انواع توری ساختمانی
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
توری مش

یکی از بهترین انواع توری ها برای ساختمان سازی ها توری مش میباشد که معمولا در بتن ریزی ها مورد استفاده قرار میگیرد.
توری مش یا توری جوشی که از جوش داده شدن تارو پودهای توری به یکدیگر ساخته میشود.
توری مش در اندازه چشمه ها 10*10 ، 15*15و 20 * 20 ساخته میشود که معمولا پر کاربرد ترین و پر مصرف ترین انواع توری مش میباشد.

توری مش در مصارفی همچون استخر سازی ، کف ، دیوار ، سد سازی و غیره مورد استفاده قرار میگیرد.

دلیل استفاده توری مش

بتن معمولا مقاومت ثابت بالا دارد اما ظرفیت کششی پایین دارد یعنی ممکن است که هنگام لرزش و تکان خوردگی که در زلزله رخ میدهد دچار ترک خوردگی و در نهایت دچار خرابی سازه شود که با استفاده از توری مش ازاین مشکل جلوگیری میکند.
توری مش از دو نوع میلگرد ساده و آجدار ساخته میشود که معمولا بدلیل اینکه توری مش آجدار روی آن آج هایی دارد که همین آج ها باعث میشود میلگرد ها درون بتن و سازه تکان نخورد و مقاومت سازه بالاتر رود.
در توری مش تا حد و اندازه و مشخص و معینی میشود اندازه مفتول ها و اندازه چشمه ها کوچک شوند چرا که اگر اندازه مفتول ها از حد و اندازه ای کوچک تر شود ممکن است هنگام جوش خوردن مفتول ها بر اثر آتش مفتول ها بریده شوند و توری در نهایت خراب شود.
قیمت توری مش
قیمت توری مش به اندازه چشمه ، اندازه مفتول ، بستگی دارد که هر چقدر چشمه ها بزرگتر باشد وزن توری پایین تر می آید و هر چقدر وزن چشمه ها کوچک تر باشد وزن آن بالاتر میرود.


توری پرسی

توری پرسی نیز در کنار دیگر انواع توری های پرسی در ساختمان سازی ، تزئینات ، برای مقاوم سازی و غیره مورد استفاده قرار میگیرد.
توری پرسی یا توری بافته شده ، که تار و پود توری میباشد بهم تابیده میشوند و و باعث دوام و افزایش طول عمر توری میشود.
در توری پرسی تا یه حد مجاز است که مفتول و چشمه ها کوچک شوند چرا که اگر مفتول ها از اندازه ای کوچک تر شوند باعث میشود که توری عمر زیادی نداشته باشد و باعث ازهم گسستگی شود.
اگر توری پرسی ، چشمه های کوچکی داشته باشد ممکن است هنگام استفاده و در فشار بالا شبیه به فنر عمل میکند و ممکن است از کیفیت توری کاسته شود.

قیمت توری پرسی
توری پرسی یکی از انواع توری هایی میباشد که قیمت آن به نوع مفتول و اندازه چشمه بستگی دارد که در واقع هر چقدر اندازه چشمه ها و مفتول های بکار رفته سبک تر و بزرگتر باشند وزن توری نیز سبک تر خواهد بود.

توری پرسی معمولا با یک روکش روی ساخته میشوند و معمولا برای اینکه در سطوح خراشیدگی و در کار پارگی بوجود نیاید با روکش ساخته میشود.

توری رابیتس

رابیتس یکی دیگر از توری های مورد استفاده در ساختمان سازی ها میباشد که بیشتر برای گچ کاری ، سیمان کاری و سنگ کاری مورد استفاده قرار میگیرد.
توری رابیتس در تعداد ستون های 9 ، 11 و 13 ستون و در 3 چشمه و 4 چشمه ساخته میشود که معمولا هر چقدر تعداد ستون ها و چشمه ها بیشتر باشد وزن توری ها بیشتر میشود و قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.

توری رابیتس معمولا از ورق گالوانیزه ساخته میشود که این باعث میشود از خراشیدگی ، پارگی و بریدن دست کسانی که با این توری کار میکنند جلوگیری کند.

توری رابیتس از نظر ویژگی و خوبی و بدی دارای ویژگی هایی است که از مهمترین ویژگی های آن میتوان به در دسترس بودن آن اشاره کرد که بخاطر اینکه در دسترس است میتوان براحتی کار همگان از آن استفاده نمایند.وزن نسبتاً زیاد، مصرف گچ بالا، محدودیت آب و هوایی در اجرای لایه های گچی، سرعت اجرای پایین و ... می تواند از معایب رابیتس باشد که مشتریان را به سمت استفاده از محصولات دیگر در ساختمان سازی هدایت می کند.
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.