تابلو مهار برق چیست؟
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموشپانل مهار الکتریکی یک محفظه است، معمولا یک جعبه فلزی یا قالب پلاستیکی که شامل اجزای الکتریکی مهمی است که چندی از فرآیندهای مکانیکی را مهار و نظارت می کند. آنها سیستم های پر انرژی هستند که احتیاج به تعمیر و نگهداری دارند و نگهداری پیشگیرانه برنامه ریزی شده و بازبینی بر شرایط موثرترین روش ها هستند. پرسنل برق باید برای عیب یابی، تنظیمات و آزمایش ایمنی الکتریکی به پنل های مهار دسترسی داشته باشند. اپراتورها برای تاسیس و مهار کارخانه و فرآیند با مهار های پانل تعامل خواهند داشت. اجزای داخل پانل مهار بسیاری از وظایف را تسهیل می کنند، به عنوان مثال، ممکن است خفگی یا جریان را در یک لوله بازرسی کنند و سیگنال مفتوح یا بسته کردن یک شیر را نشان دهند. آنها متداول و جزئی برای اکثر صنایع هستند. دشواری ها مربوط به آنها، از دسته بی توجهی، می تواند هر نوع عملیات تجاری را خراب کند و کارمندان را به خطر بیندازد. این امر باعث می شود که کارکرد ایمن پانل ها برای کارگران برق و غیر برق یک چیرگی مطلوب باشد.
ساتل تابلو آسیا


انواع گوناگون پنل
پانل های کنترل در اشکال و اندازه های مختلفی هستی دارند. آنها از یک جعبه کوچک روی حصار گرفته الی رده های طولانی کابینت که در مناطق اختصاصی گیاهی پیمان دارند، متغیر هستند. بعضی از مهار ها در یک اتاق کنترل، تحت بازرسی یک تیم حقیر از منسجم کنندگان تولید قرار دارند، در حالی که بعضی دیگر در نزدیکی ماشین آلات پیمان می گیرند و تحت کنترل بعضی از عوامل فرآوری هستند. شکل دیگری از پانل کنترل که در انگلستان رایج است، مرکز مهار موتور یا MCC است که دربرگیرنده تمام تجهیزات تاسیس و مهار موتور برای تاسیس نیروگاه سنگین است و در شرایط خاص شدنی است دربرگیرنده منابع ولتاژ بالا همانند 3.3 کیلو ولت و 11 کیلو ولت

اجزای صفحه کنترل الکتریکی
برخی از اجزای یک تابلو کنترل برق عبارتند از:

محوطه
حفاظت ورودی و سوئیچینگ
مانیتورینگ و مهار نا و انرژی
سیستم های پخش نیروی برق
حفاظت از مدار و بار
مدیریت حرارتی
حرکت و درایوها
سیستم های ایمنی
برنامه نویس ها، تایمرها و درایوهای بسامد متغیر
منابع تغذیه و ترانسفورماتور
تصحیح ضریب توان، نگهداری از نوسانات و منابع تغذیه بدون وقفه
رله و کنتاکتور
الکتریسیته یک خطر رایج در پانل های مهار است، با برق
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.