بعد از نصب ماشین لباسشویی یک بار آن را امتحان کنید
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
بعد از نصب ماشین لباسشویی یک بار آن را امتحان کنید
همین که کار نصب ماشین لباسشویی به پایان رسید، باید بتوانید یک بار لباس را در آن بریزید. در این مرحله بهتر است به جای پر کردن ماشین لباسشویی و رفتن دنبال کارهای دیگر، به دقت آن را زیر نظر بگیرید. اولین دورهای استفاده از ماشین لباسشویی بهترین زمان برای رصد کردن آن و اطمینان از عدم نشت آب به بیرون است.

• کنار ماشین لباسشویی مانده و اطراف، زیر، و پشت آن را بررسی کنید.
• اگر هر نشانه‌ای از نشت آب می‌بینید، تمام اتصالات اطراف آن نشتی را محکم می‌کنید. دقت کنید که آنها را بیش از حد محکم نکنید.
• اگر نشت آب از ماشین لباسشویی قطع نشد، با یک تعمیرکار تماس گرفته و از او بخواهید اتصالات ماشین شما را بررسی کند.

پیشگیری از آسیب رسیدن به ماشین لباسشویی
بعد از نصب ماشین لباسشویی و امتحان عملکرد آن، در صورت وجود نداشتن نشتی کار تمام است. حالا فقط باید موقع استفاده از ماشین لباسشویی مواظب مواردی باشید که ممکن است به ماشین لباسشویی و یا محل زندگی شما آسیب برسانند. با توجه به نکات زیر می‌توانید از احتمال بروز مشکل در ماشین لباسشویی خود اجتناب کنید.

شیرهای ورودی آب را بررسی کنید
شلنگ‌های ورودی آب قدیمی که کهنه شده و زدگی دارند ممکن است باعث بروز مشکل شوند. برای همین لازم است هر از گاهی آنها را بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشند. هر چند ماه یک بار منبع آب و شلنگ اتصالی به ماشین لباسشویی را به دقت بررسی کنید.
• اگر هر نوع زدگی یا نشانه کشیده شدن پیدا کردید، بهتر است در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به تعویض آنها کنید.
• اگر قصد خریدن شیر و شلنگ جدید دارید، از آنها که ضد پوسیدگی هستند بخرید. آنها از جنس استیل ضد زنگ هستند و تا حد زیادی به محافظت از خانه شما کمک می‌کنند.

فلکه ورودی آب به ماشین لباسشویی را ببندید
لوله‌هایی که آب را به ماشین لباسشویی شما منتقل می‌کنند باید از یک فلکه مخصوص ماشین لباسشویی بگذرند. معمولا این فلکه در دید است و می‌توان برای ممانعت از انتقال آب آن را بست. با چرخاندن یا جابجا کردن اهرم این فلکه آن را ببندید. شما باید نکات زیر را رعایت کنید.
• هر وقت که برای مدت‌های زیادی خانه نیستید می‌توانید این فلکه را ببندید
• بستن فلکه ورودی آب در زمانی که ماشین لباسشویی شما در حال استفاده نیست به برداشتن فشار از لوله‌ها و اتصالات کمک می‌کند. این باعث محافظت از شلنگ‌ها و کاهش احتمال نشتی می‌شود.

از یک سینی خشک‌کن استفاده کنید
اگر شلنگ ماشین لباسشویی شما خراب شود، می‌تواند باعث هدر رفتن حجم بسیار زیادی آب شود. این آب می‌تواند خسارت‌های سنگینی به خانه و محل زندگی شما وارد کند. یکی از راه‌های کاهش این خطر استفاده از سینی خشک‌کن در زیر ماشین لباسشویی است.
• اگر نصب ماشین لباسشویی را در جایی به جز زیرزمین انجام داده‌اید، به شما توصیه می‌شود که از یک سینی خشک‌کن در زیر آن استفاده کنید.
• برای نصب یک سینی خشک‌کن کافی است که ماشین لباسشویی را جابجا کرده و سینی خشک‌کن را در زیر آن قرار دهید.
• اگر سینی خشک‌کن شما خودش سوراخ داشته باشد، فقط کافی است که یک لوله پی‌وی‌سی به آن متصل کنید و آن را به راهاب طبقه وصل کنید. اگر سینی خشک‌کن شما سوراخ ندارد، لازم است که خودتان در آن این سوراخ را ایجاد کنید.
• اگر مطمئن نیستید چطور باید سینی‌ خشک‌کن را به راهاب طبقه وصل کنید، می‌توانید از یک لوله کش یا تعمیرکار متخصص برای انجام این کار کمک بگیرید. به این ترتیب می‌توانید مطمئن شوید که خانه شما در مقابل نشت و آسیب‌های آب محافظت شده است. در صورت نیاز به تعمیرکار می توانید تعمیرکارماشین لباسشویی تماس حاصل نمایید.

سخن پایانی
وجود ماشین لباسشویی در خانه به اکثر ما آرامش می‌دهد و با استفاده از این وسیله می‌توانیم به سادگی لباس‌های خود را بشوییم و اولین گام در استفاده از این وسیله کاربردی، نصب صحیح آن است. نصب ماشین لباسشویی به شکل نادرست یا با مشکل، می‌تواند باعث نشت آب و آسیب‌ دیدن خانه و وسایل خانگی دیگر شود. برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است موقع نصب ماشین لباسشویی به جزئیات توجه کنیم و مراحل نصب را به صورت کامل و دقیق انجام دهیم. صاف بودن سطح زیرین ماشین لباسشویی، طراز بودن خود ماشین لباسشویی، و اتصال محکم لوله‌ها و شلنگ‌های ورودی و خروجی از مواردی هستند که هنگام نصب ماشین لباسشویی باید به آنها توجه داشت. با در نظر گرفتن این موارد می‌توانید سال‌ها با خیال راحت از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید.
مطلبی که مطالعه کردید از مجموعه مقالات آموزشی سایت دیبا پشتیبان ایرانیان بوده است ، در صورت تمایل می توانید این مقاله را به طور کامل از طریق لینک زیر مطالعه کنید :


https://www.dibaposhtiban.ir/washing-machine-installation/

همچنین اگر در خصوص تعمیر ماشین لباسشویی به مشاوره ی تخصصی و یا تعمیرکار ماشین لباسشویی نیاز دارید می توانید با نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی دیبا پشتیبان ایرانیان در تماس باشید .

پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.