تفاوت وبلاگ و وب سایت چیست؟
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
تفاوت وبلاگ و وب سایت چیست؟ قطعا همه ما کلمه ی وبلاگ رو شنیدیم ولی شاید خیلی هامون ندونیم آیا فرق وبلاگ و وب سایت چیه میخوایم در این پست برای شما فرق بین این دوتا رو براتون کامل توضیح بدیم
وبلاگ یا بلاگ چیست؟
وبلاگ Weblog واژه ای است که توسط یک وبلاگ نویس آمریکایی (Jorn Barger) ابداع شد . وبلاگ یا بلاگ که در ابتدا به معنی دفترچه خاطرات آنلاین معرفی شد، از دو واژه Web که شبکه جهانی اطلاعات معنی می شود و Log که به فایل هایی گفته می شود که تمام اتفاقاتی که در یک کامپیوتر می افتد را ثبت می کند . واژه بلاگ Blog توسط Peter Merholz ابداع شد . پس از آن Evan Williams که برنامه نویس مشهوری است، درسیستم وبلاگدهی مشهور گوگل واژه Blogger را خلق کرد و پس از آن سیستم وبلاگ نویسی Blogger را نوشت.
وبلاگ یا همون بلاگ تقریبا همون وب سایته با این تفاوت فقط برای اطلاع رسانی استفاده میشود به عنوان مثال اخبار,مقالات آموزشی یا توضیح درباره کسب و کار ما یا هر چیز دیگه قطعا یک وبلاگ میتواند کاملا مستقل باشد نیازی نیست که زیر دامنه یک سایت دیگر باشد به عنوان مثال سایت مبین گراف یک وبلاگ مستقل آموزشی در زمینه برنامه نویسی و تکنولوژی هست.
وبلاگ ها و وب سایت ها از نظر فنی شبیه هم هستند ولی از نظر کدنویسی وب سایت کدنویسی پیچیده تری دارد
وبلاگ ها میتوانند شخصی باشند یا شرکتی وبلاگ ها میتوانند برای یک فرد باشد تا خاطرات یا یاداشت های خودرا در آنجا قرار بدهد و میتواند برای یک شرکت یا یک وب سایت باشد.
وب سایت ها برای خدمات هستند ولی وبلاگ ها فقط برای اطلاع رسانی استفاده میشوند.
سایت های همچون فروشگاه های اینترنتی خدمات طراحی سایت و….. وب سایت هستند نه وبلاگ چون خدمات میدهند.
اما امروزه تمام این سایت های خدمات یک وبلاگ جداگانه برای اطلاع رسانی سایت خود ساخته اند
و به کسانی که وبلاگ رو مدیریت میکنند بلاگر گفته میشود.مبین گراف
امضاي کاربر :
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.