آپدیت هسته الگوریتم گوگل در دسامبر 2020 | Google December Core Update
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش

گوگل بالاخره بعد از هفت ماه، سومین آپدیت و بروزرسانی هسته خود را در ماه دسامبر 2020 در مرحله اجرا گذاشت. پیش از این، گوگل در توییتر خود اعلام کرده بود که در حال به روز رسانی هسته جدید در ماه دسامبر 2020 است و نام این بروزرسانی را December 2020 Core update اعلام کرده بود.
این آپدیت core، در واقع سومین به روزرسانی هسته اصلی در سال 2020 به حساب می آید. در واقع، اولین آپدیت هسته الگوریتم گوگل در ماه ژانویه 2020، و نسخه دوم آن در ماه می 2020 بوده است. اگر به تاریخچه بروزرسانی های گوگل نگاهی بیندازیم، متوجه می شویم که گوگل با فاصله زمانی های کوتاه، به آپدیت هسته خود می پرداخته است؛ اما این آپدیتی که در 4 دسامبر 2020 انجام شده است، در واقع هفت ماه بعد از دومین آپدیت گوگل در may 2020 بوده است.
از زمانی که گوگل در توییتر خود اعلام کرد که قصد بروزرسانی core گوگل را دارد، تقریبا دو ساعت و نیم بعد، آن را به مرحله اجرا گذاشت و در ساعت 13، به صورت زنده اعلام کرد که در حال بروز رسانی هسته خود می باشد. طبق روند هر آپدیت گوگل، عموما یک تا دو هفته طول می کشد که این هسته کاملا آپدیت شود و به مرحله اجرا درآید.
تاریخچه آپدیت های گوگل
همانطور که در بالا ذکر شد، آخرین بروزرسانی آپدیت گوگل در ماه می 2020 بوده است که نسبت به دیگر بروزرسانی ها، خیلی وسیع تر و سنگین بوده است و تقریبا دو هفته طول کشید تا به مرحله اجرا درآید. قبل از اون هم، در ماه ژانویه 2020، یک بروزرسانی داشت که باعث به هم ریختن بسیاری از رتبه های سایت شد و تمرکز اصلی آن هم بیشتر درباره محتوا و کلمات کلیدی بوده است. در سپتامبر 2019، گوگل یک آپدیتی را به مرحله اجرا گذاشت که نسبت به بروزسانی های دیگر خود، ضعیف تر و ناکارآمد تر نیز بوده است و در واقع تاثیر آنچنانی در رتبه های سایت ها مشاهده نشد. البته ناگفته نماند که گوگل یک اپدیت دیگری را هم در ماه نوامبر 2019 انجام داده بود که بیشتر برای رتبه بندی محلی ساخته و به اجرا درآمده بوده است.
آپدیت جدید در هسته الگوریتم گوگل
در صورت ضربه خوردن از آپدیت گوگل، چه کنیم؟
گوگل همیشه یک مستند و راهنمایی برای افرادی که سایت آن ها در معرض کاهش رتبه یا پنالتی قرار می گیرند، ارائه می کند. در واقع، گوگل برای افرادی که سایت آن ها به هر دلیل دارای کاهش رتبه یا مشکلات دیگر بر اساس بروزرسانی هسته خود شده است، یکسری پیشنهادات و راهنماهایی در اختیار آن ها گذاشته است.
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
راستی، چرا ما باید به آپدیت هسته google، اهمیت نشان دهیم؟
همانطور که می دانید، داشتن جایگاه و داشتن بازدید در سایت، باعث افزایش و درآمد در ان کسب و کار می شود، پس اگر گوگل، به آپدیت و بروزرسانی هسته خود بپردازد، امکان کاهش و یا حتی افزایش رتبه و بازدید را به همراه خواهد داشت. هر کارشناس سئو و دیجتال مارکتری می داند که باید با تغییرات گوگل، خود را به روز نماید تا بتواند هم به کسب درآمد بیشتری نائل شود و هم از رقبای خود جا نماند. مطمئنا هر آپدیتی از سمت گوگل، تغییراتی را به همراه خواهد داشت؛ ناگفته نماند افرادی که از روش های کلاه سیاه (black hat) برای کسب رتبه بهتر استفاده کرده اند، همیشه با این تغییرات، دچار ضرر و زیان هایی شده اند و گاهی اوقات، سایت آنها پنالتی و از دور خارج شده است. پس لازم به ذکر است که برای دریافت رتبه بندی بهتر در نتایج گوگل، همیشه از روش های کلاه سفید و تا حدودی کلاه خاکستری استفاده نمایید.
در آینده اعلام خواهیم کرد که چه فاکتورهایی در google december 2020 core update، باعث تغییرات در سایت می شود. برای آشنایی بیشتر با سئو و کسب رتبه های تاپ در Serp، به صفحه آموزش سئو ویکی دمی مراجعه کنید.
پاسخ ها
فعال شدن ویژگی Request Indexing در سرچ کنسول


