دلایل کم شدن سرمای کولر گازی اسپلیت ال جی
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش

دلایل کم شدن سرمای کولر گازی اسپلیت ال جی

بطور کلی، چنانچه کولر گازی شما به صورت مداوم سرویس نشود، با مشکل کاهش سرما مواجه می‏شوید. با اینحال، در بسیاری مواقع، کم شدن سرمای کولر گازی اسپلیت ال جی به قطعات مختلف این دستگاه مربوط می‏شود و به سادگی قابل رفع است. از جمله دلایل کم شدن سرمای کولر گازی می‏توان به این موارد اشاره کرد.

کثیف شدن یا گرفتگی فیلترهای هوا

یکی از دلایل عمده کم شدن سرمای اسپلیت ال جی، مسدود شدن فیلترهای هواست. در این حالت، هوا به درستی جریان پیدا نمی‏کند و همین امر باعث کاهش چشمگیر ظرفیت خنک کننده کولر گازی می‏شود. بنابراین لازم است هر چند وقت یکبار فیلتر هوای اسپلیت را تمیز کرده یا در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

کثیف شدن کویل

اگر کولر گازی شما به اندازه کافی سرما تولید نمی‏کند، ممکن است علت آن کثیف بودن سیم‏پیچ‏های کندانسور باشد. کندانسور در اسپلیت وظیفه رادیاتور را بعهده دارد و گرمای جدا شده از هوا را پخش می‏کند. برای این کار، سیم‏پیچ کندانسور باید تمیز باشد. با کثیف شدن سیم‏پیچ‏ها، کارایی کولر گازی کمتر می‏شود و همین امر به کم شدن سرمای کولر گازی ال جی منجر می‏شود. اگر سیم پیچ ها به اندازه کافی کثیف باشند ، واحد هرگز به اندازه کافی سرد نخواهد بود و نمی تواند اتاق را خنک کند. در صورتیکه سیم‏پیچ‏ها بیش از اندازه کثیف باشند، اسپلیت باندازه کافی خنک نخواهد شد و توانایی خنک کردن اتاق را نخواهد داشت.

کم شدن سطح مایع خنک کننده

مایع خنک کننده از طریق کویل‏های تبخیر به گردش در می‏آید و هوای در جریان را خنک می‏کند که در نهایت، منجر به خنک شدن اتاق می‏شود. وقتی سطح مایع خنک کننده از حد مورد نیاز کمتر می‏شود، اسپلیت توانایی خنک کردن هوا را از دست می‏دهد.

کمپرسور معیوب

کمپرسور، قلب هر واحد تهویه مطبوع است و وظیفه خنک کردن اتاق را بر عهده دارد. یکی از دلایل کم شدن سرمای اسپلیت ال جی، ممکن است کمپرسور معیوب باشد. کمپرسور موتوری است که مبرد یا مایع خنک کننده را فشرده می کند و مبرد را از طریق سیم پیچ های اواپراتور و کندانسور به گردش در می آورد. اگر کمپرسور خراب شود ، چرخه خنک کننده شروع نمی شود و AC خنک نمی شود.

کمپرسور، موتوری است که مایع خنک کننده را فشرده و آن را از طریق تبخیر کننده و کویل‏های کندانسور به جریا در می‏آورد. در صورتی که کمپرسور معیوب باشد، چرخه خنک کننده شروع نمی‏شود و در نتیجه، اسپلیت قادر به خنک کردن هوا نخواهد بود.

کیپ شدن و گرفتگی مسیر گاز در لوله‏ ها

علاوه بر کاهش مایع خنک کننده، انسداد مسیرهای حرکت گاز از جمله شیر، شلنگ، لوله مویی و لوله مسی اسپلییت نیز ممکن است منجر به کم شدن سرمای اسپلیت ال جی شود. یکی از علائم انسداد مسیر گاز، یخ زدن لوله‏هاست. در صورت مواجه با این مشکل، حتما به یک متخصص تعمیر اسپلیت مراجعه کنید.

