قیمت کرایه دستگاه زردی نوزاد در کرج
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
دستگاه زردی نوزاد دستگاهی برای درمان زردی (یرقان) نوزادان مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه ی عملکرد این دستگاه به این صورت می باشد، که با تابش نوری مخصوص به بدن نوزاد باعث شکسته شدن بیلی روبین تجمع یافته، در زیر پوست نوزاد می شود. استفاده از این دستگاه به صورت می باشد، که زردی نوزاد با گذشت مدت زمان کوتاهی رفع می شود. روشی که در معالجه ی زردی نوزادان به کار گرفته می شود، تابش نور با طول موجی ویژه به قسمت هایی از بدن نوزاد می باشد. در این روش از نور خاصی برای تغییر فرم بیلی روبین به کار برده می شود، و سرانجام نوزاد به صورت مناسب تری می توان بیلی روبین را مرتب سازی کند. اجاره و یا خرید دستگاه زردی نوزاد مرکز پزشکی سلامت نوین در منزل مزایای زیر را دارد.
اجاره دستگاه زردی نوزاد در کرج تماس بگیرید. 09128601231

 • درمان سریع

در صورت اجاره ی این دستگاه می توانید زمان درمان نوزاد را کمتر کنید. استفاده از این روش درمان باعث می شود، که زردی نوزاد شما با گذشت 2 یا 3 روز به طور کامل رفع شود.
 • مقرون به صرفه

درمان زردی نوزادان با استفاده از دستگاه زردی نوزاد در منزل هزینه ی کمتری دارد، چون هزینه اجاره ی دستگاه و درمان در منزل بسیار کمتر از درمان در بیمارستان است.
 • حضور مادر در کنار نوزاد

زمانی که شما شما دستگاه فتوتراپی اجاره می کنید، نوزاد شما در منزل و توسط خود شما مورد درمان قرار می گیرد، و این موضوع باعث می شود، مادر و نوزاد بالعکس بیمارستان که مادر و نوزاد از هم دور هستند، در کنار هم باشند.
 • عفونت های بیمارستانی

با توجه به این که بیمارستان ها یکی از آلوده ترین مکان ها به شمار می روند، و علت این نکته عفونت های بیمارستانی و فضای آلوده بیمارستان است. به همین خاطر بهتر است، به جای بستری کردن نوزاد را در منزل درمان کنیم.

علل زردی نوزاد
طبیعی است، که سطح بیلی روبین نوزاد شما بعد از تولد کمی زیاد باشد. زمانی که کودک در رحم مادر رشد می کند، جفت بیلی روبین را از بدن کودک خارج می کند. جفت عضوی است، که در دوران بارداری برای تغذیه کودک رشد می کند. پس از تولد کبد کودک شروع به انجام این کار می کند. ممکن است، مدتی طول بکشد، تا کبد کودک بتواند این کار را به طور موثر انجام دهد.
بیشتر نوزادان دارای زردی پوست (زردی) هستند. به این زردی فیزیولوژیکی می گویند. این معمولاً در سنین 2 تا 4 روزگی کودک قابل مشاهده است. بیشتر اوقات مشکلی ایجاد شود، و در عرض 2 هفته از بین می رود. در نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند، ممکن است، دو نوع زردی دیده شود. هر دو نوع معمولاً بی ضرر هستند.
در چه صورتی باید نگران زردی نوزاد باشیم؟
زردی برای نوزادانی جدی تر می باشد، که:
 • متولد قبل از 37 هفته باشند.[*]هنگام تولد کمتر از 2500 گرم وزن دارند.[*]گروه خونی نوزاد با گروه خونی مادرانش سازگاری ندارد.[*]که در اوایل زندگی به خصوص در 24 ساعت اول دچار زردی می شوند.[*]زردی آن به دست و پاها منتقل شده است.[*]پس از تولد کبودی یا تورم زیادی در زیر پوست سر دارند.[*]خواهران و برادران آن ها هنگام تولد زردی داشتند، و نیاز به درمان با انتقال خون داشتند.
انواع دستگاه زردی نوزاد
دستگاه فتوتراپی براساس کاربرد آن ها در دو نوع بیمارستانی (پایه دار و ثابت) و خانگی (پرتابل و قابل حمل) می باشد. همچنین براساس نوع منبع تابش نور به دو دسته ی فلورسنت و ال ای دی تقسیم می شوند.
 • دستگاه فتوتراپی نوع بیمارستانی

بعضی از والدین سعی می کنند، تا کودک خود را با استفاده از روش های سنتی و در منزل درمان کنند. بسیاری از والدین زمانی که نوزادشان با وجود این بیماری به دنیا می آیند، تصمیم می گیرند، که او را به بیمارستان ببرند. کودک به مدت دو یا سه روز بسته به شدت بیماری که دارد، در بیمارستان بستری می شود، تا درمان شوند.
 • دستگاه فتوتراپی نوع خانگی

