد دود و بوی سوختگی از ماشین لباسشویی سامسونگ تأثیرگذار باشد.

 1. موتور ماشین لباسشویی [*]تسمه‌ها و قرقره‌ها [*]سیم‌کشی [*]المنت ماشین لباسشویی [*]دوشاخه برق [*]برق و اتصالات الکتریکی
 2. موتور ماشین لباسشویی

  زمانی که موتور ماشین لباسشویی متحمل فشار بالایی گردد، ممکن است این فشار در طولانی‌مدت منجر به نیم‌سوز شدن موتور دستگاه شود. عواملی نظیر پر کردن محفظه ماشین لباسشویی از حجم بالای لباس (بیش از ظرفیت استاندارد ماشین لباسشویی) یا روشن ماندن دستگاه برای مدت زمان طولانی، می‌توانند در نیم‌سوز شدن موتور ماشین لباسشویی سامسونگ تأثیرگذار باشند. در این حالت‌ها، موتور فشار سنگینی را تحمل خواهد کرد که در نهایت منجر به تولید بوی سوختگی یا مشابه آن در ماشین لباسشویی می‌شود.

  از طرفی دیگر، قرقره‌های دستگاه به شکلی طراحی شده‌اند که با تسمه‌هایی که موتور ماشین لباسشویی را به دیگ یا درام آن متصل می‌کنند در تماس باشند؛ بنابراین بروز اصطکاک اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. با این حال، اگر قرقره موتور متصل به هر یک از اجزای ماشین لباسشویی دچار رسوب، گیرکردن و انسداد شود، می‌تواند اصطکاک و گرمای بیش از اندازه تولید کند که در نهایت موجب ایجاد بوی سوختگی از ماشین لباسشویی خواهد شد.

  انواع تسمه‌های موجود در ماشین لباسشویی سامسونگ

  یکی از رایج‌ترین و البته ساده‌ترین دلایل وجود بوی سوختگی از ماشین لباسشویی سامسونگ، اصطکاک تسمه‌ اطراف دیگ ماشین است. برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی سامسونگ، یک جفت قطعه لاستیکی بین گیربکس و موتور دارند. اگر بدون هیچ حرکت و چرخشی، بویی شبیه سوختگی لاستیک به مشام شما خورد، شاید نیاز است که این تسمه یا قطعه کمربند مانند را از لحاظ فرسودگی، پارگی و نیاز به تعویض با قطعه سالم بررسی کنید.

  تسمه پمپ

  در برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی سامسونگ، پمپ آب به یک تسمه لاستیکی برای به حرکت درآوردن پمپ تخلیه احتیاج دارد. خود تسمه معمولاً به حالت V مانند، در بین موتور و قرقره پمپ تخلیه در گردش است و در آنجا برای باز و بسته کردن پمپ تخلیه عمل می‌کند. در صورتی که بوی سوختن ماشین لباسشویی را از قسمت فاضلاب حس کردید، باید تسمه پمپ را برای عیب‌یابی بررسی کنید.

  به‌طور کلی اگر این قطعه از ماشین لباسشویی سامسونگ تحت تأثیر عوامل مختلف از حالت نرمال خود خارج شود، یعنی خیلی محکم و سفت یا خیلی شل و آویزان باشد، باعث جابجایی موقعیت تسمه در ماشین لباسشویی، ایجاد اصطکاک و در نهایت ایجاد بوی سوختگی می‌شود.

  نواقص موجود در سیم‌کشی

  در ساختار تولیدی ماشین لباسشویی سامسونگ، سیم‌کشی‌های مختلفی برای مرتبط کردن بخش‌ها و قطعات مختلف دستگاه وجود دارد. برخی از این سیم‌ها و کابل‌ها در کنار موتور و المنت ماشین لباسشویی قرار می‌گیرند. در صورتی که موتور تحت فشار قرار بگیرد و در اثر استفاده بیش از حد به‌اصطلاح داغ کند، این حرارت ممکن است به سیم‌کشی‌ها و اتصالات الکتریکی دیگر نیز منتقل شود یا با آن‌ها اصطکاک داشته باشد. نتیجه این اصطکاک معمولاً آمدن بوی سوختگی از ماشین لباسشویی است.

  المنت ماشین لباسشویی سامسونگ

  یکی از قسمت‌های المنت که ممکن است موجب تولید بوی ناخوشایند سوختگی شود، قسمت لاستیکی المنت است که در اثر داغ شدن بیش از حد المنت و انتقال این گرما به قطعه پلاستیکی آن ایجاد می‌شود.

  دوشاخه برق

  دوشاخه برق ماشین لباسشویی خود را از لحاظ صحت سیم‌پیچ و روکش‌ها بررسی کنید. اگر روکش‌های دوشاخه از جنس بی‌کیفیت باشند، ممکن است پس از چند ساعت استفاده و روشن نگه‌داشتن ماشین لباسشویی، بوی سوختگی ایجاد کنند. البته گاهی نیز این احتمال وجود دارد که قطعه پلاستیکی اطراف پریز برقی که ماشین لباسشویی به آن متصل می‌شود، در اثر حرارت جرقه و اصطکاک، ذوب شده باشد که در اثر آن بوی سوختگی حس شود.

  برق و اتصالات الکتریکی

  خوب است بدانید که همه بوهای سوختگی از ماشین لباسشویی سامسونگ، یکسان نیستند. برای مثال اگر بوی سوختگی‌ که از ماشین لباسشویی می‌آید، الکتریکی باشد و به بوی سوختن لاستیک شباهتی نداشته باشد، ممکن است نشان‌دهنده نشت آب به قطعات و مدارهای الکتریکی و ایجاد جرقه و بوی سوختگی شود.

  مطلب بالا از مقالات آموزشی سایت دیبا پشتیبان ایرانیان استخراج شده است . در ادامه لینک این مقاله را برایتان قرار می دهم تا شما عزیزان بتوانید این مقاله را به طور کامل از این لینک مطالعه بفرمایید :

  https://www.samsungposhtiban.com/washing-machine/smell-burns/

  همچنین اگر نیاز به تعمیرکار ماشین لباسشویی سامسونگ دایرد می توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید و مشاوره ی رایگان دریافت کنید و یا درخواست خود را مبنی بر حضور تکنسین اعلام بفرمایید :

  https://www.samsungposhtiban.com/repairing-washing-machine/

پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !