معرفی انواع کابل دوربین مداربسته
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش

کابل دوربین مداربسته یکی از تجهیزاتی است که برای نصب و راه اندازی سیستم های نظارت تصویری استفاده می شود و انواع مختلفی دارد. در این مقاله می خواهیم انواع کابل های دوربین مداربسته را به همراه کاربرد، قیمت و بهترین آنها معرفی کنیم. به طور کلی در دوربین های مدار بسته و سیستم های نظارت تصویری برای رساندن تصویر دوربین مداربسته به سرور مرکزی که همان دستگاه DVR یا NVR می باشد، کابل استفاده می شود.
این اتصال کابلی فقط در دوربین های با سیم است و در دوربین های بی سیم متفاوت است و ارتباط دوربین با دستگاه ضبط از طریق امواج وای فای برای ارسال تصاویر از دوربین به دستگاه مرکزی است. آنها از دوربین به دستگاه DVR و NVR کشیده می شوند. مدل های مختلفی دارند و بستگی به نوع تکنولوژی دوربین مداربسته و اینکه از چه نوع کابلی استفاده شود، دارد. کابل مورد استفاده برای دوربین مداربسته AHD با کابلی که برای دوربین مداربسته IP استفاده می شود متفاوت است.
کابل مورد استفاده برای دوربین های مداربسته AHD کابل کواکسیال است که همان سیم آنتن است. یعنی انتقال تصاویر از دوربین های AHD به دستگاه DVR توسط کابل های کواکسیال انجام می شود. از کابل شبکه در دوربین های مداربسته IP استفاده می شود.
کابل کواکسیال برای دوربین مداربسته
اگر قصد خرید دوربین مداربسته AHD دارید، باید از کابل کواکسیال استفاده کنید. همانطور که گفتیم کابل کواکسیال شبیه سیم آنتن تلویزیون است و چیزی که در کیفیت کابل های کواکسیال اهمیت دارد جنس هسته است. جنس اصلی کابل های کواکسیال در قدیم از مس ساخته می شد و اکنون به دلیل گرانی مس از آلومینیوم ساخته می شود. هسته های آلومینیومی کابل های کواکسیال دارای روکش مسی بوده و ظاهر آن ها شبیه به هسته های مسی است. کابل های کواکسیال با هسته مسی هنوز در بازار موجود است، اما قیمت آنها بسیار بالاتر است.
کابل های کواکسیال از یک هسته، محافظ، فویل و پوشش پلاستیکی تشکیل شده اند و بر اساس سطح مقطع به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. هسته. تبدیل شدن سپر در واقع سیم هایی هستند که به دور مغز پیچیده شده اند. نکته ای که کیفیت یک کابل کواکسیال خوب را تعیین می کند، سطح مقطع کابل و تعداد رشته های محافظ است. هر چه تعداد سیم های محافظ بیشتر باشد، کیفیت کابل برای انتقال تصویر دوربین مداربسته بهتر است.
کابل کابل های کواکسیال موجود در بازار دوربین های مداربسته شامل کابل کواکسیال 6*64، کابل کواکسیال 7*96، 7 x می باشد. کابل کواکسیال 128 و ... مثلاً وقتی در بازار می گویند کابل کواکسیال 6*64 است یعنی ضخامت هسته 0.6 و شیلد 64 رشته است.
کیفیت کابل دوربین مداربسته چه زمانی مهم است؟
100 متر) کیفیت کابل دوربین مداربسته چندان به چشم نمی آید و استفاده از کابل های کواکسیال با کیفیت و معمولی تفاوت چندانی ندارد و می توانید از کابل های کواکسیال با ضخامت هسته 0.6 اما در کابل های بزرگ و بالای 100 استفاده کنید. متر، کیفیت کابل یکی از مهمترین پارامترها در کیفیت تصاویر است. در کابل کشی دوربین مداربسته باکیفیت باید از کابل کواکسیال باکیفیت با هسته با سطح مقطع بزرگتر استفاده کرد تا تصاویر باکیفیت و بدون نویز دریافت شود. نوع دیگری از دسته کابل های دوربین مداربسته، کابل های کواکسیال، تک فویل و دو فویل هستند. فویل ورقه نازکی است که روی رشته های سپر قرار دارد. از کابل های کواکسیال دو فویل در کابل کشی های متر بالا استفاده می شود.
برای استعلام قیمت دزدگیر اماکن روی لینک بزنید.
