چگونه با کلمات کلیدی طولانی ترافیک بالایی جذب کنیم؟
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
کلمات کلیدی طولانی یا اصطلاحاً Long Tail Keyword یک استراتژی قدرتمند در سئو برای جذب ترافیک بیشتر است.
یکی از مهمترین کارهایی که در حوزه سئوی سایت باید انجام دهیم پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب و استفاده درست از آنهاست. این کلمات کلیدی ممکن است کوتاه یا چند بخشی و بلند باشند. اولین تفاوتی که این کلمات با هم دارند این است که کلمات کلیدی کوتاه کلی تر و عبارات کلیدی طولانی جزئی ترند. رقابت بر سر کلمات کلیدی کوتاه بیشتر است ولی کلمات کلیدی طولانی رقابت کمتری دارند.
اما کلمه کلیدی طولانی چیست و چطور می توان از ان برای بهبود ترافیک سایت استفاده کرد؟

کلمات کلیدی طولانی چه عباراتی هستند؟
Long Tail Keyword عباراتی هستند که از سه کلمه یا بیشتر تشکیل شده اند و به جای اینکه روی یک مفهوم یا مجموعه کلی تمرکز کنند گروه خاصی را هدف قرار می دهند.
این عبارت ها کمتر جستجو می شوند بنابراین سطح رقابت پایینی دارند اما نکته جالبی که در مورد آنها وجود دارد این است که وقتی تمام آنها را کنار هم بگذارید، بخش قابل توجهی از جستجوهای گوگل را تشکیل می‌دهند. به این معنی که کلمات کلیدی کوتاه کمی وجود دارند که ترافیک بالایی دارند اما تعداد زیادی کلمه کلیدی طولانی هستند که ترافیک کمتری دارند که جمع جستجوی آنها از میزان جستجوی یک کلمه کلیدی کوتاه بیشتر است.
در مقابل عبارات طولانی، کلمات کلیدی کوتاه قرار دارند که بسیار پر جستجو هستند اما مشکلی که در رابطه با آنها وجود دارد این است که به دلیل سطح رقابت بالایی که دارند، گرفتن رتبه در آنها کار بسیار سختی است و گاهی حتی با صرف هزینه بسیار باز نخواهید توانست به هدف خود برسید.
در این شرایط راه حلی که کارشناسان سئو ارائه می دهند استفاده ار کلمات کلیدی طولانی است.
ممکن است شما بخواهید در مورد ” تکنیک های سئوی محتوا” اطلاعاتی را بدست آورید. اگر شما کلمه “سئو” را سرچ کنید با انبوهی از مقالات با موضوعات مختلف سئو روبرو خواهید شد که باید در میان آنها بگردید تا مطلب موردنظرتان را پیدا کنید.
اما اگر عبارت ” آموزش رایگان تکنیک های سئوی محتوا” را جستجو کنید دقیقا به همان صفحاتی هدایت می شوید که به دنبال آنها هستید. و این یعنی هدفمندی جستجو.
https://webinseo.com/wp-content/uploads/2021/07/what-is-long-tail-keyword.webp
جایگاه کلمات کلیدی طولانی در استراتژی های سئو
اگر کسب و کار نوپایی دارید و برای آن سایتی راه اندازی کردید، اولین قدم تعیین استراتژی کلمات کلیدی هدف و تولید محتوا برای آن است.


برای کسب جایگاه بالا در نتایج گوگل باید بدانید که سایت خود را روی چه کلماتی سئو می کنید.در سئو استراتژی های مختلفی برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد. اما برای تعیین بهترین و مناسب ترین کلمات برای هر سایت توجه به سه فاکتور ضروری است.
اول میزان جستجوی یک کلمه کلیدی است. هر چه از کلماتی استفاده کنیم که جستجوی بیشتری دارند قطعا ترافیک بیشتری را به سمت سایت خود جذب می کنیم.
دومین نکته در انتخاب کلمه کلیدی سطح رقابت بر سر آن کلمه است. باید ببینیم آیا هزینه کردن برای یک کلمه پرجستجو ما را به هدف می رساند و مهمتر از آن برای ما صرفه اقتصادی دارد؟
سومین نکته ای که باید به آن توجه کنیم میزان ارتباط موضوعی کلمه کلیدی با محصول یا خدمات ماست. یعنی کلماتی را باید انتخاب کنیم که دقیقا با فعالیت ما منطبق هستند و کاربر را به مشتری تبدیل کند.
توجه به این سه فاکتور و ترکیب آنها بهتر می تواند به ما در تدوین استراتژی مناسب سئو کمک کند.
هر چند که شاید به نظر برسد تمرکز بر روی کلمات کلیدی پر جستجو تاکتیک خوبی است اما با تغییر و تحولاتی که در دنیای اینترنت، الگوریتم های گوگل و نحوه جستجوی کاربران به وجود آمده این مساله بسیار پیچیده تر شده است.
در گذشته سایت های زیادی وجود نداشتند و رقابت زیادی بین آنها نبود. برای همین رسیدن به رتبه اول گوگل هم کار چندان سختی نبود. اما دنیای وب بسیار گسترده تر از قبل شده تا جایی که گفته می شود به ازای هر ۷ نفر یک سایت وجود دارد. این به معنی است که میلیونها سایت وجود دارند که باید با آنها رقابت کنیم.
علاوه بر این قبلا ارتباط موضوعی کلمات کلیدی با هدف سایت چندان مورد توجه نبود اما در حال حاضر الگوریتم های گوگل چنان پیچیده عمل می کنند که دیگر نمی توان با کلمات و لینک های نامرتبط به رتبه یک گوگل برسیم و دیگر کمتر نتایج غیرمرتبط را در صفحه جستجو میبینیم.


