بلوک سبک
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
بلوک سبک بازديد : 153

بلوک سبک بتنی یک تدبیر مهندسی است که می تواند به کاهش حمل و بالا کشیدن بار سنگین کمک کند. بلوک سبک بتنی در مقایسه با بلوک بتنی استاندارد، یک واحد ساختمانی بتنی (CMU) است که از پودر سنگ (aggregate) برای کاهش تراکم و وزن ساخته می شود.

بلوک های بتنی در همه جای خانه از دیوارهای مخفی (privacy screen) گرفته تا راهروها و حتی اجاق های فضای باز کاربرد دارد. اما بلوک های بتنی قدیمی اغلب ناجور هستند و بخاطر وزنشان در بعضی پروژه های خاص بکار نمی روند. خوشبختانه بلوک های بتنی سبک نه تنها بخاطر اینکه کارکردن با انها اسان تر است بلکه بخاطراینکه ساخت انها اسان است یک جایگزین عالی هستند. با پیروی از این دستورالعمل ها می توانید بلوک های بتنی سبک خود را برای هر پروژه DIY که در ذهنتان دارید بسازید.

بلوک سبک بتنی هوادهی شده را از سیمان، شن، آهک، گچ و آب می سازند تا سبک تر از بتن معمولی شود، چون فضاهای خالی درون بتن هوادهی شده قبل از بتن ریزی ایجاد می شوند. بلوک ALC (بلوک سبک هوادهی شده) بزرگتر از بلوکهای استاندارد آجری هستند. بعلاوه چیدن بلوک های ALC در مقایسه با بلوک های مشابه قبل از ان ساده تر است. توصیه می شود که برای ایجاد عایق در برابر گرما و صدا بهتر است از
بلوک سبک بتنی هوادهی شده ضخیم تر استفاده کرد. بعلاوه، بدون استفاده از اجرهای شکسته تقریبا قابل مصرف بودن ان 100% است. از همه مهمتر اینکه، این بلوک یک جنس ایده ال برای صاحبخانه هایی است که بدنبال کاهش هزینه های کار وساخت و ساز هستند.بلوک سبک یا سنگین؟

بلوک سنگین شاید محکم تر از بلوک سبک باشد، اما ASTM c 90 ،که مشخصات استاندارد برای Hollow Load-Bearing Concrete Masonry Units است، برای داشتن حداقل قدرت یکسان نیاز به هر دو نوع بلوک دارد. و هر دو نوع بلوک را می توان در هر نوع ساختمانی بکار برد. بلوک های سبک در برابر اتش و صدا مقاوم ترند و عایق بندی بیشتری ایجاد می کنند. چون سبک تر هستند بنابراین چیدنشان اسان تر است، و این یعنی بنا می تواند در طول یک روز 10% بیشتر از بلوک های دیگر بچیند. بلوک سبک چند سِنت کمتر از بلوک های دیگر قیمت دارد. تولید کننده بلوک بتنی Denver ، 4 سنت بیشتر برای بلوک سنگین هزینه می کند. اما چون بلوک سبک سوراخ بیشتری دارد ممکن است نفوذ پذیری زیادی به اب داشته باشد و در اثر سرد و گرم شدن اسیب ببیند. شاید علت اینکه در شمال شرق وایالات Great Lakes از بلوک های سنگین بیشتر استفاده می کنند همین باشد.

بلوک های سبک بتنی از مخلوط مقداری بتن با پودر سنگ سبک (aggregate) ساخته می شود، با توجه به اینکه مقدار پودر سنگ (aggregate) بستگی به نوع پروژه دارد. اگر از این بتن در فضای باز یا جایی استفاده می کنید که تحت تاثیر هوا قرار ندارد، پس باید از یک مخلوط کاملا سبک استفاده کرد. اما در بیشتر پروژه های فضای باز برای اطمینان، بیشتر از یک مخلوط متوسط که عناصر مقاومی دارند استفاده می شود. به یاد داشته باشید هرچه بتن سبک تر باشد بلوک ضعیفتر است.

امضاي کاربر :تشکر شده:

3 کاربر از taraa25 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: maral013 / monaj / mehrina /

پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.