علت آلارم زدن یخچال فریزر ال جی
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش


انواع علت آلارم زدن یخچال فریزر ال جی
امروزه یخچال فریزرهای ال جی را می‌توان در بیشتر خانه‌های شهروندان ایرانی مشاهده کرد. این وسایل در طول زمان ممکن است با مشکلات متعددی روبرو شوند که یکی از آن‌ها آلارم‌ها یا صداهای بوق مانندی هستند که برای هشدار به مالکان یخچال هستند. البته این آلارم‌ها به خودی خود مشکل نیستند و تنها قصد دارند شما را از وجود نقصی در یخچال فریزر ال جی مطلع کنند.
شرکت ال جی با به کارگیری تکنولوژی پیشرفته در یخچال فریزرهای خود، توانسته است آلارم‌هایی را در این وسایل به وجود آورد که با توجه به خرابی‌های مختلف صداهای متفاوتی ارائه کنند. به عبارت دیگر یخچال شما با ایجاد این صداها می‌تواند مشکلات متفاوت خود را با صدایی خاص به مالک اطلاع رسانی کند. این آلارم‌ها شدت و ضرب‌های متفاوتی دارند که نشان‌دهنده میزان جدیت مشکل هستند.
اگر یخچال فریزر ال جی شما آلارم‌های بلند و ممتد از خود ایجاد کند، مشکل یخچال فریزر شما جدی است و باید سریعا با یک تعمیرکار تماس بگیرید. اما در صورت آرام و کوتاه بودن بوق‌های آلارم، احتمالا با یک بررسی خودتان متوجه مشکل خواهید شد. برای مثال یکی از این آلارم‌ها که احتمالا شنیده‌اید آلارم باز بودن درب یخچال است. دیگر علل و راه‌حل‌های رفع آلارم زدن یخچال فریزرهای ال جی در ادامه این بخش بررسی خواهند شد.


باز بودن درب یخچال؛ رایج‌ترین علت آلارم زدن یخچال فریزر ال جی
رایج‌ترین علت آلارم زدن یخچال فریزر ال جی، باز بودن درب یخچال است که به احتمال زیاد همه ما با آن مواجه شده‌ایم. یخچال‌های ال جی در صورت باز ماندن درب، خروج سریع دمای سرد و روشن ماندن لامپ یخچال پس از مدتی که معمولا برابر با با یک دقیقه است به صدا در میایند تا مالکان خود را از این مشکل مطلع سازند.
در صورت بسته بودن درب یخچال، علت آلارم زدن یخچال فریزر ال جی گرم شدن یا کار نکردن مناسب کمپرسور یخچال است. این مشکل در صورتی پیش می‌آید که شما دمای یخچال را تا حد غیر استانداردی پایین آورده باشید و موتور یخچال در ایجاد آن دما ناتوان باشد. این آلارم که معمولا با صداهای بد از موتور یخچال نیز همراه می‌شود، باعث داغ شدن بیش از حد بدنه یخچال فریزر ال جی می‌شود.


قرار دادن بیش از حد وسایل در یخچال فریزر ال جی
قرار دادن بیش از حد وسایل در یخچال فریزر ال جی از دیگر دلایلی است که ممکن است با آلارم‌های هشدار دهنده روبرو شوید. این آلارم به مانند آلارم باز بودن درب یخچال بوق‌های کوتاه و آرامی دارد که شما از عدم توانایی خنک کردن داخل یخچال مطلع می‌کند. برای حل کردن این مشکل باید برخی از وسایل داخل یخچال فریزر خود را بیرون بیاورید و همچنین از گذاشتن وسایل بسیار گرم درون یخچال تا حد امکان خودداری کنید. این وسایل ممکن است جلوی فن‌های یخچال را بگیرند، به همین دلیل گردش هوا به خوبی صورت نمی‌گیرد و دمای یخچال بالا می‌رود.


