تنظیم هیدروستات ماشین لباسشویی
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموشهیدروستات ماشین لباسشویی
یکی از مهم ترین قطعه های داخل ماشین لباسشویی هیدروستات می باشد که نقش بسیار مهمی در عملکرد دستگاه دارد. قطعا تا به الان از دیگران شنیده اید که می گویند باید هیدروستات را تنظیم کنید تا با این کار میزان آبی که وارد دیگ دستگاه می شود را کنترل نمایید. در واقع بر روی بدنه ی این قطعه یک پیچ مخصوص وجود دارد که موظف است مقدار آب ورودی به دیگ لباسشویی را کنترل کند. امروز در این مقاله قصد داریم درباره ی تنظیم هیدروستات ماشین لباسشویی توضیح دهیم تا اطلاعات کاملی بدست آورید و در هر زمانی که خواستید خودتان این کار را انجام دهید. همچنین بیان خواهیم کرد که با معیوب شدن این قطعه چه مشکلاتی برای شما به وجود خواهد آمد.
هیدروستات چه قطعه ای است و چگونه می توان آن را تنظیم کرد؟
در ماشین لباسشویی ها یا از هیدروستات های سه فیش استفاده می شود یا از هیدروستات های شش فیش. این قطعه دارای یک شلنگ است که به محفظه فشار در قسمت پایین دیگ دستگاه وصل می شود. اگر سطح آب در داخل دیگ بالا بیاید هوای درون شلنگ فشرده و به دیافراگم (قطعه ای داخل هیدروستات) فشار وارد خواهد شد. در نهایت به شیر برقی دستور داده می شود تا آب را قطع کند و دیگر به ماشین لباسشویی شما آب وارد نشود.
میزان آب ورودی به دیگ لباسشویی را زمانی می توانید تغییر دهید که پیچ مخصوص بر روی هیدروستات را به چپ یا راست بچرخانید. در صورتی که تنظیم هیدروستات بهم خورده باشد مشکلات بسیار جدی برای شما و دستگاهتان اتفاق خواهد افتاد، به طور مثال لباسشویی بیش از حد استاندارد و یا کمتر از حد استاندارد آبگیری می کند و یا در فرآیند شست وشو تداخل ایجاد می شود. در نتیجه شما باید در اسرع وقت با استفاده از یک پیچ گوشتی این قطعه را با توجه به ارتفاع محل مسکونیتان و فشار آب در آنجا، بر روی تنظیمات صحیح قرار دهید. در صورتی که می خواهید میزان آب ورودی به دیگ زیاد باشد باید پیچ را باز کرده و اگر قصد دارید میزان آب کمتری وارد دستگاه شود باید پیچ را ببندید.
مشکلات ناشی از خرابی هیدروستات

 1. شاید تا به الان برایتان پیش آمده که دستگاهتان روشن است اما مرحله ی آبگیری را انجام نمی دهد. این موقعیت به خاطر معیوب شدن هیدروستات می باشد. برای بررسی این مشکل باید در لوله ی ورودی پلاتین مربوط به شیر برقی در هیدروستات فوت کنید، اگر مشکل برطرف نشد باید هیدروستات را تعویض نمایید.[*]گاهی اوقات لباسشویی مرحله ی آبگیری را با موفقیت به پایان می رساند اما برای شروع عملیات بعدی آن متوقف می شود. در صورت وصل نشدن پلاتین های مربوط به تغذیه موتور تایمر در هیدروستات، این مشکل رخ خواهد داد. برای عیب یابی و مورد بررسی قرار دادن عملکرد پلاتین های هیدروستات باید در لوله ی ورودی هیدروستات فوت کنید. اگر هنوز هم مشکل وجود داشت هیدروستات را تعویض نمایید.[*]یکی دیگر از مشکلاتی که هنگام معیوب شدن هیدروستات رخ می دهد، آبگیری دائمی دستگاه است. ابتدا باید شلنگ ورودی به هیدروستات را بررسی نمایید. اگر شلنگ دارای عیب و ایراداتی نظیر سوراخ و چاک خوردگی می باشد، آن را باید در اسرع وقت تعویض کنید.[*]اگر هیدروستات نتواند پلاتین مربوط به موتور تایمر را به کار اندازد، لباسشویی به درستی آبگیری می کند اما موتور شست و شو به کار نمی افتد. برای رفع این مشکل باید هیدروستات را تعویض نمایید. همچنین ممکن است سیم رابط قطع شده باشد که باید آن را هم تعویض کنید.همانطور که در ابتدای مقاله بیان کردیم برایتان درباره ی تنظیم هیدروستات ماشین لباسشویی در نمایندگی وستینگهاوس توضیح دادیم. اکنون می توانید با تنظیم این قطعه میزان آب ورودی به دستگاهتان را کنترل کنید. همچنین درباره ی مشکلات ناشی از معیوب شدن هیدروستات هم صحبت کردیم. در صورتی که هر یک از آن مشکل ها برایتان به وجود آمد باید خیلی سریع هیدروستات را بررسی نمایید و در صورت لازم آن را تعویض یا تعمیر کنید.

 2. منبع :


  نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی وستینگهاوس https://www.westinghouserepairco.com/  امضاي کاربر :
  [font=Roboto][size=10][align=left]تک بت ورزشی

  [/align]
  [/font][/size]
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.