اگر سایت نوپایی دارید و قصد دارید رتبه خوبی در نتایج به دست آورید لازم است سیاست درستی را برای رسیدن به هدف انتخاب کنید و به جای تمرکز روی کلمات پر جستجو به سراغ جنبه های رقابتی کلمات کلیدی بروید، کلماتی که رقابت کمتری دارند اما نتایج راحت تر و بهتری برای ما به دنبال خواهند داشت.https://webinseo.com/wp-content/uploads/2021/07/long-tail.webp
چرا باید از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنیم؟
  • نرخ تبدیل بالایی دارند

همانطور که گفته شد کلمات کلیدی طولانی کمتر مورد جستجوی کاربران قرار می‌گیرند. اما نکته جالبی که دارند این است که برخلاف میزان جستجوی کم‌، نرخ تبدیل بسیار بالایی دارند. قطعا یکی از اهداف اصلی سایت این است که بتواند بازدید کنندگان را به مشتری تبدیل کند. یکی از مهمترین عواملی که به بالا رفتن این نرخ تبدیل کمک می کند کلمات کلیدی طولانی است.


طبق آمار میانگین نرخ تبدیل صفحاتی که شامل کلمات کلیدی تک کلمه ای هستند ۱۱ درصد و صفحاتی که روی کلمات کلیدی طولانی تمرکز کرده اند ۳۶ درصد است.
  • مشتریان هدف را جذب می کنند

یکی از مزایای استفاده از Long Tail این است که کاربرانی وارد سایت می شوند که دقیقاً بدنبال محصول یا خدمات شما هستند. آنها مشتریان بالقوه ای هستند که احتمال تبدیل شدنشان به مشتریان بالفعل بالاست. هدف قرار دادن این کاربران و جذب آنها بسیار ساده تر و موثرتر است.

  • هزینه تبلیغات را کاهش می دهند

اگر قصد انجام تبلیغات در گوگل ادورز را دارید باید بگویم استفاده از کلمات کلیدی طولانی به نفع شماست. زیرا از آنجا که در تبلیغات گوگل، هزینه تبلیغ برای هر کلمه با توجه به رقابت موجود روی آن متفاوت است، می توان با انتخاب کلمات کلیدی طولانی هزینه کمتری به گوگل پرداخت کرد و راحت تر به نتیجه رسید. زیرا دریافت بازخورد از کلمات کلیدی طولانی بسیار سریع تر است.

  • محصولات و خدمات ما را بهتر معرفی می کنند

کلمات کلیدی طولانی محصولات و محتوای ما را به صورت دقیق تر و گویاتر به موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی معرفی می کند و کاربران نیز راحت تر می توانند ما را پیدا کنند.

  • با نحوه جستجوی کاربران همخوانی دارند

در طی سالهای گذشته رفتار کاربران در هنگام جستجو بسیار تغییر کرده است. قبلا کاربران برای پیدا کردن آنچه به دنبالش بودند از کلمات و عبارات ساده و کوتاه تری استفاده می کردند. اما در حال حاضر به دلیل حجم زیاد سایت ها کاربران حوصله جستجو در میان این همه سایت را ندارند و فورا به سراغ چیزی می روند که به دنبالش هستند. علاوه بر این به دلیل گسترش ابزار جستجوی صوتی، کاربران بسیار دقیق تر از گذشته منظور خود را بیان می کنند.
دلیل دیگر تغییر نحوه جستجوی کاربران، پیشنهاداتی است که گوگل پس از جستجوی یک عبارت کوتاه به ما نشان می دهد که عموما این پیشنهادات طولانی هستند و به محتوای موردنظر ما بسیار نزدیکترند.
https://webinseo.com/wp-content/uploads/2021/07/google-results-page.webp

روش پیداکردن کلمات کلیدی طولانی
راه های زیادی برای تحقیق و یافتن کلمات کلیدی طولانی وجود دارد. مثلا:

۱- خودتان را به جای کاربر بگذارید.
یکی از بهترین روش ها این است که وارد ذهن کاربر شوید و سعی کنید به جای او فکر کنید. به این فکر کنید که کاربر در زمینه محصول یا خدماتی که ارائه می دهید ممکن است چه سوالاتی داشته باشد، به چه مشکلاتی برخورد کند یا به چه چیزی احتیاج پیدا کند.
سعی کنید سوالات و مشکلات کاربران را حدس بزنید و با استفاده از کلمات کلیدی طولانی و محتوای مناسب آنها را حل کنید.

