علل نچرخیدن سینی ماکروفر دوو
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش

علل نچرخیدن سینی ماکروفر دوو :
· قرار گیری نا مناسب سینی در محل خود
· شکستگی کوپلینگ
· خرابی حلقه متحرک
· کثیفی داخل دستگاه
· قرار دادن ظروف بزرگ روی سینی
· مشکلات خود سینی
· خرابی موتور گردان
· خرابی برد الکترونیکی

قرار گیری نا مناسب سینی در محل خود
اولین موردی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که سینی شیشه ای ماکروفر در جای اصلی خود فیکس شده باشد. خیلی اوقات هنگام برداشتن غذا از روی سینی ممکن است که سینی جابه جا شود و یا هنگام تمیز کردن و نظافت داخل دستگاه ممکن است که سینی روی کوپلینگ یا روی ریل به خوبی جا نگرفته باشد، در این صورت سینی نمی تواند به خوبی بچرخد و حتی ممکن است شما متوجه ی شنیدن صدای نا هنجار نیز شوید. در این صورت فقط کافیست که سینی را به درستی در جای خود قرار دهید.


شکستگی کوپلینگ
کوپلینگ یا کوپلر یک قطعه ی پلاستیکی می باشد که دارای سه تا شیار است. سینی شیشه ای ماکروفر نیز دارای سه تا شیار می باشد که وقتی سینی بر روی کوپلینگ قرار می گیرد، روی هم فیکس می شوند. کوپلینگ به شفت موتور وصل شده است و نیروی موتور را به سینی منتقل می کند و باعث چرخاندن سینی می شود. اگر کوپلینگ شکسته باشد، سینی نمی چرخد و ممکن است که نچریخیدن سینی با صدا یا لرزش نیز همراه باشد.


خرابی حلقه متحرک
زیر سینی یک حلقه متحرک یا یک ریل دایره ای قرار دارد که دارای سه تا چرخ می باشند. خرابی چرخ های ریل یا شکستگی خود حلقه، باعث می شود که سینی نتواند به خوبی روی ریل قرار بگیرد و یا این که سینی نمی تواند به خوبی بچرخد. در این صورت باید ریل زیر سینی تعویض گردد تا سینی بتواند به خوبی تعادل خود را حفظ کند و روی یک مسیر مشخصی حرکت کند.


کثیفی داخل دستگاه
یکی دیگر از علل نچرخیدن سینی می تواند کثیف بودن یا چرب بودن کف دستگاه باشد. به طور کلی وجود چربی یا تکه های مواد غذایی در زیر سینی و اطراف حلقه ی متحرک باعث می شود که سینی نتواند به راحتی بچرخد. این مشکل با یک نظافت ساده به راحتی قابل حل می باشد.


قرار دادن ظروف بزرگ روی سینی
اگر ظروف بزرگ بر روی سینی قرار بگیرد، به اطراف دیواره های دستگاه برخورد می کند و مانع از چرخیدن سینی می شود. همچنین اگر ظروف بسیار سنگین را نیز بر روی سینی قرار دهید باز هم چرخیدن سینی با مشکل مواجه می شود، بنابراین حواستان به ابعاد و وزن ظروفی که بر روی سینی ماکروویو قرار می دهید باشد.


مشکلات خود سینی
یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید اندازه ی خود سینی می باشد. اگر سایز سینی بزرگتر از ابعاد دستگاهتان باشد، به دیواره برخورد می کند و نمی تواند داخل دستگاه بچرخد. همچنین اگر سینی خیلی سنگین باشد نیز، موتور توانایی به حرکت در آوردن آن را ندارد و حتی ممکن است که موتور نیز آسیب ببیند. البته این مورد در زمان هایی که سینی شکسته باشد و شما مجبور باشید که سینی را تعویض کنید بسیار مهم می باشد. همچنین توجه داشته باشید اگر سینی شکسته باشد یا قسمت زیر آن آسیب دیده باشد نیز سینی نمی چرخد.


خرابی موتور گردان
موتور گردان یا موتور کف، مهم ترین قسمت در به حرکت در آوردن سینی می باشد. موتور متحرک توسط شفت و کوپلینگ با سینی در ارتباط است. اگر موتور بنا به هر دلیلی آسیب ببیند، امکان به حرکت در آمدن سینی فراهم نمی شود. با استفاده از مولتی متر باید تست موتور گردان انجام شود. در صورت خرابی موتور، باید تعمیرات موتور گردان انجام شود و در صورت سوختن موتور گردان باید این قطعه تعویض گردد.


خرابی برد الکترونیکی
همانطور که می دانید برد یک قطعه ی بسیار مهم در ماکروفر می باشد که وظیفه ی مدیریت کلی دستگاه را به عهده دارد. اگر برد معیوب باشد، ممکن است که هر یک از قطعات با مشکل مواجه شوند. به عنوان مثال در صورت خرابی برد، دستور لازم برای چرخش موتور صادر نمی شود و در نتیجه موتور نمی چرخد. در این صورت باید برد دستگاه بررسی شود و در صورت نیاز تعمیر شود.

این مطلب از سایت دیبا پشتیبان و از لینک زیر استخراج شده است :

https://www.daewooposhtiban.com/microwave/turntable-not-turning/


در صورتی که در خصوص تعمیر ماکروفر دوو نیاز به دریافت مشاوره یا تعمیرکار متخصص دارید می توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان مجموعه دیبا پشتیبان در ارتباط باشید :


https://www.daewooposhtiban.com/repairing-microwave/

پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.