دلیل داشتن دندان های عقل چیست؟
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش

دلیل داشتن دندان های عقل چیست و چرا آن را می کشند؟


اگر تا به حال درد دندان های عقل را تجربه کرده‌اید ، احتمالاً این سوال را از خود پرسیده‌اید که دلیل داشتن دندان های عقل چیست؟ اگرچه دندان های عقل در نگاه اول فقط یک چیز اضافه و بی فایده به نظر می رسند، اما لازم است بدانید دلیل وجود آنها همیشه درد کشیدن نیست.

دندان های عقل چیست؟
دندان های عقل سومین سری دندان های آسیایی هستند که معمولاً در اواخر نوجوانی یا اوایل بیست سالگی ایجاد می شوند. دندان های عقل در آخر ردیف های دندان به وجود آمده و در نتیجه انتهای دهان قرار دارند.
بسیاری از افراد آنها را خارج کرده و به اصطلاح خودمانی آنها را می کشند ، چرا که باعث ایجاد درد می شوند. در واقع وقتی این دندان ها از زاویه اشتباهی در آمده و یا فردی فضای کافی در دهان خود برای آنها را ندارد، دندان ها باید برداشته شوند.
دلیل داشتن دندان های عقل چیست؟
باور کنید یا نکنید دندان های عقل در گذشته بسیار مفید بوده و برای کاربرد های مختلفی استفاده می شدند. طبق بررسی های انجام شده،اجداد ما از دندان آسیای سوم خود برای شکستن گیاهان سخت و محکم استفاده کردند.
با این حال همزمان با تکامل انسان و یادگیری نحوه نرم کردن غذا از طریق پخت و پز و سایر روش ها، نیاز به دندان های آسیای سوم از بین رفت. به علاوه با گذشت زمان، ساختار فک انسان با رژیم های غذایی جدید سازگار شده و کوچکتر شدند.

با غیر کاربردی شدن دندان های عقل یا دندان های آسیای سوم، برخی از افراد حتی دارای این دندان ها نمی شوند. حدود نیمی از بزرگسالان حداقل یک دندان عقل دارند، اما بسیاری از افراد هم هستند که فاقد یک یا چند دندان عقل هستند.
علائمی که نشان می دهند باید عقل خود را خارج کنید
در واقع کار دندانپزشک این است و می تواند تشخیص دهد آیا لازم است شما دندان های عقل خود را بردارید یا خیر. با این حال، اگر هر یک از این علائم زیر را داشتید باید در اسرع وقت با دندانپزشک موردنظرتان مشورت کرده و آنها را خارج کنید:
  • لثه های متورم، حساس و یا خونریزی در پشت دهان شما[*]درد، تورم یا سفتی فک[*]به وجود آمدن درد هنگام دهان باز کردن[*]بد طعم بودن و یا بوی بد دهان
بنابرین لازم نیست همه افراد اقدام به برداشتن دندان های عقل خود کنند. برخی از افراد فضای کافی برای دندان های آسیایی سوم را داشته و در نتیجه می توانند آنها را کنار سایر دندان های خود نگه دارند.
مجموعه دندانپزشکی لبخند سپید با سال ها تجربه، آماده ارائه خدمات زیبایی و ایمپلنت دندان در تهران می باشد.

پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.