روش های درمان فیستول مقعدی،درمان با لیزر در کلینیک ونک لیزر
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش


فیستول از بیماری های مقعدی است که برای درمان قطعی آن، به مداخلات تهاجمی پزشکی نیاز است.اما با پیشرفت دانش و تکنولوژی امروزه روش درمانی بسیار موثر تری به وجود آمده است که اثربخشی آن از عمل جراحی بسیار بالاتر است.لیزر درمانی از روش هایی است که اخیرا بسیار مورد توجه و استقبال افرادی قرار گرفته است که به فیستول مقعد مبتلا هستند.
اثربخشی این روش درمانی نسبت به سایر روش های درمانی از جمله عمل جراحی بسیار بالاتر و قطعی تر است.در ادامه بیشتر با این روش درمانی آشنا خواهیم شد:
درمان فیستول مقعدی با لیزر
فیستول از بیماری هایی است که اگر تحت درمان قرار نگیرد می تواند آثار و نشانه های وخیم تری پیدا کند و عفونت ناشی از آن به مرور زمان گسترش یابد.به همین دلیل درمان فوری و قطعی آن بسیار ضروری است.تا قبل از کشف روش لیزر درمانی تنها روش موثر و قطعی برای درمان فیستول انجام عمل جراحیبود.ولی عوارض عمل جراحی فیستول به قدری زیاد بود که بسیاری از بیماران با ترس فراوان این روش درمانی را می پذیرفتند.
در روش عمل جراحی بیمار باید تحت بیهوشی کامل قرار میگرفت.پس از انجام عمل جراحی هم باید برای 1 الی 2 روز در بیمارستان تحت مراقبت پزشکی قرار می گرفت و بستری می شد .
ولی در روش درمان با لیزر بیمار تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد.سپس پوست مجاور مقعد برای شروع کار و تخلیه ی عفونت به وسیله ی لیزر به آرامی برش داده می شود.در این مرحله بیمار هیچگونه دردی احساس نمی کند .سپس شکاف درونی کانال مقعد به شکاف بیرونی آن متصل می شود و شیار فیستول از قسمت داخل به طرف بیرون شروع به ترمیم شدن و التیام می کند.
انجام این روش هیچ گونه درد ، خونریزی و عارضه ی جانبی ندارد و در عرض مدت زمان کمتر از 1 ساعت در مطب پزشک امکان پذیر است.بیمار پس از انجام لیزر درمانی بلافاصله مرخص می شود و می تواند امور روزمره ی زندگی خود را به آرامی شروع نماید.
بیمار در این روش نیاز به هیچ گونه استراحت مطلق ندارد و فقط ممکن است در محل فیستول کمی احساس درد نماید که با نشستن در وان آب گرم برای مدت 30 دقیقه می توان تا حد زیادی آن را تسکین داد.بهتر است برای اثربخشی بهتر و بیشتر این کار 3 الی 4 بار در طول روز تکرار شود .
نوشیدن آب و مایعات فراوان و مصرف رژیم های غذایی غنی از فیبر اثر بسیار مفیدی بر روی درمان سریع تر بیماری دارد.
مزایای درمان فیستول مقعدی با لیزر
  • نیاز به انجام بیهوشی عمومی نیست .[*]نیازی به بستری بیمار پس از انجام درمان نیست و بیمار بلافاصله مرخص می شود .[*]در این روش هیچ گونه درد و خونریزی وجود ندارد .[*]بدون عارضه است و امکان بازگشت بیماری نسبتا کم است .[*]روشی کم هزینه است .[*]احتمال به وجود آمدن عفونت بسیار کم است .[*]مدت زمان انجام آن زیر 1 ساعت است .[*]نیازی به تعویض پانسمان نیست .[*]http://vanaklaser.ir/fistula/treatment/

پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.