ترموستات معیوب

ترموستات سنسوری است که دمای اتاق را محاسبه کرده و به کمپرسور دستور می‏دهد که چرخه خنک کننده را شروع یا متوقف کند. خراب بودن ترموستات ممکن است به کم شدن سرمای اسپلیت ال جی منجر شود. در صورت خراب بودن ترموستات نیز بهتر است هرچه سریعتر با متخصص تماس بگیرید.

عدم تطابق حجم کولر گازی اسپلیت با فضای اتاق

یکی از اشتباهات رایج بین مردم این است که اسپلیت را بر اساس بودجه خود خریداری می‏کنند، نه فضای اتاق. خنک کردن اتاق بزرگ برای کولر گازی کوچک، بخصوص در روزهای گرم تابستان کار دشواری است.

قطعات معیوب

از جمله دلایل فنی دیگری که نقشی اساسی در کم شدن سرمای اسپلیت ال جی ایفا می‏کنند، می‏توان به خراب شدن قطعاتی مثل خازن کمپرسور، برد کنترل، ترمیستور، موتور و گرفتگی مویرگ‏ها اشاره کرد.

بالا بودن دمای هوا

اسپلیت در صورتی به نحو احسن کار می‏کند که دمای محیط مطلوب باشد. اگر دمای محیط بیش از حد مطلوب افزایش یابد، بازده کولر گازی کاهش پیدا می‏کند. گاهی اوقات، دمای هوای محیط ممکن است به حدی برسد که کمپرسور به طور کامل از کار بیافتد.

نصب پنل خارجی در محل نامناسب

محل نصب پنل خارجی اسپلیت، یکی از عوامل مهم در بهبود کارکرد کولر گازی است. در صورتی که کندانسور و کمپرسور کولر برای مدت زیادی در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار بگیرند، دمای آنها افزایش پیدا کرده و در نتیجه باعث کاهش سرمای اسپلیت می‏شود. به همین خاطر بهتر است پس از نصب پنل خارجی در محل مناسب، برای آن سایبان تعبیه کنید. همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که هوای اطراف پنل خارجی باید به خوبی در جریان باشد.

تنظیمات ترموستات نامناسب

یکی دیگر از کارهایی که برای رفع این معضل می‏توان انجام داد، بررسی عملکرد ترموستات است. اگر اسپلیت شما ابتدا هوای خنک بیرون می‏دهد و بعد هوای گرم، به این معناست که مشکلی وجود دارد. در مواجهه با چنین مشکلی، تنظیمات ترموستات را به حالت خودکار تغییر دهید. به این ترتیب، فن اسپلیت تنها زمانی کار می‏کند که هوا سرد باشد.

فن معیوب

فن و موتور فن از اجزای اصلی کولر گازی اسپلیت هستند که نقش اساسی در خنک کردن هوا ایفا می‏کنند. قطع شدن سیم‏های فن یا بروز مشکلات دیگری در این قطعه، یکی دیگر از دلایلی تلقی می‏شود که ممکن است باعث کم شدن سرمای اسپلیت ال جی شود.

این مطلب از لینک زیر و از سایت دیبا پشتیبان ایرانیان استخرج شده است . در صورت تمایل می توانید وارد لینک زیر شوید و این مقاله را به طور کامل مطالعه بفرمایید :

https://www.lgposhtiban.com/air-conditioner/decrease-cold/

همچنین در صورتی که در خصوص تعمیرات تخصصی کولر گازی اسپلیت ال جی به مشاوره ی رایگان نیاز دارید و یا تمایل دارید تا دستگاه شما توسط تعمیرکار کولر گازی ال جی تعمیر شوید می توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و ثبت درخواست خود را انجام دهید :

https://www.lgposhtiban.com/repairing-air-conditioner/

پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !