روش نوشتن چکیده مقاله
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
روش نوشتن چکیده مقاله

در مورد روش نوشتن چکیده مقاله و مطالبی که باید در چکیده مقاله ذکر کنید قبلا به صورت کامل توضیح دادیم. امروز میخواهیم یک چک لیست در اختیار شما قرار بدهیم که بعد از نوشتن چکیده مقاله با مراجعه به آن از مناسب بودن چکیده ای که نوشتید مطمئن شوید.


چک لیست چکیده مقاله:
  • تناسب تعداد لغات با تعداد مشخص شده توسط دانشگاه، ژورنال یا کنفرانسی که چکیده به آن ارائه می شود.اگر تعداد لغات توسط ژورنال مورد نظر مشخص نشده است، دقت کنید که چکیده مقاله حداقل 150 و حداکثر 300 کلمه است و باید این حدود را حتما رعایت کنید.[*]در زمان نوشتن پایان نامه دقت کنید که چکیده بعد از صفحه عنوان و تشکر و پیش از فهرست مطالب قرار داده شود (مگر اینکه فرمت و قالب مشخص دیگری توسط خود دانشگاه ارائه شده باشد).[*]بیان مساله تحقیق و اهداف تحقیق به شکل روشن و واضح[*]توضیح خلاصه روش کار[*]ارائه مهمترین نتایج به شکل خلاصه[*]اعلام نتیجه گیری اصلی[*]اعلام محدودیت ها و توصیه های بسیار مهم[*]حتما اطمینان حاصل کنید که اگر چکیده مقاله شما توسط شخصی خوانده شود که در خصوص این موضوع دانش زمینه ای ندارد، متن چکیده برای وی مفهوم باشد. توجه کنید که چکیده مقاله شما یک متن کاملا مستقل است و ممکن است خواننده اصلا بقیه بخش های مقاله شما را نخواند. بنابراین در زمان نوشتن چکیده این موضوع را در نظر داشته باشید.
امیدواریم این راهنما برای شما مفید بوده باشد و بتوانید با کمک آن چکیده مقاله مناسبی بنویسید. فراموش نکنید که ترجمه چکیده مقاله از ترجمه مقاله کامل سخت تر است چون تک تک کلمات در چکیده مقاله شما دارای بار معنایی زیادی بوده و می توانند کلمه کلیدی باشند که سبب شود تحقیق یا چکیده شما توسط دیگر محققین مطالعه شود، بنابراین ترجمه درست آن می تواند باعث بهتر دیده شدن مقاله شما شده و در نهایت بر اعتبار شما به عنوان محققی که مقاله وی در سایر کارها نقل قول شده است بیافزاید. ترجمه چکیده مقاله خود را به تیم لینگو ترجمه بسپارید.

تشکر شده:

1 کاربر از lingu به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: telegram /

پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.