ویزای ازدواج نروژ، شرایط اخذ اقامت از طریق ویزای ازدواج
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش

شرایط و قوانین ازدواج
ازدواج در نروژ به دو صورت مذهبی و مدنی انجام می گیرد. اگر عروسی شما به صورت مذهبی برگزار شود باید توسط دولت یک مجوز برای مراسمتان دریافت کنید. شما باید قبل از مراسم ازدواجتان به مدت 2 سال یکدیگر را به صورت کامل شناخته باشید. بعد از ازدواج باید از اداره ثبت ملی این کشور مدرک ازدواج(سند ازدواج) را دریافت کنید. برای ازدواج در این کشور حداقل باید سن 18 سال را داشته باشید.

البته لازم به ذکر است در صورتی که سن شما زیر 18 سال است میتوانید با رضایت خانواده ازدواج کنید. جالب است بدانید از سال 2009 میلادی ازدواج با همجنس خود در این کشور مجاز شده است. شما جهت ازدواج در این کشور در همان ابتدا نیاز به اقامت ندارید و می توانید با ویزای توریستی یا یک مجوز اقامت، به این کشور مهاجرت کنید. ازدواج شما باید به صورت قانونی و رسمی باشد.

اگر شما قصد دارید با ازدواج صوری به این کشور مهاجرت کنید و اقامت این کشور را اخذ کنید بهتر است بدانید که با این روش نمی توانید موفق به اخذ اقامت دائم شوید. دولت این کشور با ازدواج صوری مخالف می باشد و با آن دسته افرادی که ازدواج صوری میکنند برخورد جدی می شود. لازم به ذکر است اگر ازدواج قبلی داشته اید باید گواهی فوت یا گواهی طلاق را به دولت این کشور ارائه دهید. از طرف دیگر همسر نروژی شما باید از شرایط مالی خوبی برخوردار باشد تا بتواند هزینه و مخارج زندگی را بپردازد.

مزایای ویزای ازدواج نروژ
ویزای ازدواج مانند سایر ویزاها دارای مزایای فراوانی می باشد. شما با اخذ اقامت و تابعیت این کشور از طریق ویزای ازدواج میتوانید از حقوق شهروندان این کشور بهره مند شوید.

مزایای ویزای ازدواج عبارتند از:

می توانید در این کشور مشغول به کار شوید.
با اخذ این ویزا میتوانید به مدت 6 ماه به خارج از کشور سفر کنید
با اخذ ویزای نامزدی نمیتوانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید و باید بابت اخذ اقامت دائم ویزای ازدواج را دریافت کنید.
با اخذ ویزای ازدواج میتوانید به طور رایگان در این کشور مشغول به تحصیل شوید.
بعد از گذشت مدتی میتوانید تابعیت این کشور را اخذ کنید.

مدارک مورد نیاز
شما جهت اخذ اقامت دائم نروژ باید یک ازدواج رسمی و واقعی با همسرتان داشته باشید. سپس باید رسمی بودن رابطه خودتان را به دولت این کشور ثابت کنید. جهت اثبات این موضوع باید مدارک شما کامل و منطقی و درست باشد تا بتوانید به راحتی اقامت دائم اخذ کنید. شما باید مدارک مورد نیاز جهت اخذ این ویزا جمع آوری کنید سپس باید این مدارک را ترجمه کنید سپس به سفارت نروژ تحویل دهید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا عبارتند از:

شناسنامه و کارت ملی
پاسپورت معتبر
گواهی تمکن مالی
حساب بانکی مشترک
مدارک و اسنادی شامل عکس خانوادگی و اسناد و …(جهت اثبات رابطه)
مدرک زبان
اخذ ویزا
اسناد و مدارک ازدواج
مدارک و سوابق کاری همسر(شخص اسپانسر)
گواهی عدم سوء پیشینه
گواهی تاهل( گواهی فوت یا گواهی طلاق)
تکمیل فرم Q-0150
تکمیل فرم Q-0151
تکمیل فرم Q-0160

ویزای نامزدی
ویزای نامزدی برای امور و مراسمات ازدواج و آشنایی به افراد ارائه می گردد. مدت اعتبار ویزای نامزدی 6 ماه است. شما با اخذ این ویزا می توانید به این کشور مهاجرت کنید. البته لازم به ذکر است با اخذ ویزای نامزدی موفق به دریافت اقامت دائم نمی شوید. در این مدت 6 ماهه باید تمامی کارهای ازدواجتان را انجام دهید. ویزای نامردی یکی از راه های مهاجرت به این کشور با اقامت موقت می باشد. در مدت زمان 6 ماه باید تمامی کارهای ذکر شده در زیر را انجام دهید.

