رنگ ها در غرفه سازی چه تأثیری دارند؟
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
یکی از ویژگی های خیلی مهم رنگ ها ایجاد حس زندگی در جهان و انسان هاست. همین ویژگی باعث شده تا رنگ ها یک عنصر مهم در غرفه سازی باشند و نقش مهمی در موفقیت غرفه داشته باشند.


ویژگی های رنگ ها
رنگ ها تأثیرات انکارناپذیری روی مغز انسان ها می‌گذارند و دارای یک سری ویژگی های خاص هستند به همین دلیل در غرفه سازی مهم می‌باشند. در روانشناسی رنگ ها را به سه دسته ی گرم، سرد و خنثی تقسیم کرده و برای هرکدام تأثیرات جداگونه ای را ذکر کرده اند.


رنگ های گرم
رنگ های گرم به رنگ هایی مثل زرد، سبز، قرمز و نارنجی گفته می‌شود. از جمله ویژگی های رنگ گرم می‌توان به القا کردن احساس راحتی، شادی، هیجان، تحریک ذهن و عصبانیت اشاره کرد.


رنگ های سرد
رنگ های سرد به رنگ هایی مثل آبی و بنفش گفته می‌شود. از جمله ویژگی های رنگ سرد می‌توان به القا کردن حس آرامش، بی تفاوتی، غمگینی، سادگی، عدم صمیمیت و رضایت اشاره کرد.


رنگ های خنثی
رنگ های خنثی به رنگ های متمایل به سفید و مشکی گفته می‌شود مانند کرم، خاکستری و ... . رنگ های خنثی در غرفه سازی تهران و سایر نقاط از اهمیت بیشتری برخوردارند و راحت تر می‌توان آن ها را در غرفه به کار برد. آرامش بخش و ملایم بودن از ویژگی رنگ های خنثی است.

تاثیر رنگ در غرفه سازی
همانطور که می‌دانید یکی از مهم ترین مکان های تبلیغاتی برای شرکت ها و تولیدی ها، نمایشگاه های بین المللی و داخلی می‌باشند. از همین رو طراحی و غرفه سازی برای شرکت در نمایشگاه بسیار مهم است چون هر غرفه نماینده ی یک شرکت به حساب می‌آید و نقش مهمی در جذب مشتری دارد. یکی از عناصر مهم در غرفه سازی، به کار بردن رنگ های مناسب با توجه به محیط، محصول و سلیقه ی افراد است.
بعد از طی کردن مراحل طراحی و غرفه سازی نوبت به غرفه آرایی می‌رسد. در عصر جدید رنگ ها می‌توانند تأثیرات زیادی روی ذهن افراد بگذارند به همین دلیل اهمیت ویژه ای در غرفه سازی دارند. برای غرفه سازی و غرفه آرایی به نکات زیر توجه لازم را داشته باشید:
- یکی از اصول اساسی و مهمی که باید به آن پایبند باشید رعایت کردن هارمونی و هماهنگی بین رنگ هاست.
- توجه داشته باشید که رنگ غرفه باید با توجه به محصولی که قرار است ارائه بدهید انتخاب شود مثلاً برای وسایل گرمایشی از رنگ های گرم و برای وسایل سرمایشی از رنگ های سرد استفاده کنید.
- طول موج رنگ ها یکی از صفت های اصلی آن هاست که به فام معروف است. شما می‌توانید با دانستن فام رنگ ها به هارمونی رنگ ها با هم دست پیدا کنید.
- یکی دیگر از صفت های مهم برای رنگ ها درخشندگی است. شناخت درخشندگی و میزان آن تاثیر زیادی در غرفه سازی دارد.
- رعایت کردن نور پردازی با توجه به رنگ بندی
- به کار بردن رنگ سازمانی شرکت در غرفه سازی
- شناخت مفهوم رنگ ها در فرهنگ های متفاوت و تاثیر آن ها
- توجه به این نکته که استفاده از رنگ گرم باعث کوچک تر به نظر رسیدن فضا می‌شود
- از سری رنگ های پرکاربرد در غرفه سازی می‌توان به رنگ های آبی، سبز، نارنجی، سفید و قرمز اشاره کرد.


هدف از غرفه سازی و غرفه آرایی
هدف از غرفه سازی و غرفه آرایی می‌تواند عوامل زیر باشد:
- جذب مشتری با استفاده از رنگ های تاثیر گذار که بسیار حیاتی و مهم است. اگر نحوه شرکت در نمایشگاه را نمی دانید حتما مطلب هر چیزی که بایستی در رابطه با مدیریت نمایشگاه بدانیم را مطالعه فرمایید.
- ایجاد بهترین کارکرد برای فضای غرفه در نمایشگاه
- ایجاد نظم و هماهنگی با استفاده از رنگ ها
- استفاده از رنگ های جذاب و ثبت نام شرکت در ذهن افراد
امضاي کاربر :
همای سعادت
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.