مقایسه انواع میلگرد
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش

در آهن البرز علاوه بر مقاطع تولید شده در ذوب آهن اصفهان امکان خرید روزانه میلگرد از تمام کارخانه های موجود در سطح کشور فراهم شده است. اما برای میلگردهای تولید شده به روش ترمکس اینگونه است که شمش فولادی مورد استفاده دارای کلاس آنالیز شیمیائی پایینتری بوده و برای رسیدن به مقاومت مورد نیاز مطابق استاندارد، میلگرد تولیدی را که دارای دمای بالایی است از داخل لولههای آب عبور داده و بهیکباره سطح بیرونی خنک میشود. حال اگر بخواهیم به طور ساده روش های ساخت میلگرد را توضیح دهیم اینطور میتوان گفت که در روش آلیاژ سازی فولاد پس از تبدیل به میلگرد در دمای محیط قرار گرفته و به تدریج خنک میشود با استفاده از این روش تمامی شاخه ی میلگرد ، از سطح بیرونی گرفته تا مرکز آن دارای خواص مکانیکی و ترکیبی یکسان خواهد بود . نوع ساده معمولاً دارای سطحی صاف و صیقلی است و روی سطح نوع آجدار میلگرد، یک سری برجستگی منظم وجود دارد. وجود آج بر روی این میلگردها، از لغزش مواد بر روی سطح فولاد جلوگیری کرده و یک پیوند مناسب بین بتن و میلگرد به وجود میآورد.

مقایسه انواع میلگرد

میلگرد MMFX در مقایسه با دیگر میلگردها، مقاومت خوردگی فوق العاده بالایی دارد که شبیه فولاد زنگ نزن سخت و روکش دار می باشد. مقاومت تسلیم این آرماتور 670 مگاپاسکال است و از این آرماتور در پروژه های ژئوتکنیک مانند شمع ها، میخ های مخصوص خاک و مهارها استفاده می شود. میلگردهای فشاری با تنش تسلیم بیشتر از 400 مگاپاسکال ، مقدار تنش تسلیم آرماتور که برای محاسبات طراحی استفاده می شود، نباید از تنش متناظر با کرنش 0.35 درصد بیشتر باشد. منظور از خواص مکانیکی، مقاومت کششی و مقاومت تسلیم است که میزان مقاومت میلگرد در برابر شکستن و تغییر شکل دائمی را نشان میدهد. میلگرد رکابی : برای در یک راستا قرار دادن آرماتورهای عمودی یا طولی در بتن ریزی دیوارها و دال ها (U شکل) یا بین دو سفره آرماتور (شبکه مش بندی) به کار می رود. خاموت: برای جلوگیری از بیرونزدگی آرماتورهای طولی در اثر کمانش و تحمل نیروهای بُرشی و جلوگیری از گسترش ترک. وظیفه اصلی این میلگرد، تحمل نیروهای برشی است. ممکن است اسم یا نکات تخصصی فنی را ندانید، اما به احتمال زیاد انواع میلگرد را در محیط اطرافتان دیدهاید. میزان کربن بهکاررفته در پایههای مختلف این استاندارد به ترتیب زیاد میشود و به همین علت، یک دستهبندی دیگر در این استاندارد وجود دارد که میلگردها را بهصورت نرم، نیمه سخت و سخت دستهبندی میکند.

میلگرد تولیدی کارخانجات ذوب آهن

قیمت میلگرد ۱۶ بهصورت روزانه تغییر میکند. آهن ملل که شرکتی ثبت شده در ایران، شهر اصفهان می باشد، میلگرد تولیدی کارخانجات ذوب آهن کلیه نقاط کشور را در بازار آهن آلات کشور به متقاضیان خرید این محصولات عرضه می کند و قیمت آهن را به روز اعلام میکند. اگر تولید میلگرد را تنها به تولید کننده واگذار کنیم هر کارخانه ای به سلیقه خود اقدام به تولید میکند. میلگرد ساختهشده از فولاد معمولی یا همان St37، بیشتر در ساختمانسازی کاربرد دارد و به دو صورت ساده و آجدار تولید میشود. میلگرد ساده چیست ؟ منظور از تنوع میلگرد چیست؟ مزایای استفاده از میلگرد چیست؟ از مش فولادی در شاتکریت و خاموت یا میلگرد عرضی جهت قرار گرفتن به طور عمودی بر میلگردهای طولی به منظور بالا برد استحکام سازه بتنی استفاده می شود. میلگرد از پرمصرف ترین محصولات فولادی ست که بیشترین کاربرد را ساختمان سازی دارد و به طور عمده برای تقویت بتن به کار برده می شود. اخیراً قیمت داخلی میلگرد آجدار به قیمت صادراتی تولید کنندگان نزدیک شده است؛ و این امر بر روی کاهش تقاضای داخلی موثر بوده است، به طور مثال جذابیت خرید برای کاربران بورس کالا کاهش محسوسی داشته است.
کاربرد میلگرد چیست
به عنوان مثال دسته ای از میلگردها صاف و بدون آج هستند. میلگرد به عنوان ماده ای که استحکام کششی بالایی دارد درون بتن کار گذاشته می شود و به این ترتیب بزرگترین نقص بتن را جبران میکند. قیمت همه مقاطع فولادی، از جمله میلگرد، در روزهای مختلف سال نوسانهای بسیاری را تجربه میکند. همچنین مسائل جانبی در تعیین قیمت میلگرد تاثیر گذار است. این مصالح ساختمانی، تاثیر زیادی بر روی مقاومت سازه و هزینههای ساخت دارد. آنالیز تولیدی و ماده خام اولیه بر قیمت گذاری میلگرد تاثیر مستقیم دارد. قیمت میلگرد یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در تعیین قیمت تمامشده یک ساختمان است. میلگرد، یکی از مهمترین ابزار مورد استفاده در صنایع مختلف است و بههمیندلیل است که قیمت میلگرد برای پیمانکاران و مدیران صنایع مختلف اهمیت بسیاری دارد. این موضوع در کنار استفاده از آلیاژهای CK45 و MO40 در ساخت آن، باعث شده که میلگرد ساده آلیاژی در خودروسازی، صنایع هوایی، ساخت پیچ و مهره و ساخت قطعات صنعتی مثل غلتک و شفت به کار رود. از طرف دیگر، مقاومت بیشتر ، باعث کاهش مصرف مصالح در برخی ساخت و سازها از جمله پل های بزرگ راه ها و ساختمان های بلند مرتبه می شود.
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.