خراب شدن سنسور درب یخچال؛ دیگر علت آلارم زدن یخچال فریزر ال جی
اگر با بررسی تمامی موارد گفته شده مانند باز نبودن درب یخچال، وجود وسایل به تعداد مناسب در یخچال و قرار ندادن وسایل گرم در این وسایل، باز هم شاهد آلارم زدن یخچال فریزر ال جی خود بودید، به احتمال بسیار زیاد سنسور درب یخچال شما با مشکل روبرو شده است. این مشکل معمولا در مرور زمان و استفاده زیاد از یخچال رخ می‌دهد.
شما می‌توانید با استفاده مناسب از یخچال فریزر ال جی خود و باز و بسته کردن آرام درب این وسایل، عمر سنسور درب خود را تا حد امکان افزایش دهید. برای درست کردن مشکل آلارم یخچال‌های ال جی پیشنهاد می‌شود که از خدمات یک موسسه معتبر استفاده کنید تا در صورت خراب بودن سنسور یخچال شما این قطعه را با بهترین قطعات موجود تعویض کنند. در صورتی که قصد دارید خودتان این قطعه را تعویض کنید، حتما به نحوه قرارگیری سنسور یخچال دقت کنید.


ایجاد ایراد در برد یخچال
برد یخچال فریزرهای ال جی از قطعات مهمی در یخچال است که بعد از کمپرسور گران‌ترین قطعه به شمار می‌رود. با خرابی این قطعه عملکرد یخچال شما به طور کلی با مشکل روبرو می‌شود. این خرابی‌ها همواره با آلارم‌های غیر عادی همراه هستند. برای مثال اگر با بوق‌های نامنظم و دمای نامناسب در فضای داخل یخچال روبرو شدید، احتمالا برد یخچال شما دچار مشکل شده است. صدایی که ناشی از این علت آلارم زدن یخچال فریزر ال جی رخ دهد ممکن است گاهی قطع و دوباره وصل شود که در صورت نادیده گرفتن کمپرسور یخچال شما را خراب می‌کند.


قرارگیری یخچال در یک فضای ناهموار
قرارگیری یخچال فریزر ال جی در فضای ناهموار از انواع دیگر علت آلارم زدن یخچال فریزر ال جی است. اگر شما یخچال خود را در چنین فضایی قرار دهید، ممکن است سنسور درب شما خیلی زود خراب شود و شما صدای آلارم از یخچال خود بشنوید یا اگر یخچال تراز نباشد ممکن است، در طول روز درب یخچال شما باز شود و باز هم این وسایل از خود آلارم دهند. این مشکل زمانی قابل توجه است که در عدم حضور شما درب یخچال باز شود و فشار زیاد کمپرسور برای کم کردن دما، باعث خرابی این قطعه شود. بنابراین حتما تراز بودن یخچال خود را بررسی کنید.


ایجاد خرابی در پلاستیک درب یخچال
در صورتی که زمان زیادی از یخچال فریزر خود استفاده می‌کنید و آلارم‌های کوتاه از یخچال خود می‌شنوید، احتمال زیاد دلیل این آلارم خراب شدن پلاستیک درب یخچال است. این مشکل در طول زمان ایجاد می‌شود و باعث دفرمه شدن پلاستیک می‌شود. خراب شدن پلاستیک درب یخچال می‎‌تواند باعث خروج سرمای درون این وسایل شود که هشدار یخچال فریزر ال جی را به صدا در می‌آورد. برای رفع این مشکل باید یک پلاستیک عایق تهیه کنید و اقدام به تعویض این قطعه کنید.

مطلب بالا از مقالات آموزشی سایت دیبا پشتیبان ایرانیان می باشند . اگر تمایل داریم می توانید وارد لینک زیر شوید و این مقاله را به طور کامل مطالعه بفرمایید :


https://www.lgposhtiban.com/refrigerator/alarm/

علاوه بر این در صورتی که در خصوص تعمیرات یخچال ساید بای ساید ال جی و یا تعمیرات یخچال فریزر ال جی به مشاوره یا تعمیرکار نیاز دارید ، می توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید :
https://www.lgposhtiban.com/repairing-refrigerator/

پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.