درمان بواسیر (هموروئید) با لیزر، قطعی و بدون عمل جراحی
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
هموروئید شایع ترین بیماری مقعدی است که حداقل در ۵۰ درصد افراد بالای پنجاه سال مشاهده میشود. این بیماری دردناک و آزاردهنده می تواند روند زندگی عادی را با اختلال مواجه کند. درمان بواسیر یا هموروئید با روش های گوناگونی امکان پذیر است. اما همه این روشهای به یک اندازه تاثیرگذار نیستند و حتی می توانند عوارض دیگری را برای بدن به همراه داشته باشند. در ادامه قصد داریم، به بررسی بهترین روشهای درمان بواسیر, یعنی لیزر هموروئید بپردازیم:

بواسیر یا هموروئید چیست؟

به واریسی شدن، گشاد شدن یا تورم سیاهرگ‌های مقعد بواسیر یا هموروئید گفته می‌شود. رایج ترین علت هموروئید یبوست و اسهال طولانی و زور زدن در زمان دفع مدفوع است. از علل دیگر می‌توان به رابطه مقعدی، بلند کردن اجسام سنگین و چاقی و حاملگی و ارث اشاره کرد.با توجه به نوع بواسیر و شدت پیشرفت بیماری، هر فردی می تواند علائم مختلفی را تجربه کند. اما شایع ترین علائم هموروئید که بین بسیاری از بیماران مشترک است، به شرح زیر است:

خونریزی بدون درد
احساس دفع ناکامل مدفوع
بیرون زدگی توده و تورم در ناحیه مقعد که با زور زدن در حین دفع مدفوع بیشتر می‌شود
ترشح اطراف مخرج(دفع بلغم)
خارش
درد مقعد
عروق درگیر بیماری هموروئید اگر در خارج و اطراف مقعد باشند به عنوان بواسیر خارجی شناخته می‌شوند. به دلیل وجود اعصاب زیاد در اطراف مقعد، این نوع هموروئید می تواند درد و ناراحتی بیشتری ایجاد کند. همچنین هموروئید ترومبوزه هم نوعی از بواسیر خارجی است که داخل آن پر از خون شده و دچار تورم و درد شدید می‌شود.

در صورتی که رگ های بواسیری در داخل کانال مقعد و رکتوم باشند و قابل لمس و مشاهده نباشند، فرد به هموروئید داخلی مبتلا شده است. بواسیرهای داخلی را میتوان به چهار درجه تقسیم کرد:

بواسیر درجه ۱: این نوع از هموروئید بیرون زدگی ندارد و تنها علامتش خونریزی از مقعد و یا دیدن خون بعد از دفع مدفوع می‌باشد.
بواسیر درجه ۲: در این نوع بواسیر شاهد بیرون زدگی در زمان دفع مدفوع می باشید ولیکن خود به خود بعد از دفع به داخل باز می گردد.
بواسیر درجه ۳: این نوع از هموروئید در زمان دفع مدفوع از مقعد بیرون می‌زند و به خودی خود به داخل باز نمی‌گردد و حتما باید با دست به داخل باز گردانده شود.
بواسیر درجه ۴: در این نوع از هموروئید شاهد بیرون زدگی در زمان دفع مدفوع می‌باشید که دیگر با دست هم نمی‌توان آن را به داخل باز گرداند و همیشه در بیرون مخرج باقی می‌ماند.
نکته: بواسیر یا هموروئید هرگز سبب ایجاد سرطان نمی‌شود اما چون امکان ابتلا به هر دو آنها بطور همزمان وجود دارد، در تمام موارد خاص در بالای ۴۰سالگی بخصوص اگر علامت اصلی فرد خون ریزی باشد، جهت تشخیص دقیق و رد نمودن احتمال سرطان، کولونوسکوپی و رکتوسیگموئیدسکوپی لازم است. در ضمن بواسیر سبب خونریزی سیاه رنگ نمی‌شود..
ادامه مطلب

اما برای درمان بواسیر چه باید کرد؟ برای رهایی سریع تر از بواسیر درمان های مختلفی پیشنهاد می‌شود که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

عمل لیزر بواسیر
گفتنی است روش درمان هموروئید با لیزر یک فناوری نوین پزشکی است که بیمار درد کمتری در این روش تجربه خواهد کرد و دیگر نیازی به استراحت مطلق نخواهد داشت، به طوری که طبق بررسی های به عمل آمده استفاده از این روش لیزر بواسیر برای مبتلایان به این بیماری و سایر بیماری های نشیمنگاه و همچنین جامعه پزشکی بسیار رضایت بخش تلقی می‌شود.

درمان بواسیر با لیزر
بهترین راه درمان بواسیر داخلی درجه ۱ تا ۴، استفاده از روش لیزر است. همچنین برای افرادی که هنگام دفع مدفوع زائده ای از مقعد آنها خارج میشود که به خودی خود به داخل مقعد باز می‌گردد، اشعه درمانی هموروئید یا بواسیر یک درمان سرپایی قابل انجام در مطب می‌باشد.

در این روش تاباندن اشعه لیزر به روی زائده بواسیر یا هموروئید باعث خشک شدن بافت داخلی هموروئید شده که طی گذشت چند روز علائم بیمار بهبود می‌یابد. این روش یک درمان موثر و رضایت بخش برای مراجعه کنندگان می‌باشد که بدون درد و خونریزی است. تمامی مراحل درمان با لیزر بدون نیاز به تیغ جراحی و بدون برش انجام میشود. بنابراین بیمار در طی عمل درد یا خونریزی را تجربه نخواهد کرد.

روش عمل بواسیر با لیزر برای بیماران مبتلا به هموروئیدهای خارجی و داخلی استفاده می شود که با علائمی همچون تورم و درد همراه با خون‌ریزی در ناحیه مقعد مواجه می شوند.

البته در بعضی از افراد بیرون زدن رگ های هموروئید از مقعد فقط در حین دفع دیده می‌شود که باید با دست به داخل برگردانده شود و در بعضی از افراد با دست هم به داخل بر نمی‌گردد. این روش بدون بیهوشی و درد و خونریزی با بی حسی موضعی به صورت سرپایی انجام میشود و بعد از عمل فرد بیمار میتواند بلافاصله به امور روزمره خود برسد.
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.