زمانی که والدین متوجه ی وجود زردی در نوزاد خود می شوند، تمایلی به بستری کردن فرزندشان در بیمارستان ندارند، و می خواهند کودک خود را در منزل درمان کنند. به همین خاطر اجاره ی دستگاه زردی نوزاد خانگی رواج فراوانی یافت. این نوع دستگاه ها در دو مدل فلورسنت و LED وجود دارند، و بیماری را در حداقل زمان ممکن کاهش می دهد. نوع خانگی این دستگاه قابل حمل می باشد، و با توجه به نحوه طراحی که دارند، به راحتی جا به جا می شوند.
قیمت دستگاه زردی نوزاد و قدرت درمانی براساس تعداد لامپ های موجود و تابش شدت نور آن تعیین می شود، و شامل انواع دو لامپه، چهار لامپه، شش لامپه، هشت لامپه تا دوازده لامپه می باشند، که با توجه به میزان شدت بیماری و شرایط جسمانی کودک به خصوص وزنش مورد استفاده قرار می گیرند.
 • فلورسنت

تابش اشعه نور در این مدل دستگاه زردی نوزاد از طریق یک لامپ مهتابی با طول موج مخصوص ایجاد می شود. این تجهیزات قدیمی می باشند، و ضمن این که توانایی محدودی دارند، و دارای عوارض جانبی می باشند. این تجهیزات حداکثر می توانند تا درجه 16 بیلی روبین را درمان کنند. انتشار تشعشعات مضر یو وی و ایجاد حرارت زیاد و احتمال شکستگی لامپ ها از عوارض این تجهیزات می باشد. فروش و اجاره این تجهیزات به غیر از کاهش قیمت روند نزولی داشته، و در حال منسوخ شدن می باشند.
 • LED

تجهیزات LED به نسبت فلورسنت هم قدرت درمانی بیشتری دارند، و هم عوارض جانبی آن کمتر می باشد. انواع فلورسنت قدیمی تر هستند، و قدرت کمتری دارند، اما انواع LED دارای تکنولوژی جدیدتری بوده، و نوزادان را زودتر درمان می کنند. ضمن این که استفاده از آن هیچ گونه خطری کودک را تهدید نمی کند.
به طور کلی استفاده از لامپ های LED در مقایسه با فلورسنت در تجهیزات درمانی مزایای فراوانی دارد. به همین خاطر در تجهیزات مدرن تر فتوتراپی با تکنولوژی روز دنیا از لامپ های LED استفاده می شود. از مزایای استفاده از این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد.
 • عدم ایجاد حرارت و در نتیجه حفاظت کامل از پوست نوزاد[*]عدم ایجاد اشعه مضر فرابنفش و در نتیجه باعث کاهش عوارض استفاده از دستگاه زردی نوزاد[*]عملکرد به مراتب بیشتر[*]عمر مفید فوق العاده بیشتر لامپ های LED نسبت به فلورسنت[*]عدم شکستن لامپ ها و در نتیجه امنیت بیشتر

مزایای دستگاه زردی نوزاد در منزل کرج
 • سبک و قابل حمل[*]قابلیت نمایش طول عمر لامپ[*]قابلیت نمایش مدت زمان نور درمانی[*]مجهز به سنسور دمای پوستی و آلارم حرارتی[*]امکان نمونه گیری خون (میزان بیلی روبین) نوزاد در منزل و ارسال جواب آزمایش
برخی از موارد زردی شدید نوزاد با یک اختلال زمینه ای مرتبط است، که می تواند شامل موارد زیر باشد.
 • زمانی که مادر و نوزاد گروه خونی متفاوتی دارند. آنتی بادی های مادر به گلبول های قرمز کودک حمله می کنند.[*]تعداد زیاد گلبول های قرمز بیشتر در نوزادان و دوقلوهای کوچک تر دیده می شود.[*]خون ریزی در زیر پوست سر به خاطر زایمان دشوار[*]بعضی از عفونت ها مانند سفلیس و سرخچه[*]عفونت های باکتریایی یا ویروسی[*]هیپوکسی (سطح اکسیژن کم)[*]سپسیس (عفونت خون)[*]ناهنجاری در سلول های قرمز خون کودک[*]مجاری صفراوی یا روده مسدود شده[*]هپاتیت (التهاب کبد)[*]کم کاری تیروئید[*]بیماری کبد[*]کمبود آنزیم
عوامل خطر شایع برای زردی نوزادان
 • زایمان زودرس

زمانی که نوزادان زودتر از زمان مقرر متولد می شوند، کبد آن ها رشد نکرده، و حرکات روده ی آن ها کمتری می باشد. این بدان معنی است، که فیلتر شدن کندتر و دفع بیلی روبین به ندرت اتفاق می افتد.
 • شیردهی

اگر نوزادان از شیر مادر خود به اندازه کافی مواد مغذی یا کالری دریافت نکنند، و یا دچار کمبود آب بدن شوند، بیشتر دچار زردی می شوند.
 • ناسازگاری خون (ABO)

زمانی که مادر و نوزاد گروه خونی متفاوتی داشته باشند، آنتی بادی های مادر از جفت عبور کرده، و به گلبول های قرمز جنین حمله می کنند، و باعث شکست سریع آن ها می شود.
 • کبودی هنگام تولد

