مهریه و قوانین مرتبط با آن
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
مهریه و قوانین مرتبط با آن

مهریه به مالی گفته می شود که در هنگام عقد دائم یا موقت از طرف مرد برای زن تعیین می گردد. تعیین مهریه در عقد دائم اختیاری است ولی در عقد موقت مهریه یک رکن اصلی جاری شدن خطبه عقد محسوب می شود و بدون تعیین مهریه عقد موقت خوانده شده باطل است. قانون درخواست مهریه از سوی این زن به این صورت است که می تواند بلا فاصله بعد از جاری شدن خطبه عقد او درخواست مهریه بنماید. در صورتی که مهریه از نوع عندالاستطاعه باشد و زوج ادعای این را داشته باشد که توانایی پرداخت مهریه را ندارد زوجه باید ثابت کند که مرد توانایی مالی پرداخت مهریه را دارد.


میزان مهریه
میزان مهریه متعارف در کشور ۱۱۰ سکه تعیین شده است. بر این اساس پرداخت این تعداد سکه برای مردان الزامی است. یعنی اگر زوج از پرداخت این مقدار سکه امتناع کند، مشمول محکومیت‌های مالی شده و به زندان خواهد افتاد اما اگر مهریه بیش از این میزان باشد توانایی مالی زوج مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورتی که زوج توانایی پرداخت این مقدار را به صورت یک جا نداشته باشد آن را قسط بندی می کنند.
در بعضی مواقع ممکن است برای گرفتن مهریه مشکلاتی بین زوجین پیش آید. در این مواقع مشورت با بهترین وکیل شیراز می تواند اینگونه مشکلات را بسیار سریع تر حل کند. برای دریافت مشاوره از وکیل مهریه در شیراز با ما در تماس باشید.

شرایط و ضوابط اخذ مهریه
در صورتی که زوجه بنا بر خواسته خود مهریه را ببخشد و یا مقداری از آن را به عنوان حق طلاق به مرد ببخشد که به آن طلاق توافقی نیز گفته می شود.
درصورتی که زوجه باکره باشد (در صورت طلاق) نیمی از مهریه به وی تعلق خواهد گرفت.
در دو صورت زن حق طلاق گرفتن دارد:
1-در صورتی که در شروط ضمن عقد خود به حق طلاق اشاره کرده باشد و وکالت بلاعزل حق طلاق را گرفته باشد.
2- در صورتی که شوهر شروط 12 گانه ضمن عقد را رعایت نکند.
این شرط ها به شرح زیر می باشد:
1- عدم پرداخت نفقه از سوی شوهر به زن به مدت شش ماه به هر عنوان و امکان نداشتن اجبار او به پرداخت نفقه و همچنین در موردی که شوهر سایر حقوق واجب زن را به مدت شش ماه وفا نکند و اجبارا ایفا هم ممکن نباشد.
2- سوء رفتار و یا سوء معاشرت زوج به طوری که امکان ادمه ی زندگی برای زن غیر قابل تحمل شود.
3- در صورتی که مرد به بیماری صعب العلاج مبتلا شود به طوری که ادامه زندگی برای همسر خطرآفرین باشد.
4- جنون زوج در مواردی که فسخ نکاح شرعا ممکن نباشد.
5- اگر مرد دارای شغلی باشد که برخلاف دستور دادگاه بوده و مخالف مصالح خانوادگی و حیثیت زن باشد.
6- در صورتی که مرد مرتکب جرمی شود و حکم مجازات پنج سال حبس یا بیشتر باشد و حکم مجازات در حال اجرا باشد.
7- اعتیاد زوج به هرگونه مواد مخدر خانمان سوزی که ادامه ی زندگی را برای همسر دشوار سازد.
8- درصورتی که مرد زندگی خانوادگی را بدون هیچ عذر موجهی ترک کند و یا شش ماه متوالی بدون عذر از نظر دادگاه غیبت کند. تشخیص ترک زندگی خانوادگی و تشخیص عذر موجه با دادگاه است.
9- محکومیت قطعی زوج در اثرارتکاب جرم و انجام هر گونه مجازات اعم از حد وتعزیر در اثرارتکاب جرمی که مغایر با حیثیت خانوادگی وشئون زوجه باشد .تشخیص اینکه مجازات مغایر با حیثیت وشئون خانوادگی است با توجه به وضع و موقعیت زوجه و عرف وموازین دیگر با دادگاه است.
10- در صورتیکه پس از گذشت پنج سال زوجه از شوهر خود به جهت عقیم بودن و یا عوارض جسمی دیگر زوج صاحب فرزند نشود.
11- در صورتی که زوج مفقودالاثر شود و یا به مدت شش ماه در دادگاه حضور نیابد.
12- زوج همسر دیگری بدون رضایت زوجه اختیار کند یا به تشخیص دادگاه نسبت به همسران خود اجرای عدالت ننماید.


جهت اخذ مشاوره حقوقی در شیراز از وکیل شیراز با شماره 09356364445 تماس حاصل نمایید.
منبع: http://shirazvekalat.com/


پاسخ ها
لباس‌های بافتنی از لباس‌های خانگی پراستفاده زمستانی هستند که هوشمندی در انتخاب آن‌ها می‌تواند به شما احساس خوشایندی از پوشیدن یک لباس زمستانی بدهد. به نظر شما یک لباس بافت مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ بخش مد و فشن سارابارا با راهنمای انتخاب لباس بافت زنانه به این سوال پاسخ خواهد داد.

الیاف طبیعی مقدم‌ترند!
الیاف مصنوعی به دلیل بوی ناخوشایند، ایجاد گرمای بیش از اندازه و نامطلوب و حساسیت‌زایی، گزینه چندان مناسبی برای لباس‌های گرم نیست. البته از آنجا که لباس‌هایی با الیاف طبیعی نظیر پشم نیاز به مراقبت جدی دارند و یک سهل‌انگاری ساده موجب وارفتگی آنها می‌شود، بسیاری ترجیح می‌دهند که از بافت‌هایی با الیاف ترکیبی استفاده کنند.


نخ پنبه
بافت زنانه با جنس نخ پنبه لباس‌هایی سبک، بدون آلرژی و جاذب رطوبت هستند که در پاییز و زمستان، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.


پشم
گرم‌ترین لباس‌های زمستانی از پشم تولید می‌شود. کیفیت پشم و تراکم الیاف از لباسی به لباس دیگر متفاوت است. پیش از خرید این لباس‌ها مطمئن شوید که به پشم حساسیت ندارید.

کشمیر
پشم بز الیاف اصلی لباس‌های جنس کشمیر را تشکیل می‌دهد. این لباس‌ها لطافت بالایی داشته و پرطرفدارند.


دیگر محصولات پر طرفدار در سارابارا:

لباس مردانه

شلوار مام استایل مشکی

بلوز مردانه

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.