ورق های اسیدشویی چه ویژگی هایی دارند؟
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش


اسیدشویی روشی برای زدودن چربی های ورق هایی است که با استفاده از نورد گرم تهیه و تولید شده اند. برای این کار ازاسیدکلریدریک استفاده می شود.یکورق اسیدشویی شده نیز برگرفته از ورق سیاه است که در طی فرآیند اسیدشویی سطح رویی آنها از ناخالصی ها پاک می شود. این کار موجب براق شدن سطح ورق ها می شود که از این بابت به ورق های روغنی(سرد) شباهت پیدا می کنند.

شاید از خودتان بپرسید که چرا ورق های به وجود آمده از نورد گرم اسیدشویی می شوند؟ برای یافتن پاسخ در ادامه با ما همراه باشید.


عموما ورق ها به منظور ارتقا کیفیت و تمیز شدن لایه های سطحی اسیدشویی می شوند. این کار موجب افزایش کیفیت سطح ورق هاو ایجاد ظاهری شکیل می شود. یکی دیگر از مواردی که منجر به اسیدشویی می شود این است که معمولا ورق هایی که برای نورد سرد آماده می شوند با پوسته های اکسیدی همراه خواهند بود. بنابراین اسیدشویی از لازمه هایی است که باید پیش از نورد سرد بدان توجه شود زیرا در صورت ندید گرفتن پوسته های اکسیدی موجود بر سطح ورق ها و در ادامه، اقدام برای نورد سرد، این فرآیند را با مشکلات عدیده ای مواجه خواهد کرد که ساییده شدن غلتک ها و خارج شدن آنها از تلرانس از شایع ترین ها می باشد.

ضخامت ورق اسیدشویی شده از 1.5 الی 6 میلی متر متغیر خواهد بود.

فرایند اسیدشویی به قرار زیر است:

بخشی از محصول تولیدی در واحد نورد گرم جهت شستشوی سطح ورق بوسیله اسید، به واحد اسید شوئی انتقال می یابد.
اولین مرحله : در خطوط اسیدشوئی کلافها پس از باز شدن توسط قرقره های باز کننده وارد حوضچه های اسید از نوع اسیدکلریدریک شده و در آنجا جهت اکسیدزدایی شسته می شوند.
دومین مرحله: این کلاف ها پس از شسته شدن و خارج شدن از حوضچه های اسید توسط آب شسته شده و با عبور از تونل هوای گرم خشک می شوند.
اخرین مرحله: پس از عملیات اسید شوئی بخشی ازمحصول به صورت کلاف اسید شوئی شده به بازار عرضه و بخش عمده آن برای تولید محصولات سرد به واحد نورد سرد انتقال می یابد.

آشنایی با کاربردهای ورق اسیدشویی:

مصارف ساختمانی: تولید لوله و پروفیل و غیره
اتومبیل سازی: قسمتهای ساختمانی و چرخ اتومبیل قطعات خودرو و اجزاء داخلی آن (ر ینگ و شاسی)
صنایع لوله سازی تولید انواع لوله های انتقال آب ، نفت و گاز ( کیفیت GRB و X۴۲وx۴۶و x۵۲ psl ۲ برای برای لوله های نفت و گاز مناسب است.)
تولید مخازن گاز ،مایع و مخازن تحت فشار
فرم دهی مجدد جهت محصولات گالوانیزه
فرم دهی سرد و کشش عمیق سیلندر گاز
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.