دریافت نامه معتبر جهت تاییدیه ازدواج
دریافت گواهی رسمی از اداره ثبت امور ملی ازدواج
ارسال مدارک و اسناد ازدواج
بعد از ازدواجتان و یک ماه قبل از اینکه تاریخ ویزا به پایان برسد جهت اخذ اقامت دائم اقدام کنید.

ازدواج صوری
همانطور که در بالا بیان کردیم شما جهت اخذ اقامت دائم باید ازدواج رسمی و قانونی با همسرتان داشته باشد. با ازدواج صوری نمی توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. دولت این کشور بر روی این موضوع بسیار سختگیر و حساس می باشد. شما باید برای اثبات رابطه واقعیتان مدارک و اسنادی مانند: عکس، سند ازدواج، داشتن فرزند، حساب بانکی مشترک و … را به دولت ارائه دهید. پس با ازدواج صوری نمی توانید اقامت دائم را اخذ کنید و باید با ارائه مدارکی رابطه رسمی خودتان را به دولت ثابت کنید.

شرایط اخذ اقامت
زمانی که شما با همسر نروژی خود ازدواج کرده اید باید برای اخذ اقامت دائم این کشور به اداره مهاجرت نروژ درخواست دهید. بعد از 7 سال اقامت در این کشور می توانید تابعیت این کشور را اخذ کنید. بهتر است بدانید برای اینکه اقامت و تابعیت این کشور را اخذ کنید نیازی به ازدواج در خاک این کشور نیست اما باید رابطه شما و همسرتان رسمی و قانونی باشد.

جهت اخذ اقامت و پاسپورت را دریافت کنید باید از شرایط زیر برخوردار باشید.

پایدار بودن رابطه
گواهی عدم سوء پیشینه
قبولی در آزمون شهروندی
داشتن مدرک زبان نروژی( سطح A2)

منبع
پاسخ ها
آلمان یکی از قدرتمند ترین کشور های اروپایی می باشد که از لحاظ تکنولوژی و علم بسیار پیشرفته است. نام اصلی این کشور جمهوری فدرال است که نزدیک 82 میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از پرجمعیت ترین کشور های اروپایی می باشد. این کشور دارای 16 ایالت است و از صنعتی ترین کشور های جهان به شمار می رود که در سال های اخیر با کمبود نیروی کار مواجه شده است. کشور آلمان یکی از پر طرفدار ترین کشور ها برای مهاجرت و اقامت به حساب می آید. مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت در کشور آلمان راه های زیادی دارد که کمی زمان بر است.
امروزه متقاضیان زیادی برای مهاجرت و اخذ اقامت المان درخواست داده اند که شاید با قوانین و مقررات این کشور آشنا نباشند.
مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای کاری، یکی از بهترین راه های مهاجرت کانادا و در عین حال دشوارترین روش دریافت ویزا می باشد. افراد متقاضی در این روش از طریق برنامه های (اکسپرس اینتری، برنامه استانی و خود اشتغالی) می توانند اقامت در کانادا را بدست آورند. البته باید توجه کنید که در این روش، شرایطی چون سابقه کار، وضعیت تاهل، مدرک زبان و سن افراد مورد ارزیابی قرار می گیرد. همچنین جهت اخذ این نوع ویزا، ارائه مدارکی چون گذرنامه، مدارک شغلی و تحصیلی، گواهی سلامت، عدم سوء پیشینه، دعوتنامه و فرم های مربوطه پرشده ضروری است.
لازم به ذکر است که داشتن درخواست کاری از سوی یک کارفرما در کانادا (Job offer) می تواند امتیاز مثبتی برای این نوع مهاجرت و در نهایت دریافت اقامت به حساب بیاید.
هزینه دریافت ویزای کاری در سال ۲۰۲۲ شامل هزینه های مربوط به سفارت کانادا است که متقاضیان باید بسته به نوع ویزای خود، آن را پرداخت نمایند. این هزینه برای هر فرد حدود ۴۰۰ دلار کانادا می باشد.

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.