سیلیکون قالب گیری چیست؟
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
لاستیک سیلیکون قالب گیری الاستومر بسیار مقاوم (ماده ای مانند لاستیک) است که از سیلیکون (پلیمر) حاوی سیلیسیم همراه با مولکول های دیگر مانند کربن، هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده است. ساختار آن همیشه شامل ستون فقرات سیلوکسان (زنجیره اکسیژن سیلیکون) و یک بخش آلی متصل به سیلیکون است.
از این رو، خواص سیلیکون بسته به نوع مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد.
ساختار شیمیایی
در مقایسه با لاستیک آلی، لاستیک سیلیکونی در ساختار خود پیوند Si O دارد و از این رو، از بهتر است.
لاستیک سیلیکون این مزیت را دارد که تحت فشار زیاد تقریباً نیمی از لاستیک آلی قابل مقایسه تغییر شکل می دهد. علاوه بر این، در دماهای بالا، لاستیک سیلیکون ثابت می ماند، در حالی که لاستیک های آلی تغییر شکل می دهند. در دمای پایین، لاستیک سیلیکون ثابت خواهد ماند در حالی که بسیاری از لاستیک های آلی شکننده می شوند.
مقاومت در برابر حرارت
پایداری شیمیایی
عایق الکتریکی
مقاومت در برابر سایش
مقاومت در برابر هوا و همچنین مقاومت در برابر ازن
لاستیک های سیلیکونی می توانند از دمای 50 تا 350 درجه سانتیگراد مقاومت کنند (بستگی به مدت زمان قرار گرفتن در معرض دارد). قطعات ساخته شده از سیلیکون قالبگیری در صورت قرار گرفتن در معرض باد، باران و اشعه ماورا بنفش برای مدت طولانی منجر به هیچ تغییری در خصوصیات فیزیکی نمی شود. بر خلاف بیشتر لاستیک های آلی، لاستیک سیلیکون نیز تحت تأثیر ازن قرار نمی گیرد.
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.