بهترین کیس پناهندگی در کانادا، شرایط و قوانین پناهندگی
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
پناهندگی کانادا یکی از روش های متداول برای مهاجرت به این کشور می باشد. این کشور به دلیل برخورداری از امکانات، رفاه اجتماعی، امنیت و … جزو یکی از مقاصد محبوب و پرطرفدار در بین پناهندگان است. پناهندگی یک روش مهاجرتی سخت و پرخطر می باشد و ممکن است اتفاقات ناگواری برای شما پیش آید. پناهنده کانادا کسی است که در کشور خود از نظر نژاد، ملیت، مذهب، عقاید و … مورد آزار و اذیت فراوانی قرار می گیرد. شما باید از طریق سایت ثبت نام پناهندگی، فرم های مربوطه جهت اقامت و پناهندگی را دانلود کنید و فرم های تکمیل شده را تحویل اداره مهاجرت دهید.


شرایط پناهندگی در کانادا
پناهنده شخصی است که به دلیل مسائل عقیدتی، جنسی، مذهبی و … مورد آزار و اذیت کشور خود قرار می گیرد. این افراد به دلیل بهره مندی از کیفیت خوب زندگی، امنیت، رفاه اجتماعی و … به کشور کانادا مهاجرت میکنند. در همان ابتدای ورود به این کشور باید به صورت رسمی در اداره مهاجرت، درخواست پناهندگی خود را اعلام کنید. در صورت تایید شدن مدارک و دلیل پناهندگیتان توسط آفیسرها می توانید در این کشور اقامت داشته باشید. بهتر است بدانید تا زمانی که مدارکتان مورد بررسی قرار گیرد باید در کمپ های مخصوص پناهندگان زندگی کنید.


مراحل پناهندگی در کانادا
پناهندگان باید پروسه ای جهت اقامت طی کنند و در سایت ثبت نام پناهندگی کانادا اطلاعات شخصی خود را ثبت کنند. هنگام ورود به کانادا باید درخواست پناهندگی خود را به آفیسر اعلام سپس باید فرم درخواست پناهندگی را پر کنید و مدارک کاملتان را به دولت تحویل دهید. آفیسرها مدارک و دلیل پناهندگیتان را بررسی می کنند و در صورت تایید مدارکتان می توانید به عنوان پناهنده در این کشور اقامت داشته باشید.

تا زمانی که مدارکتان مورد بررسی قرار گیرد باید در کمپ های پناهندگان اقامت داشته باشید. بهتر است بدانید در این مدت که در کمپ ها اقامت دارید افرادی به عنوان حامی و اسپانسر شما را از نظر مالی، پوشاک، غذا و … حمایت میکنند.

ممکن است درخواست شما بنا به دلایل مختلفی مانند:

عدم برخورداری از شرایط پناهندگی در کانادا
مدارک شما به عنوان پناهنده رد شده باشد
برای امنیت کانادا فردی پرخطر باشید و … رد شود.


سایت ثبت نام پناهندگی کانادا
آیا جهت پناهندگی در کانادا باید در سایت ثبت نام پناهندگی کانادا ثبت نام کنید؟ خیر، همچین سایتی وجود ندارد و شما باید از طریق سایتی که در ادامه معرفی میکنیم فرم های درخواست را دانلود کنید.

بطور کلی پناهندگی کانادا از دو روش زیر امکان پذیر است:

در روش مرزی شما نیازی به ثبت نام ندارید و باید در هنگام ورود به کانادا به اداره مهاجرت، پناهندگی خود را اعلام کنید. پس از حضور در مصاحبه و تایید شدن دلیل پناهندگیتان باید فرم درخواست BOC را پر کنید و بعد از 15 روز تحویل دهید. سپس باید مدارک لازم جهت اثبات پناهندگی به اداره مهاجرت تحویل دهید.
اما اگر قصد درخواست پناهندگی به IRCC دارید باید جهت ثبت نام فرم های مربوط به پناهندگی را از طریق سایت www.canada.ca/en دانلود کنید. البته می توانید به صورت حضوری به اداره IRCC مراجعه کنید و فرم های مربوطه را دریافت کنید. سپس باید فرم های تکمیل شده را تحویل دهید و باید در جلسه صلاحیت شرکت کنید. بهتر است بدانید 10 روز قبل از جلسه مدارکتان را باید به طور کامل ارائه دهید. در صورتی که درخواست پناهندگی شما رد شود می توانید از طریق شعبه فرجام درخواست پناهندگی خودتان را بررسی و پیگیری کنید.


عوامل رد شدن درخواست پناهندگی
درخواست پناهندگی در سفارت کانادا ممکن است بنا به دلایل مختلفی ریجکت شود و شما مجبور به بازگشت به کشور خودتان شوید.

دلایل ریجکتی عبارتند از:

کامل نبودن مدارک و اطلاعات شخصی
تناقض داشتن مدارک
عدم تایید درخواست پناهندگی در سایر کشورها
داشتن سابقه کیفری و قانونی (جنایتکار و .. باشد)
دیر اقدام کردن درخواست پناهندگی
ثبت اطلاعات و هویت افراد به عنوان پناهنده در سایر کشورها
عدم برخورداری از شرایط پناهندگی
برای امنیت کانادا فردی پرخطر باشید و …


پناهندگی کانادا با ویزای توریستی
جالب است بدانید در کشور کانادا، پناهندگی با ویزای توریستی امکان پذیر است و برخلاف سایر کشورها میتوانید از طریق ویزای توریستی وارد این کشور شده و سپس اعلام پناهندگی کنید. شما جهت اخذ ویزای توریستی باید با ارائه مدارکی به کشور کانادا ثابت کنید که به کشور خود باز میگردید. بهتر است بدانید که بررسی مدارک و وضعیت پناهندگی تان ممکن است بعد از گذشت چند ماه مشخص شود.

منبع: سایت مجله مهاجرت
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.