فرق و تفاوت آبسه یا جوش مقعد و بواسیر( هموروئید)
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
تعریف آبسه و هموروئید
برای شناخت تفاوت این دو بیماری کافی است به تعریف هر یک از این بیماری ها توجه کنیم :
  • آبسه : آبسه به تجمع چرک یا عفونت در بخش معینی در زیر پوست گفته میشود. این بیماری آزار دهنده موجب میشود، ناحیه ای برآمده و مملو از عفونت در اطراف مقعد ایجاد شود که به شدت هم دردناک و معمولاً گرم است.[*]بواسیر یا هموروئید : به تورم یا گشاد شدن دیواره ی سیاهرگ ها در کانال مقعد گفته میشود. این مشکل باعث میشود، زائده ای اضافی در مقعد ایجاد شود و به تدریج از کانال مقعد خارج شود. اکثر بیماران بعد از دفع مدفوع زائده ای را مشاهده می کنند که از مقعد خارج است. می توانند این زائده را لمس کنند و با انگشت به داخل هدایت کنند.


عوارض
هر دوی این بیماری ها باید خیلی سریع درمان شوند، زیرا در غیر این صورت عارضه پیشرفت کرده و ممکن است درمان بیماری پیچیده تر شود.

آبسه آنورکتال در صورت بی توجهی به درمان میتواند باعث ایجاد فیستول مقعد شود.فیستول مسیری غیر طبیعی است که روده را به پوست اطراف مقعد متصل می نماید و می تواند عفونت ها و آلودگی های روده را به سطح پوست منتقل نماید. درمان فیستول مقعد به مراتب پیچیده تر از آبسه است.

هموروئید در اثر درمان نکردن می تواند شدت یابد، در موارد شدیدتر زائده ی هموروئید به طور کامل دریچه مقعدی را مسدود می کند و فشار دست هم به داخل بر نمی گردد. این مورد می تواند انسداد و ایجاد عفونت شود.

تشخیص
تشخیص این بیماری اغلب با معاینه بدنی توسط پزشک متخصص انجام میشود. در مواردی ممکن است، پزشک برای تشخیص علت این بیماری انجام کولونوسکوپی و سیگموئیدوسکوپی را نیز تجویز نماید.

درمان
هر دوی این بیماریها باید خیلی سریع و بدون فوت وقت درمان شوند. در غیر این صورت باید منتظر عواقب بعدی این دو عارضه باشید.

درمان آبسه باید توسط پزشک متخصص انجام شود. بنابراین از هر نوع خود درمانی، درمان خانگی و یا هر اقدامی به منظور تخلیه عفونت آبسه بپرهیزید. آبسه ها معمولاً با تخلیه کامل عفونت درمان میشوند. در موارد شدیدتر ممکن است، پزشک ناحیه آلوده را با لیزر برش داده و تخلیه نماید.
  • درمان هموروئید نیز زمانی انجام میشود که زائده اضافه در مقعد توسط روشهای جراحی خارج شده و از بین برود.این جراحی معمولاً توسط لیزر انجام میشود و یک جراحی سرپایی و بدون درد یا خونریزی است.

کلینیک عابدیان
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.