زمانی که نوزاد هنگام تولد جای کبودی داشته باشد، این موضوع باعث می شود، که گلبول های قرمز سریع تر تجزیه شوند، و در نتیجه میزان بیلی روبین بالاتر باشد.
بهترین روش برای کاهش ابتلا به زردی در نوزاد اطمینان از تغذیه مناسب آن ها است. برای هفته اول زندگی نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند، باید 8-12 بار در روز تغذیه شوند، ولی نوزادان شیر خشکی باید هر 2-3 ساعت با 1-2 اونس شیر خشک تغذیه شوند. در صورت مشاهده علائم زردی در کودک مهم است، که با پزشک خود تماس بگیرید، و پس از ویزیت پزشک در منزل اگر نوزاد شما مشکوک به زردی باشد، زردی آن معمولاً قابل درمان است، ولی در عین حال در برخی موارد می تواند باعث آسیب مغزی شود.

عوارض زردی نوزاد
 • انسفالوپاتی بیلی روبین حاد

وضعیتی که به خاطر تجمع بیلی روبین در مغز ایجاد می شود. علائم انسفالوپاتی بیلی روبین حاد در نوزاد مبتلا به زردی شامل تب، سستی، گریه با شدت زیاد، تغذیه نامناسب و... است. درمان فوری ممکن است، از آسیب بیشتر جلوگیری کند.
 • کرنیکتروس (زردی هسته ای)

یک سندرم بالقوه کشنده می باشد، که در صورت انسفالوپاتی بیلی روبین حاد منجر به آسیب دائمی مغز می شود. وجود دیگر عوارض جدی می باشد، ولی از عوارض نادر می توان به ناشنوایی و فلج مغزی نوزاد اشاره کرد.
در چه صورتی باید با پزشک کودک خود تماس بگیرم؟
زمانی که:
 • پوست کودک شما بیشتر زرد می شود.[*]شکم، بازوها یا پاهای کودک شما زرد است.[*]سفیدی چشم کودک شما زرد است.
چگونه می توان از زردی نوزاد جلوگیری کرد؟
با توجه به این که بیشتر زردی ها به هیچ درمانی نیاز ندارند. در صورت نیاز به درمان قرار دادن کودک در زیر چراغ های مخصوص در حالی که لباس بر تن دارد، می تواند سطح بیلی روبین را کاهش دهد. بسته به میزان بیلی روبین کودک شما این کار را می توان در بیمارستان یا در خانه انجام داد. زردی در سطوحی بسیار کمتر از میزان آسیب دیدگی مغز درمان می شود. در برخی از نوزادان مکمل شیر مادر با شیر خشک همچنین می تواند به کاهش سطح بیلی روبین و جلوگیری از نیاز به فتوتراپی کمک کند. درمان و اجاره دستگاه زردی نوزاد می تواند از اثرات مضر زردی جلوگیری کند.
مدت‌ زمان استفاده از دستگاه زردی
ممکن است، این سوال برای شما پیش بیاید، که مدت‌ زمان استفاده از دستگاه برای رفع زردی نوزاد چقدر است. مدت زمان استفاده از این دستگاه بر اساس بیلی‌ روبین است. به همین خاطر در این مورد هیچ پاسخ مشخصی وجود ندارد. مگر این که کودک توسط پزشک معالج معاینه شود.
چه زمانی می توان استفاده از دستگاه آغاز کرد؟
تراکم خاص و جامع جمع شدن گلبول قرمز در سرم خون که بایستی فتوتراپی در آن شروع شود، ناپایدار است، و به موارد زیر وابسته است.
 • میزان کلی گلبول قرمز در سرم خون[*]میزان سن بارداری مادر نوزاد[*]سن نوزاد به ساعت و در موقع تست[*]هر نوع علل خطر ساز شخصی برای هیپربیلی روبینمی[*]علل خطرساز در دچار شدن به هیپربیلی روبینمی حاد و کرن ایکتروس نظیر:[*]افت گلوکز، فسفات[*]خفگی[*]حالت گیجی و خواب آلودگی[*]متغیر بودن دما[*]بیماری ایزوایمیون همولیتیک[*]سپسیس[*]اسیدوز، پایین آمدن میزان بی کربنات مایع بیرون سلولی و واقع شدن ph خون در حدود اسیدی می باشد.[*]هیپربیلی روبینمی

نحوه عملکرد دستگاه زردی
عوارض استفاده از دستگاه زردی بسیار کم و ضعیف می باشد. بالا رفتن تبخیر غیر ملموس آب و عکس العمل های پوستی در نوزادان دچار به زردی که تحت درمان با دستگاه فتوتراپی می باشند.
دستگاه زردی با هالوژن های نور که در یک محل خاص واقع است، می تواند مسیر خون پوستی و بخار شدن غیر ملموس آب را به وسیله پوست تکثیر کند. این موضوع در نوزادان نارسی بسیار اهمیت دارد، که کارایی مرتبط به بازدارنده های پوستی به خاطر دلایلی همچون نارس بودن با ریسک روبه رو و در مقابل آب بسیار نفوذ پذیر می باشد.
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.