یکی از ویژگی های مهم در سرچ کنسول، استفاده از request indexing در بخش url inspection سرچ کنسول است. این ویژگی به قدری حائز اهمیت است که در صورت نبود آن، احتمال ذخیره کردن و ایندکس شدن صفحات به کندی انجام میگیرد. هر کسی که دارای سایت می باشد، می داند برای اینکه هر چه سریعتر در serp دیده شود، باید سرچ کنسول را مطابق با جیمیل خود فعال نماید و به اصطلاح برای خود یک اکانتی ایجاد کند.
در بخش URL Inspection می توانید آدرس صفحه مورد نظر خود را قرار دهید وبا انتخاب دکمه request indexing، از گوگل بخواهید که این صفحه را ذخیره کند و در سایت مپ شما قرار دهد.
نکته: اگر تعداد صفحات شما بیش از یک آدرس باشد و قصد داشته باشید که به صورت گروهی همه آن آدرس ها را ایندکس و کراول کنید، بهتر است که از سایت مپ سایت استفاده نمایید؛ چرا که استفاده از url inspection tools برای صفحات تکی مورد استفاده قرار می گیرد.
اگر می خواهید بدانید که آن صفحه تازه ایجاد شده در دیتابیس گوگل ذخیره شده است یا خیر، می توانید از عبارت زیر استفاده نمایید.
برای آموزش سئو از صفر تا صد کلیک کنید.
site:wikidemy.ir
در واقع، بدون آدرس صفحات، گوگل نمی تواند اطلاعات آن صفحه را مورد خزش قرار دهد و در فهرست بندی خود ذخیره کند.حالا که از اهمیت این ویژگی باخبر شدید، باید بگویم که:
گوگل در تاریخ 14 اکتبر 2020، رسما اعلام کرده بود که request indexing نیز برای مدتی غیرفعال خواهد بود.

هدف گوگل از انجام این کار، تغییرات زیرساخت ها و بهبود کارایی این ویژگی می باشد که به گفته او، این تغییرات بعد از چند هفته به حالت قبل باز خواهد گشت.
همانطور که در بالا ذکر شد، استفاده از ویژگی درخواست برای ایندکس و ذخیره کردن آدرس ها ، با هدف کراول و خزش توسط ربات های گوگل و ذخیره شدن در پایگاه گوگل نیز می باشد.
تکنیک لینک سازی داخلی برای مقالات جدید
استفاده از درخواست index در url inspection، زمانی موثر است که شخصی بخواهد صفحه ای از سایت خود را که تازه ایجاد کرده است مورد کراول قرار دهد. خیلی ها معتقدند که استفاده از درخواست ذخیره سازی، سرعت خزش را برای آن صفحه بالا می برد و اطلاعات آن صفحه در دیتابیس گوگل ذخیره می شود و به هنگام جستجوی کلمه کلیدی، به نمایش در می آید؛ هر چند که این ویژگی می تواند به سرعت گفته شده، صفحات را مورد خزش و ایندکسینگ قرار ندهد؛ اما بسیاری از سئوکاران و صاحبان سایت بعد از ایجاد هر صفحه ای یا آپدیت صفحات خود، ترجیح می دهند که از این ویژگی استفاده نمایند و ربات های گوگل را به سمت صفحه و سایت خود هدایت کنند.
اما خبر خوب چه می تواند باشد؟
شاید غیرفعال بودن این ویژگی برای خیلی از افراد بی اهمیت باشد، اما این خبر برای صاحبان کسب کار که به صورت آنلاین، به کسب درآمد می پردازند و دارای سایت هستند، می تواند یک خبر مهم و فوق العاده شادی آور هم باشد.
گوگل در تاریخ 23 دسامبر 2020 در توییتر خود اعلام کرده است که ویژگی Request indexing در سرچ کنسول، بعد از دوماه غیر فعال بودن، مجددا فعال شده و افراد می توانند مجددا از این ویژگی برای ایندکس صفحات خود استفاده نمایند.
ابزار URL Inspection دارای اطلاعاتی مانند خطاهای AMP، خطاهای Structured data و مشکلات ایندکسینگ و ذخیره سازی صفحات می باشد که با ایندکس آدرس صفحه می توان به اطلاعات گفته شده، دسترسی پیدا کرد.
در صورت منتشر شدن اطلاعاتی راجع به request indexing جدید، حتما مقاله ای منتشر خواهد شد.

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.