اهمیت سند خوانی ملک
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
اصلی ترین مراحل کار مشاور املاک را می توان کارشناسی ملک، کارشناسی قیمت، به توافق رساندن طرفین، عقد قرار داد و در نهایت دریافت کمیسیون دانست. یکی از مهم ترین آگاهی ها در مشاور املاک سند خوانی است. پایه ای برای انجام درست امور املاکی. در واقع معاملات ملکی بر پایه ی سند می چرخد. این مقاله از وبسایت تندونیز، مرجع درج آگهی رایگان در اینترنت ، راجع به اهمیت سند خوانی ملک می باشد. در وهله ی اول باید سند و انواع آن را بشناسید.
سند چیست؟
اطلاع از سند و انواع آن برای سند خوانی بسیار مهم است. هر نوع نوشته ای که در مقام دعوا یا دفاع قابل استناد باشد را سند می نامند. معمولا نوشته ای را می توان سند دانست که دارای امضا اثر انگشت و یا مهر شخصی باشد. سند بر دو نوع عادی و رسمی می باشد .
براساس ماده ی ۱۲۸۷ قانون مدنی یکی از انواع سند، سند رسمی می باشد. اسنادی که در اداره ثبت اسناد یا نزد سایر مامورین رسمی در حدود صلاحیت و طبق مقررات قانونی تنظیم شده باشد، رسمی است.
بر اساس ماده ی ۱۲۸۹ قانون مدنی، اسنادی که در اداره ی ثبت اسناد و دفاتر اسناد رسمی و یا نزد سایر مامورین رسمی در حدود صلاحیت و طبق مقررات قانونی تنظیم نشده باشد را سند عادی می گویند.

انواع سند های ملکی
  • سند بنچاق[*]سند ملکی شورایی[*]سند منگوله دار[*]سند ملکی رهنی[*]سند ملکی مشاع[*]سند ملکی شش دانگ[*]سند ملکی تک برگ[*]سند ملکی وقفی[*]سند ملکی المثنی[*]سند وکالتی
اهمیت سند خوانی ملک چیست؟
با توجه به اهمیت سند، نحوه سند خوانی و بررسی اسناد ملکی برای مشاوران املاک اهمیت بسیار بالایی دارد. یکی از نکات سند خوانی تطبیق دادن اطلاعات صاحب ملک با سند و بررسی دقیق مساحت ملک است. مشاور املاک می تواند با آشنایی انواع سند با آگاهی بالا تر در سطوح حرفه ای اقدام نماید. وقتی بدون توجه به سند ملک را کارشناسی و قیمت گذاری کنید، زمان و اعتبار خود را به خطر می اندازید.
اهمیت سند خوانی در حدی است که به مشاورین املاک توصیه میک نیم در اولین مراجعه و بازدید از ملک سند را مطالبه کرده و آن را بررسی کنید.


خدمات وبسایت تندوتیز:
درج
آگهی رایگان در اینترنت در شیراز


پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.