اهمیت رابط کاربری در طراحی اپلیکیشن موبایل
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش

امروزه تلفن همراه به ابزاری قدرتمند برای دسترسی به تمام افراد در سراسر دنیا تبدیل شده، به همین دلیل صاحبان کسب و کار به طراحی اپلیکیشن موبایل اندروید و IOS اقدام می نمایند تا از این طریق محصولات خود را به فروش برسانند.


اگر توجه داشته باشید رابط کاربری در برخی اپلیکیشن ها چنان هوشمندانه و دقیق، طراحی شده که در هنگام استفاده از آن حس خوبی به ما دست می دهد. اما اگر این موضوع رعایت نشود حس خوبی به کاربر منتقل نخواهد شد. توجه به راحتی، سبک طراحی، دسترسی بهتر و سریعتر از جمله مواردی هستند که می بایست در رابط کاربری طراحی اپلیکیشن موبایل به آنها توجه شود.

در صورتیکه تمایل دارید علاوه بر طراحی سایت ، اپلیکیشن نیز داشته باشید، لازم است رفتار کاربرانی که مخاطبان محصول شما هستند، را بشناسید. علاوه بر زمانی که شما صرف طراحی اپلیکیشن می‌کنید; عدم توجه به رابط کاربری می‌تواند از اعتبار برنامه شما کم کند.;تجربه کاربری بد نتیجه رابط کاربری ضعیف است.

اصول طراحی رابط کاربری اپلیکیشن چیست؟

1- طراحی ساختاری منظم و کاربردی
این اصل کمک می کند تا کاربران بدون سردرگمی، از امکانات اصلی اپلیکیشن موبایل استفاده نمایند. کاربران بایستی به راحتی بتواند مقصد را پیدا نمایند، بداند هر دکمه برای چیست و چگونه به صفحه یا مرحله قبلی برگردند.

2- فراهم نمودن فیدبک مناسب برای رابط کاربری
اپلیکیشن باید در مقابل هر کنش کاربر، واکنش مناسبی نشان دهد تا کاربر مطمئن شود ورودی او به درستی پذیرفته شده است. نمایش وضعیت هایی مانند «در حال بارگذاری، در حال ذخیره‌سازی، پیام ارسال شده و... » مثال‌های خوبی برای اطلاع در مورد وضعیت کاربران می باشند.

3- بکارگیری یکپارچگی در طراحی
همه اجزای اپلیکیشن موبایل از قبیل رنگ‌بندی، فونت، زمینه و اجزای مختلف باید سبک یکسانی داشته و یکپارچه باشند تا کاربر پس از استفاده از یک بخش از اپلیکیشن، به راحتی بتواند با بقیه قسمت‌ها ارتباط برقرار نماید.

4- تجربه کاربری مناسب را فدای خلاقیت نکنید.
بسیاری از طراحی‌های رابط کاربری در اپلیکیشن بر اساس مطالعات و بررسی‌های روان‌شناختی انجام شده که طراح نباید به صرف نوآوری آن‌‌ها را نقض یا تغییر دهد. برای مثال رنگ قرمز نشان‌دهنده‌ خطا یا هشدار است و رنگ سبز، درستی یا پذیرش کاری را نشان می‌دهد، پس بهتر است از این تجربیات به درستی استفاده شود.

5- طراحی رابط کاربری انعطاف‌پذیر
در طراحی رابط کاربری اپلکیشن، باید به دستورالعمل‌های مربوط به سیستم عامل‌ها هم توجه نمایید. یعنی قبل از انتشار محصول خود در مارکت‌ها، دستورالعمل های پلتفرم های هدف را برای طراحی رابط کابری مطالعه نموده، تا مطمئن شوید که از عناصری درستی برای کار خود استفاده نموده اید.

نتیجه گیری:
رابط کاربری در طراحی اپلیکیشن از مهم‌ترین عناصر یک برنامه یا یک سایت است و به ظاهر اپلیکیشن و چگونگی تعامل با آن باز می گردد. مفاهیم طراحی رابط و تجربه کاربری اصول بنیادی هر پروژه موبایلی را تشکیل می دهند، لذا باید به آنها توجه ویژه نمود.
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.