۲- از ابزارها استفاده کنید
ابزارهای رایگان زیادی وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها کلمات کلیدی طولانی مناسبی پیداکرد. مانند:
  • قابلیت تکمیل خودکار گوگل(Autocomplete) : اگر عبارت اصلی موردنظر خود را در نوار جستجوی گوگل سرچ کنید، گوگل به صورت خودکار عبارت طولانی مرتبط با آن را به شما نمایش خواهد داد.[*]پیشنهادات گوگل: به غیر از تکمیل خودکار عبارات، گوگل در انتهای صفحه نتایج، قسمتی را با عنوان ” Related searches” به شما نشان می دهد. این قسمت نیز منبع خوبی برای پیدا کردن کلمات کلیدی طولانی پرکاربرد می باشد.[*]از ابزارهای پیشرفته گوگل مانند گوگل سرچ کنسول، گوگل آنالیتیکس یا کیورد تولز استفاده کنید.[*]جستجو در سایت های مرجع مانند ویکی پدیا یکی از روش های پیدا کردن کلمات کلیدی طولانی است. لینک هایی که در انتهای هر مقاله آمده است می تواند ایده های خوبی برای پیدا کردن عبارات مناسب به شما بدهند.

چگونه از کلمات کلیدی طولانی در سایت استفاده کنیم؟
پس از پیدا کردن عبارات کلیدی مناسب که ارزش جستجوی بالاتری دارند شروع به تولید محتوای جذاب و مرتبط با این عبارات کنید.
برای اینکه استفاده از این کلمات در سایت شما هدفمند باشد و بازخورد خوبی ایجاد نماید باید به چند نکته توجه کنید:
  • از ترکیب متنوع این عبارات در عنوان هر صفحه و تیترهای آن استفاده کنید.[*]کلمه کلیدی طولانی را در تمامی عناصر سایت مثل عناوین، هدینگ ها، Alt تصاویر، برچسب ها و … استفاده کنید.[*]برای لینک دهی داخلی، هرگز از یک عبارت کلیدی یکسان استفاده نکنید. کلمات کلیدی طولانی قابلیت تنوع بالایی دارند و می توان از عبارت های مختلف برای لینک دهی استفاده نمود.[*]از عبارت های کلیدی طولانی خود در توضیحات متا استفاده کنید تا کاربران به خوبی از محتوای صفحه شما آگاه شوند.[*]مهمترین مکان برای قرار دادن عبارات کلیدی طولانی URL است.[*]عبارت کلیدی طولانی هم باید در پاراگراف اول و هم دو یا سه بار در قسمت‌های مختلف متن آورده شود.


سعی کنید از عبارات کلیدی طولانی به عبارات کلیدی اصلی لینک بزنید. با این کار گوگل محتوای سایت شما و ساختار آن را بهتر می شناسد و صفحات مهم را تشخیص می دهد.
از چه عباراتی استفاده نکنیم؟
هر چند که استفاده از عبارات کلیدی طولانی یک استراتژی عالی برای بهینه سازی سایت و جذب ترافیک و رتبه در نتایج گوگل است اما آنچه در رابطه با این عبارات باید به آن توجه کنید این است که اگر عبارات شما خیلی طولانی باشد خوانایی متن شما را کم می کند.
به علاوه بهینه سازی متن برای کلمات کلیدی خیلی طولانی که بیشتر از ۶ کلمه باشند کار بسیار دشواری است. مثلا اگر شما بخواهید متن خود را با عبارت “ابزارهای رایگان تحقیق کلمات کلیدی طولانی با استفاده آسان” سئو کنید و چند بار آن را در داخل متن استفاده کنید هم بسیار سخت است و هم چندان جالب و طبیعی نیست.
جمع بندی
استفاده از عبارت های کلیدی طولانی به همراه محتوای باکیفیت و لینک سازی داخلی مناسب برای کسب و کارهای کوچک یا نوپا یک استراتژی سئوی عالی است. زیرا این عبارات رقبای کمتری دارند اما به دلیل نرخ تبدیل بالا می توانند ترافیک خوبی برای سایت تان ایجاد کنند. با این وجود، سعی کنید عبارات انتخابی تان خیلی طولانی نباشند، زیرا اینگونه عبارات خوانایی متن را کم می کند.
اگر هم در نتایج جستجوی مربوط به خود جایگاه مناسبی دارید باز نباید از کلمات کلیدی طولانی غافل شوید و از رقبایتان عقب بمانید. سعی کنید در استراتژی سئوی خود ترکیبی از کلمات کلیدی طولانی و کوتاه را به کار ببرید. با کلمات کلیدی کوتاه می توانید ترافیک زیادی جذب کنید و با کلمات کلیدی طولانی فروش محصولات خود را افزایش دهید.
امضاي کاربر :
[list][*]نکاتی که در آموزش بهینه سازی سایت گفته می شود در اکثر مواقع تجربی است.[/list]
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.