از جراحی دیسک کمر و مراقبتهای بعد از آن
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
از جراحی دیسک کمر و مراقبتهای بعد از آن بیشتر بدانید
جراحی دیسک کمر که می تواند شامل برداشتن بخشی یا همه دیسک بین مهره ای باشد در صورتی انجام می شود که دیسک کمر در وضعیت حاد و دردناکی قرار گیرد. عمل دیسک کمر باز آخرین مرحله از درمان دیسک است.
چنانچه دیسک کمر تنها با درد همراه باشد، همچنین اگر بیمار درد کمر و یا درد سیاتیکی دارد ولی نقص عصب به‌وجود نیاورده، درمان طبی توصیه می شود، که البته درمان طبی شامل استراحت، ورزش های سبک، داروی ضد التهاب، ضد درد و صبوری در روند درمان است گاهی ممکن است پزشک تجویز یک هفته استراحت مطلق دهد این بیماران باید توجه داشته باشند که پس از کاهش درد و بهبود نسبی همچنان باید خم نشده و از بلند کردن وسایل سنگین خودداری کنند تا درد دوباره تشدید نشود.
جراحی دیسک گردن | دیسک گردن

مراحل جراحی دیسک کمر
بیمار رو ی شکم در وضعیت خوابیده قرار می گیرد، در این نوع جراحی نیاز به بیهوشی عمومی است، بعد از آماده سازی بیمار و ناحیه ی عمل، برش طولی 1-2 سانتی متر در خط میانی کمر ، مستقیماً بر روی ناحیه دیسک ایجاد می شود و برای دسترسی بهتر به دیسک بخش خلفی خلقه ی دور کانال نخاعی برداشته می شود، بخش کوچکی از استخوان لامینا برداشته می شود. برش در لیکمان زرد ایجاد می شود و دسترسی به اعصاب درون کانال نخاعی آسان می شود. در این مرحله سوراخی در خارج از لبه ی دیسک ایجاد می شود و با وارد کرد فورسپس به داخل فضای دیسک مواد نرم درون آن خارج می شود. سپس جراح با دقت تمام و دسترسی کامل تمامی اجزای آسیب دیده ی دیسک را خارج می کند. تمام مناطق اطراف نیز بررسی می شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ اجزای اضافی از دیسک باقی نمانده است. ناحیه زخم معمولاً با آب استریل حاوی آنتی بیوتیک شسته می شود. لایه های برش خورده با چند بخیه قوی بسته شده است. معمولاً پوست با استفاده از چسب مخصوص جراحی بسته می شود و حداقل زخم باقی می ماند و نیازی به بانداژ ندارد. کل زمان عمل تقریباً 1 ساعت است.
بیشتر بدانید: شرح جراحی بسته دیسک کمر

بیشتر بدانید: ورزشهای ویلیامز را چگونه باید انجام دهیم؟
دکتر شهرام شهسوارانی | بهترین جراح ستون فقرات

پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.