آسیاب قهوه در چند نوع وجود دارد؟
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
اگر شما جزو افرادی هستید که علاقه ی زیادی به قهوه دارید و اهل قهوه ترک و یا اهل قهوه اسپرسوو یا دیگر نوع های قهوه هستید، بهتر است بدانید که برای داشتن یک فنجان قهوه خوش عطر و خوش طعم به یک دستگاه آسیاب قهوه نیاز دارید. البته این امکان وجود دارد که شما قهوه آسیاب شده توسط آسیاب قهوه صنعتی تهیه کنید ولی اگر آسیاب کردن دونه های قهوه به شکل تازه و پیش از دم کردن قهوه، انجام شود تاثیر بسیار فوق العاده ای بر روی مزه و عطر قهوه دارد.

تاریخچه آسیاب قهوه

آسیاب قهوه قبل از میلاد مسیح و پیدایش قهوه، به وسیله ی رومی ها اختراع شده است؛ اما توجه داشته باشید که از این دستگاه به جای آسیاب کردن قهوه، برای تهیه آرد و خرد کردن مواد غذایی استفاده می کردند. اما بعد از کشف قهوه به وسیله ی کشور اتیوپی و ارسال آن به دیگر مناطق دنیا، از آن آسیاتب کن ساده مواد غذایی برای آسیاب کردن و پودر کردن دانه های قهوه نیز استفاده می شد. بنابراین اولین آسیاب قهوه از اینجا شکل گرفت. شما میتوانید برای اطلاع از قیمت آسیاب قهوه صنعتی به مراکز فروش و نمایندگی آن مراجعه کنید.

مشخصات ظاهری این آسیاب قهوه ساده به این صورت بود که از یک هاونی از جنس چوب و سنگ برای آسیاب استفاده می شد. اولین دستگاه آسیاب قهوه دستی به وسیله ایرانی ها یا ترک ها ساخته شده است و همین طور در اروپا نیز آسیاب قهوه توسط شخصی به نام نیملاس بوک، ساخته شد و به تولید انبوه رسید.


با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و صنعت، دستگاه های زیادی اختراع شد که کارها را راحت تر می کرد. پیشرفت تکنولوژی دستگاه های آسیاب قهوه را نیز پیشرفته تر کرد و دستگاه های متنوع تری تولید شدند که دستگاه آسیاب قهوه صنعتی نیز به این گروه اضافه شد.

انواع آسیاب قهوه

همانطور که گفته شد پشت هر فنجان قهوه ی خوش عطر و خوشمزه ای یک دستگاه آسیاب قهوه وجود دارد. زیرا ابتدا بایستی دانه های قهوه آسیاب شوند، سپس برای دم کردن آماده شوند. دستگاه آسیاب قهوه هم جزو وسایل آشپزخانه های خانگی می باشد هم می تواند تحت عنوان آسیاب قهوه صنعتی در تجهیزات کافی شاپ قرار گیرد.


دستگاه آسیاب قهوه به دو دسته تقسیم می شود؛ آسیاب قهوه صنعتی و خانگی. این دو دسته بسته به تعداد قهوه ای که در طول روز استفاده می شود، مورد نیاز قرار می گیرد. اگر شما در خانه ی خود در روز یکی یا دو فنهجان قهوه می خورید، می توانید از آسیاب قهوه خانگی استفاده کنید. اما اگر شما دارای کافی شاپ یا مغازه قهوه فروشی هستید، بهتر است از آسیاب قهوه صنعتی که جزو تجهیزات کافی شاپ ارزان محسوب می شود استفاده کنید.

آسیاب قهوه خانگی

توجه داشته باشید که بهتر است در زمان خرید یک دستگاه قهوه ساز خانگی، دستگاه آسیاب قهوه خانگی نیز تهیه کنید. اما نکته ای که وجود دارد این است که اگر شما در روز 1 یا 2 فنجان قهوه می خورد یا اصلا هر روز قهوه نمی خورید، دستگاه آسیاب قهوه دستی را تهیه کنید. زیرا همین دستگاه نیز کار شما را راه می اندازد و همین طور از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه تر می باشد و علاوه بر این موارد، فضای کمتری از محیط آشپزخانه را اشغال می کند و آلودگی صوتی کمتری ایجاد می کند.


ولی همانطور که گفته شد بهترین گزینه برای افرادی که دارای کافی شاپ و مغازه قهوه فروشی دارند، دستگاه آسیاب قهوه صنعتی می باشد که جزو تجهیزات کافی شاپ نیز محسوب می شود. شما همچنین میتوانید مطلب توستر صنعتی و تهیه نان تازه را برای آشنایی بیشتر با تجهیزات کافی شاپ مطالعه کنید.

روش کار با آسیاب قهوه دستی کار راحتی می باشد. روش کار با این دستگاه به این صورت می باشد که ابتدا بایستی دانه های قهوه را در آن بریزید، سپس با اهرم موجود را بچرخانید. در این دستگاه انتخاب های زیادی برای میزان آسیاب شدن قهوه ندارید.
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.