کابل دوربین مداربسته ترکیبی
یکی دیگر از کابل های دوربین مداربسته موجود در بازار، کابل های ترکیبی دوربین مداربسته است. ساختار کابل های ترکیبی به گونه ای است که دو رشته سیم برای گرفتن قدرت دوربین مداربسته در کنار کابل کواکسیال وجود دارد. یکی از مواردی که بر کیفیت و قیمت کابل دوربین مداربسته ترکیبی تأثیر می گذارد، ضخامت سیم های مثبت و منفی انتقال برق است. ضخامت سیم های برق در کابل های دوربین مداربسته ترکیبی متفاوت است و با ضخامت های 0.5 (نیم)، 0.75 (هفتاد و پنج صدم) و 1 (یک) در بازار موجود است. هرچه سطح مقطع سیم بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است. یعنی سیم با سطح مقطع 0.75 قیمت بالاتری نسبت به سیم با سطح مقطع 0.5 دارد. نوع دیگری از کابل هیبریدی وجود دارد، هسته سیم برق از نوع سیمی نیست بلکه از نوع پخش کننده است و در کاربردهای خاصی مانند نصب دوربین مداربسته در آسانسور استفاده می شود.
کابل شبکه برای دوربین مدار بسته
کابل شبکه برای انتقال تصویر در دوربین های IP (تحت شبکه) استفاده می شود. نکته مهم در کیفیت کابل شبکه، نوع رزوه های داخل آن است. جنس سیم های داخل کابل شبکه دوربین مداربسته را می توان از مس، آلومینیوم یا مس-آلومینیوم به صورت ترکیبی تهیه کرد و هر چه درصد مس بیشتر باشد کیفیت انتقال تصویر در سیستم های نظارت تصویری بالاتر است و طبیعتا دارای یک قیمت بالاتر. یکی از معروف ترین برندهای کابل شبکه دوربین مداربسته لگراند و نگسنس می باشد.
کابل شبکه یو تی پی دوربین مداربسته
کابل های شبکه یو تی پی به کابل های CAT5 نیز معروف هستند و کیفیت پایین تری نسبت به کابل های SFTP دارند. عدد 5 در نام کابل های CAT5 نشان دهنده سطح مقطع سیم ها در آن کابل شبکه است. وقتی می گویند CAT5، سطح مقطع هر یک از 8 سیم کابل شبکه در نهایت 0.35 (سی و پنج صدم) تا 0.38 (سی و هشت صدم) است. و معمولا در کابل کشی دوربین مداربسته در طول های 50 متر، 70 متر و نهایتا تا 100 متر استفاده می شود. اگر بخواهیم از کابل UTP برای طول های بالاتر از 100 متر استفاده کنیم، نویز روی تصاویر دوربین می افتد و اتصال با تاخیر انجام می شود و ممکن است قطع و وصل شود و استفاده از کابل های UTP برای نصب با طول بالا توصیه نمی شود. .
کابل شبکه SFTP برای دوربین مداربسته
کابل های شبکه SFTP کیفیت بالاتری نسبت به کابل های UTP دارند و شامل کابل های CAT6 و CAT7 می شوند. سطح مقطع کابل های شبکه CAT6 از 0.42 شروع می شود و تا 0.58 در بازار موجود است. مقادیر آن به صورت 0.02 اضافه می شود. مثلاً بعد از کابل 0.42 یک کابل 0.44 قرار دارد. کابل های شبکه CAT7 قیمت نسبتا بالایی دارند و از این کابل ها برای جاهایی استفاده می شود که کیفیت مهم است و می خواهند برای مدت طولانی کار کنند. این کابل ها برای استفاده معمولی مقرون به صرفه نیستند. سطح مقطع رشته های کابل CAT7 از 0.58 تا 0.80 شروع می شود و تغییرات آن 0.02 است و هر چه سطح مقطع بالاتر باشد قیمت بالاتری نیز دارد.
تفاوت بین کابل شبکه SFTP و کابل UTP
. به طور کلی کیفیت کابل های شبکه SFTP از کابل های UTP بالاتر بوده و رشته های آن از کیفیت و سطح مقطع بالاتری برخوردار است. داخل کابل های شبکه 8 سیم وجود دارد که به دو دسته جفت و جفت تقسیم می شوند. در کابل های SFTP در وسط این جفت سیم پلاستیکی وجود دارد که آنها را از هم جدا می کند.
با توجه به موارد ذکر شده به این نتیجه می رسیم که حداکثر طول کابل دوربین مدار بسته در هنگام استفاده از کابل های UTP 100 می باشد. متر و برای طول کابل بیشتر در دوربین مدار بسته IP باید از کابل شبکه SFTP نوع CAT6 یا CAT7 با سطح مقطع بزرگتر و مس بیشتر استفاده کرد. هرچه کیفیت کابل استفاده شده برای دوربین مداربسته بالاتر باشد، اتصال بهتر، نویز کمتر و طول عمر بیشتر است. به عنوان مثال، اگر یک کابل CAT6 با سطح مقطع 0.42 به مدت سه سال عمر کند، یک کابل CAT7 با سطح مقطع 0.8 ممکن است تا 15 سال کار کند و مشکلاتی مانند وقفه و نویز نداشته باشد. . اگر از کابل با کیفیت استفاده نمی کنید، پس از مدت کوتاهی باید کابل دوربین مداربسته را تعویض کنید.

امضاي کاربر :
دزدگیر اماکن
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.