کم و زیاد شدن دور موتور جاروبرقی و علت آن
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموشعلت کم و زیاد شدن دور موتور جاروبرقی و یا کاهش مکش آن می تواند ناشی از این عوامل باشد و این قسمت ها باید بررسی و عیب یابی شوند: لوله جاروبرقی/ فیلتر جاروبرقی / کیسه جاروبرقی / تسمه و واشر / لوله خرطومی جاروبرقی .

برای یافتن علت کم و زیاد شدن دور موتور جاروبرقی بهتر است اول مطمئن شوید که عاملی موجب انسداد لوله ها نشده باشد. منظور ما از لوله در اینجا لوله های خرطومی و تلسکوپی هستند. لوله خرطومی آن قسمتی از لوله است که پلاستیکی و دارای انعطاف می باشد. لوله تلسکوپی هم بخش فلزی لوله جاروبرقی می باشد که اکثراً تلسکوپی برای تنظیم ارتفاع دارند و به همین علت تلسکوپی نام دارند.

دلیل گرفتگی لوله ها می تواند این باشد که شما یک شی بزرگی را جارو کرده باشید و این شی داخل یکی از این لوله ها بصورت افقی گیر کرده باشد. و رفته رفته موها و کرک ها به این شی بچسبد و تبدیل به تکه زباله ای شود که موجب انسداد در لوله ها و کاهش مکش دستگاه می شود.
برای اینکه از باز بودن جریان و مسیر عبور هوا در هریک از این دو لوله مطمئن شوید شما می توانید از یک شلنگ آب کمک بگیرید به این صورت که شلنگ را داخل لوله کنید و آن را هل دهید تا اگر زباله ای باشد خارج شود. با مشاهده ویدئو زیر در ادامه می توانید به خوبی علت کاهش مکش و مشکل کم و زیاد شدن دور موتور جاروبرقی خود را بیابید.


به جز این مواردی که گفته شد پارگی و پوسیده بودن لوله خرطومی جاروبرقی نیز می تواند یکی از عوامل کاهش مکش باشد. اگر پارگی لوله خرطومی را دیدید و متوجه آن شدید، اگر پارگی به قسمت رابط و محفظه نزدیک بود باید لوله را از رابط جدا نمایید قسمت پاره شده را برش داده و دوباره لوله را به رابط وصل نمایید. اما اگر چک کردید و پارگی در وسط لوله بود می توانید با چسب زدن به طور موقت آن را رفع کنید. اما همانطور که گفتیم چسب زدن یک راه موقتی است و باید در فکر خرید یک خرطومی جدید برای جاروبرقی خودتان باشید.
تمام موارد گفته شده مربوط به کاهش مکش جاروبرقی و علت کم و زیاد شدن دور موتور جاروبرقی بود. اما در مواقعی هم ممکن است عکس این موضوع یعنی کم و زیاد نشدن دور موتور جاروبرقی اتفاق بیفتد که آن هم یک ایراد است و باعث یکسره کار کردن دور موتور جاروبرقی خواهد شد. دلیل این امر خراب شدن پتانسیومتری است که بر روی بدنه یا دسته جاروبرقی می باشد و باید توسط تعمیرکار متخصص عیب یابی و تعمیر شود.
منبع https://samsungrepairco.com/
امضاي کاربر :
[font=Roboto][size=10][align=left]تک بت ورزشی

[/align]
[/font][/size]
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.