اصلاح طرح لبخند
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
اصلاح طرح لبخند برای خانمها یک ملاک مهم در جهت زیبایی محسوب می‌شود .
به فرآیند بهبود ظاهر لبخند و داشتن لبخند زیبا از طریق یک یا چند روش زیبایی دندان از قبیل روکش گذاری دندان، باندینگ ،کامپوزیت ،کاشت دندان و سفید کردن دندان اصلاح طرح لبخند می گویند.
در میان افراد جامعه خانمها بیشتر از مردها به زیبایی خود اهمیت میدهند ، در رابطه با دندانها مردها بر این نظر هستند که جنس ،سلامتی و مقاومت دندان ها اهمیت بیشتری دارد در حالی که خانمها به اصلاح طرح لبخند از قبیل سفیدی دندانها ، ظاهر مرتب و درخشان بودن دندان ها بیشتر توجه دارند .
اصلاح طرح لبخند تمامی حالت های زیبایی را در بر می گیرد:
1 – روکش کردن دندان ها با کامپوزیت جهت اصلاح طرح لبخند
استفاده از روکش های کامپوزیتی یکی از فرایندهای درمان در اصلاح طرح لبخند است. در این روش درمانی زمانی که دندان های بیمار دارای فرم نامناسبی باشند و بیمار فرصت و تمایلی برای انجام ارتودنسی را نداشته باشد برای اصلاح طرح لبخند او از کامپوزیت ها استفاده می شود.
در این روش روکش ها ،دندان های نامرتب بیمار را به طور کامل تحت پوشش قرار می دهند و در نتیجه طرح لبخند او را اصلاح کرده و به او لبخند هالیوودی می‌دهند.
علاوه بر این خانم هایی که با وجود استفاده از روش های سفید کننده رنگ، دندان های خود را دوست ندارند می توانند از این روش برای اصلاح طرح لبخند خود استفاده کنند.
2- سفید کردن دندانها برای اصلاح طرح لبخند
از آنجایی که خانم ها نسبت به مردان از دخانیات کمتری استفاده می کنند در نتیجه دندان های شان در معرض تغییر رنگ کمتری قرار می‌گیرد، اما به دلیل مصرف بعضی غذاهای رنگدانه دار، دندان‌های آنها پس از مدتی رنگ خود را از دست میدهند و نیاز پیدا می‌کنند تا برای اصلاح طرح لبخند خود به پزشک مراجعه نمایند.
در واقع سفیدی و درخشندگی یکی از فاکتورهای مهم در اصلاح طرح لبخند است.
3- ترکیب و فرم دندانها در اصلاح طرح لبخند
داشتن دندان های مرتب زیبا و هم ردیف در اصلاح طرح لبخند برای خانمها یک نکته مهم است .در حالی که بسیاری از خانمها با وجود داشتن دندان های مرتب ممکن است از دندان های خود به علت وجود فاصله بین آنها ناراضی باشند این افراد از روش ارتودنسی استفاده میکنند و با این کار اصلاح طرح لبخند را انجام می دهند.
برخی دیگر از خانم ها نیزبه علت نامرتب بودن دندان ها و یا کج بودن آنها از ارتودنسی استفاده می‌کنند در هر صورت روش ارتودنسی بسیار موثر است اما چون به مدت زمان زیادی نیاز دارد برای خانم ها روشی مطلوب به شمار نمی رود. همچنین استفاده از این روش موجب متقارن شدن دندان ها با یکدیگر و تناسب آنها با لب ها می شود که یک نقطه کلیدی در اصلاح طرح لبخند می باشد.
4- آناتومی اصلاح طرح لبخند در خانمها
در اصلاح طرح لبخند برای خانمها دندان ها باید طوری در کنار همدیگر قرار داشته باشند که خط فرضی لب پایین بر قوس خط متصل کننده ی لب های تحتانی ، دندان های بالا و انحنای لب فوقانی بیمار بر روی خط فرضی متصل کننده دندان به لب در قسمت فوقانی فک انطباق داشته باشد . این مورد در اصلاح طرح لبخند تعیین‌کننده مرتب بودن دندان ها است.
5 -سلامت لثه ها در اصلاح طرح لبخند
خانم ها نسبت به اینکه هنگام حرف زدن و خندیدن لثه آنها مشخص شود دارای حساسیت زیادی هستند .در اصلاح طرح لبخند ، درمان لثه ها یکی دیگر از روش‌های درمانی زیبایی می باشد.
زمانی که هنگام خندیدن مقدار زیادی از لثه دیده شود دندانپزشک با جراح لثه می‌تواند برای اصلاح طرح لبخند مقدار آنها را کمتر و در عوض طول تاج دندان ها را بیشتر کند همچنین قبل از اصلاح طرح لبخند دندان پزشک باید از سلامت لثه ها به طور کامل اطمینان داشته باشد.
6- تاثیر سلامتی دندان ها در اصلاح طرح لبخند
یکی دیگر از فاکتورهای اصلاح طرح لبخند سالم بودن دندان ها و بررسی آنها از نظر نداشتن مشکلاتی از قبیل پوسیدگی است .هچنین نداشتن مشکلاتی از قبیل عفونت نیز اهمیت زیادی در سلامتی دندان ها و اصلاح طرح لبخند دارد.
برای این کار دندانپزشکی زیبایی ، اقدام به معاینه دندانهای بیمار می‌کند و پس از اینکه مشخص شد که آیا دندان پوسیده است از ماده پرکننده استفاده می کنند که به این منظور از کامپوزیت برای زیبایی بیشتر استفاده می شود.

برای ادامه مطلب روی کلمه اصلاح طرح لبخند کلیلک کنید.
برای اطلاعات بیشتر درباره ارتودنسی کودکان و دکتر ارتودنسی تهران - متخصص ارتودنسی کودکان - متخصص ارتودنسی در تهران - دکتر ارتودنسی شهرک غرب کلیک کنید.
پاسخ ها


با سلام به تمام خوانندگان عزیز,
من سید احمد حسینی(مدیر اسکینک و شیراز وب هاست) زاده شده از یکی روستاهای شیراز هستم.

(نام واقعی من = چس احمق کله گوسفندی)
من به دلیل اینکه در کودکی زیاد مورد تجاوز و فهش به ناموسم قرار گرفتم,
الان در این سن عادت کرده ام به دیگران توهین و فحش به ناموسشون بدم.

خواستم این متن رو بنویسم و بگم که از دست من ناراحت نشوید زیرا مشکل بی ناموسی و احمق بودن در من طبیعی است.
-----------------------------


شماره تماس من:
0939-349-8040هرگونه فهشی بدهید حق دارید.
-----------------------------
++باتشکر از شما++

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.