استفاده از آب گرم در ماشین لباسشویی – ماشین ظرفشویی به آبگرم وصل میشه یا سرد؟
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی دوتا از پر کاربرد ترین دستگاه هایی هستند که شاید در روز چندین بار از آنها استفاده می کنید. حدود 60 درصد مردم آمریکا برای شست و شوی لباس ها با لباسشویی از آب گرم استفاده می کنند که این یکی از بد ترین عادت هایی است که معایب بسیار زیادی دارد به طور مثال برای محیط زیست بسیار خطرناک می باشد. یکی از رایج ترین سوال هایی که کاربران از ما می پرسند این است که آیا آب گرم برای ماشین لباسشویی ضرر دارد؟ نمی توان با قاطعیت به این سوال جواب داد اما امروز در نمایندگی مرکزی لباسشویی وستینگهاوس قصد داریم به طور کامل این مسئله را برای شما توضیح دهیم.
یکی دیگر از سوال هایی که کاربران زیاد پرسیده اند این است که ماشین ظرفشویی به آبگرم وصل میشه یا سرد و آیا برای شستن ظرف ها با دستگاه نباید از آب گرم استفاده کرد؟ تا انتهای مقاله همراه نمایندگی تعمیرات ظرفشویی وستینگهاوس باشید زیرا جواب تمامی سوال هایتان را دقیق بیان کرده ایم و با خواندن آنها می توانید اطلاعات کافی را بدست آورید.
معایب استفاده از آب گرم در لباسشویی
تولید کنندگان ماشین لباسشویی ادعا کرده اند که استفاده از آب گرم باعث می شود تا دستگاه برای گرم کردن آب، کمتر از المنت کمک بگیرد و در نتیجه علاوه بر کم شدن تایم برنامه، مصرف برق نیز کاهش می یابد. اما برخی از افراد می گویند آب گرم مضرات بسیار زیادی دارد که در ادامه دوتا از آنها را برایتان بیان خواهیم کرد. در آخر خودتان باید تصمیم بگیرید که با توجه به معایب و فواید آب گرم، از آن استفاده کنید یا خیر.
 1. آلودگی گرمایی: یکی از آلودگی های جدی و خطرناک کره ی زمین، آلودگی گرمایی است. شاید برایتان عجیب و غیر واقعی باشد اما بیش از 75 درصد آلودگی زیست محیطی به خاطر استفاده از آب داغ برای شست و شوی لباس ها با لباسشویی است.[*]خراب شدن لباس ها: شاید آب گرم برای دستگاه ضرر نداشته باشد اما به لباس هایتان آسیب وارد می کند به طور مثال رنگشان زودتر از بین می رود و یا سریع تر پوسیده می شوند. استفاده از آب گرم آن هم زمانی که لباستان آغشته به خون است باعث استحکام بیشتر لکه می شود و در نتیجه پاک کرد آن سخت تر خواهد بود. از همین رو توصیه می کنیم فقط در شرایط ضروری از آب داغ استفاده نمایید.[*]آیا می توان برای شستن ظرف ها از آب گرم استفاده کرد؟


 2. اکثر ماشین ظرفشویی ها به آب سرد وصل می شوند اما با وجود این مسئله نباید فکر کرد که دستگاه هیچ گاه از آب گرم استفاده نمی کند. در داخل ظرفشویی هم همانند لباسشویی یک قطعه ای به نام المنت وجود دارد که برای ظرف های کثیف و … آب را گاهی اوقات حتی تا 85 درجه نیز گرم می کند، اما اگر هنوز هم تصمیم دارید که دستگاه را به آب گرم وصل کنید بهتر است در ادامه معایب و مزایای استفاده از آب داغ برای شستن ظرف ها را بخوانید.
  همانطور که در پاراگراف های بالا بیان کردیم استفاده از آب گرم در لباسشویی باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود، این موضوع برای ظرفشویی نیز یکسان است و اگر شما دستگاه را به آب گرم وصل کنید مقدار پول کمتری را باید برای قبض پرداخت نمایید. با این حال نمی توان حتمی گفت به کار بردن آب داغ در فرایند شست و شو کار بسیار خوبی است به دلیل اینکه علاوه بر فایده، معایبی دارد که در پاراگراف بعدی توضیح خواهیم داد.
  اگر دستگاه را به آب گرم وصل کنید و میزان آب ورودی به دستگاه بیش از 50 درجه باشد علاوه بر اینکه به خود دستگاه، شیر برقی و ورودی آن آسیب وارد می شود امکان خراب شدن ظرف هایتان نیز وجود دارد. پس بهتر است ظرفشویی را به آب سرد وصل نمایید و گرم کردن آب را بر عهده ی المنت بگذارید. شاید مصرف برق بالاتر برود اما از بروز مشکلات بیشتر و جدی تر جلوگیری خواهید کرد.
  بیان کردیم که کاربران همواره از ما می پرسند آیا آب گرم برای ماشین لباسشویی ضرر دارد؟ و ماشین ظرفشویی به آبگرم وصل میشه یا سرد؟ اکنون که به انتهای مقاله رسیده ایم قطعا به جواب این دو سوال پی برده اید اما اگر هنوز هم نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید به سایت نمایندگی وستینگهاوس مراجعه نمایید.
  منبع https://www.westinghouserepairco.com/use-warm-water-in-dishwasher-and-laundry/
  امضاي کاربر :
  [font=Roboto][size=10][align=left]تک بت ورزشی

  [/align]
  [/font][/size]
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.