اسرار اسپانیا
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
اسرار اسپانیابازديد : 25
شهرهای دیدنی اسپانیا


که به معنای کهولت جمعیت است
تا سال 2050، سازمان ملل قبل بینی می کند که اسپانیا احد از قدیمی ترین جمعیت دانشمند را داشته باشد. تخمین می‌زند که فقط در سی سال آینده، بیش از 30 درصد از جمعیت 60 سال و بالاتر خواهند بود.

8. آنقدرها هم که فکر می کنید مذهبی نیست
علیرغم اهمیت مذهب در نزاکت اسپانیایی، آنسان که پیداست فقط 13.6 درصد از جمعیت اسپانیا به راستی هر یکشنبه به کلیسا می روند. با این حال، طبق یک مطالعه در سنه 2012 توسط مرکز پژوهش ها جامعه‌شناسی در اسپانیا، حدود 70 درصد از مردم محلی هنوز به عنوان کاتولیک رومی شناخته می‌شوند.

کلیسای گالیسیایی
9. اسپانیا یک پادشاهی مشروطه است
پس از مرگ دیکتاتور جناح راست، ژنرال فرانکو، در سال 1975، پادشاه خوان کارلوس اول به تاج و بست بازگشت. خوان کارلوس که زمانی گرد از محبوب‌ترین پادشاهان اروپا بود، در پی یک سلسله افتضاح از ظلم افتاد. او در سنه ۲۰۱۴ به نفع پسرش فیلیپه ششم از سلطنت کناره‌گیری کرد.

10. بازرسان مالیاتی زیادی هستی ندارد
طبق آمارگرفتن رسمی، در اسپانیا به ازای هر 1928 مالیات دهنده، یک بازرس مالیاتی هستی دارد. برای مقایسه، در بی گمان فرانسه به ازای هر ۷۲۹ تن یک بازرس وجود دارد. این شدنی است توضیح دهد که چرا مقامات مالیاتی اسپانیا تخمین می زنند که یک ربع فرآوری ناخالص داخلی اسپانیا از بازار سیاه حاصل می شود.

11. دومین نرخ بیکاری اروپا
آمارهای مربوط به سنه 2019 نشان می دهد که اسپانیا پس از یونان، دومین نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا را دارد. با این حال، نرخ کنونی 13.8 درصد بهبود قابل توجهی نسبت به نرخ بیکاری 24.2 درصدی است که اسپانیا در سال 2015 تجربه کرد.

به دنبال شغل هستید؟ راهنمای ما برای یافتن شغل در اسپانیا را بخوانید
12. فضا نکویی برای کارآفرینان زن است
در طول پنج سال پس از پیش درآمد چالش مالی جهانی در سنه 2008، کارآفرینان زن 40 درصد از همه مشاغل جدید را در اسپانیا تاسیس کردند. این رویهمرفته نزدیک 800000 کسب و کار را دربرگیرنده می شود و تقویت قابل توجهی برای اقتصاد بود.

13. پائلا را نگه دارید
اکنون در اینجا یک راستی شگفت انگیز در باره اسپانیا وجود دارد. اگرچه بسیاری از بیگانه ها پائلا را به عنوان غذای ملی اسپانیا می دانند، بسیاری از اسپانیایی ها اینطور نیستند. انگیزه آن این است که اکثر ملت محلی این غذای برنج رنگارنگ را به عنوان یک غذای والنسیا و نه ملی می دانند. با راهنمای ما در باره غذاهای اسپانیایی، در میان سایر غذاهای خوشمزه اسپانیایی، روش پختن پائلا را بیاموزید.

حقایقی در مورد اسپانیا: pintxos سن سباستین
14. مراقبت از کودک می تواند اندک باشد
همانطور که والدین محلی به نکویی می دانند، میزان مراقبت از کودکان بیرون از مدرسه در اسپانیا اندک است. به همین علت است که حدود یک ربع تمام پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها به طور یومیه از نوه‌های خود مراقبت می‌کنند، و از آنها مراقبت می‌کنند.

15. دارای مدارک متوسطه متوسطه است
طبق شمردن رسمی، حدود نیمی از بزرگسالان تا سن 64 سال معادل دیپلم دبیرستان دارند که بسیار کمتر از میانگین OECD (تقریبا 75٪) است. با این حال، نسل‌های جوان‌تر در حال مخالفت با این روند هستند، به طوری که 65 درصد از هزاره‌ها صلاحیت را کسب می‌کنند - و شمار آنها در حال افزایش است.

در اسپانیا بچه دارید؟ در باره مدارس ابتدایی اسپانیا اطلاعاتی کسب کنید
16. اسپانیایی ها عاشق آرامش هستند
جای تعجب نخواهد بود که اسپانیایی ها نسبت به دیگر ملیت ها کمی آسان تر از همه چیز لذت می برند. در واقع، بر پایه یک گزارش OECD که در سنه 2013 منتشر شد، میانگین اسپانیایی ها 16 ساعت از 24 ساعت را در هر روز به اوقات فراغت از آنگونه خوردن، نوشیدن و خواب برگزیدن می دهند.

17. اولین رمان به زبان اسپانیایی نوشته شد
در سنه 1605، میگل د سروانتس دن کیشوت را نوشت که به طور مفصل به عنوان نخستین رمان مدرن جهان شناخته می شود. این کتاب مهم به عنوان گرد از مهمترین قطعات ادبیات اسپانیایی که الی کنون تألیف شده است دیده می شود و گرد از یادبود ها پایه گذار ادبیات غرب است.

18. حائز 47 مکان میراث جهانی یونسکو است
از جولای 2019، اسپانیا دارای 47 فضا میراث جهانی یونسکو است که سومین فضا برتر جهان است. اینها شامل شهرهای تاریخی، کلیساهای تاریخی و غیره است. تنها ایتالیا و چین حائز تعداد اکثریت از میراث جهانی یونسکو هستند - هر دو دارای 55 مکان هستند.
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.