کود پودر ماهی چیست؟
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
کود پودر ماهی یکی از محصولا آراد پودر می باشد که تاریخچه ای چندین هزار ساله دارد که در قرون گذشته از آغاز پژوهش های علمی، بومیان آمریکایی ارزش ماهی را تحت عنوان کود ادراک می کردند. آنها در حالی که زمین را برای کاشت ذرت فراهم می‌کردند، ماهی کوچکی را در خاک قرار می دادند که همان کود پودر ماهی نخستین می باشد. آنها ماهی را در خاک دفن کردند و یک بذر ذرت می کاشتند. در زمان فصل رویش، ماهی به آرامی تجزیه شده و تا دوره برداشت فرآورده، گیاه آن را تغذیه می‌نمود. کود پودر ماهی از یک جنس ارگانیک می باشد. بدین ترتیب مزایایی که بقیه افزودنی های آلی خاک دارا هستند نیز داراست که باعث می شود گیاه از آن ها تغذیه نموده و ساختار خاک را بهبود می‌بخشد.
کود پودر ماهی چیست؟
دریاها و اقیانوس ها از دیرباز منابع مهم غذایی محسوب می شدند که شاید در گذشته علت آن ناشناخته بود و انسان ها و حیوانات به صورت غریزی از این منبع سرشار استفاده می کردند اما در قرن حاضر و با توجه به گسترش علم و تکنولوژی علت گرایش موجودات زنده به اقیانوس ها و دریاها و آب ها بر بشر امروزی روشن گردید. نکته مهم و حائز اهمیت وجود موجودات ریز موجود در آب های آزاد است، این موجودات به ظاهر کم اهمیت، نقش بسیار پر رنگی در چرخه غذایی کلیه موجودات زنده ایفا می کنند بدین گونه که ماهی های ریز از این موجودات و ماهی های درشت تر از ماهی های ریزتر تغذیه می کنند.
فیتو پلانکتون ها و ژئوپلانکتون های میکروسکوپی از مواد آلی و معدنی در آب اقیانوس ها تغذیه می کنند و ماهی های ریز از پلانکتون ها و این روال تا نهنگ های 30 متری ادامه دارد. بدین ترتیب دسترسی جاندارانی که در خشکی زندگی می کنند به کلیه مواد آلی و معدنی اعماق دریاها نیز میسر می گردد.
فرآیند تولید کود پودر ماهی
در فرآیند تولید کود پودر ماهی بخشی از تولید قابل استفاده به عنوان منبع غذایی دام، طیور یا آبزیان نمی باشد. اما این بخش از تولید حاوی کلیه ویتامین ها، پروتئین ها، مواد آلی و معدنی بسیاری می باشد که می توان از آن به عنوان کود گیاهی بهره جست. کود ماهی کلیه نیازهای مربوط به گیاهان را دارا می باشد، لذا توجه به این نکته حائز اهمیت است که میزان مصرف این کود بایستی کاملا اصولی و بر اساس محاسبات علمی صورت پذیرد. کارخانجات بسیاری در سطح دنیا از پودر ماهی به عنوان ماده پایه ای و اساسی تولید مکمل های خود بهره می برند.
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.