لباسکار مناسب فصل گرما | لباسکار مناسب | لباسکار نخی | لباسکار خنک
سفارش تبليغات در انجــمن قالب گراف ورود به تاپيک اطلاعيه هاي تابستانه قالب گراف
امور گرافيکي و کدنويسي وب خود را به جي جي ميزبان بسپاريد
نام کاربري : پسورد : فراموش
از دیر باز استفاده از لباس کار مناسب در محیط و شرایط آب و هوایی گرم یکی از دغدغه های مهم نیروی کار بوده است. با در نظر گرفتن اینکه لباسکار با هر مدل یا جنسی که داشته باشد ، اثری در کاهش دمای محیط ندارد ، منظور از لباس کار مناسب ، لباسی می باشد که به افزایش دمای محیطی کمکی نکند. همانطور می دانید علارغم سرما که شما می توانید با افزایش لباس تا حد زیادی بر آن غلبه کنید ، اما این قضیه در فصل گرما با کاهش لباس همانند فصل سرما عمل نمی کند. مدل لباس و البته جنس بکار رفته در لباسکار از فاکتور های مهم در این فصل می باشد. اهمیت به تهیه لباسکار مناسب در این فصل از سال ، می تواند ارتباط مستقیمی با جلوگیری از کاهش رادمان کار و البته روحیه هر فرد داشته باشد.

در ابتدا از مدل لباسکار صحبت میکنیم که چه طرحی از لباسکار مخصوص فصل گرما می باشد. به نظر بنده بهترین لباسکار برای هر فرد در فصل تابستان میتواند لباس کار دوبنده با تی شرت باشد. این مدل از لباسکار همانند شلوار کار بوده با این تفاوت که قسمتی از جلو و پشت بالاتنه را نیز پوشش می دهد. صرفه نفر از جنس این دوبنده که می تواند دوبنده با پارچه کجراه ، دوبنده با پارچه لی و حتی پارچه کتان باشد ، هیچ تعرق اضافی را برای بدن تحمیل نمی کند. اشاره به این نکته لازم است که خرید لباسکار با درصد کمتر پلی استر می تواند نقش کلیدی و مثبتی ایفا کند.

همان طور که می دانید بیشترین تعرق انجام گرفته در بدن در قسمت بالایی یا همان بالا تنه می باشد که نوع پوشش این قسمت از بدن بسیار مهم می باشد. به طور معمول استفاده از لباسکارهای دوتیکه ( کاپشن و شلوار ) و لباسکار یکسره ( بیلرسوت ) هر چقدر هم پارچه آن نازک و نخی باشد به دلیل داشتن زیپ در وسط لباس توصیه نمی شود. اما لباس کار هایی که برای بستن آن از دکمه استفاده شده باشد مانند انواع روپوش کارگاهی و انواع تی شرت نخی و جودون می تواند عملکرد بهتری به نسبت سایر لباسکارها در فصل گرما داشته باشد. این گونه از لباس کارها بدلیل داشتن فضای مناسب بین هر دو دکمه جلوی لباس برای روپوش کارگاهی و محفظه های موجود در پارچه تیشرت های نخی و جودون موجب افزایش گردش هوا و کاهش تعرق بدن شده ، که نقش موثری در ایجاد شرایط مطلوب برای هر نیروی کاری فراهم می سازد. همچنین می توانید جلوگیری از آفتاب سوختگی ، از تی شرت آستین بلند استفاده نمایید.

بعد از انتخاب مدل مناسب لباس ، نوبت به جنس پارچه لباسکار می رسد. همانطور که در مطالب بالا بر کم بودن مقدار پلی استر بکار رفته در لباس کار تاکید داشتیم ، هر چقدر که لباس انتخابی ما از درصد نخ بیشتری برخوردار باشه ، به گردش هوای بیشتر جهت کنترل دمای بدن کمک بسزایی می کند. چرا که وجود بیش از اندازه پلی استر در الیاف پارچه لباس کار ، موجب کاهش گردش هوا که این امر سبب تعرق بالای بدن و در نتیجه ایجاد بوی ناخوشایند و خستگی زود هنگام فرد شود. همچنین مصرف آب زیاد در این فصل به دلیل کاهش تعرق نیز مهم و توصیه می شود.
رنگ لباس کار نیز همانند مطالب گفته شده نیز به خودی خود تاثیر شایانی در جذب و عدم جذب گرما ایفا می کند که استفاده ار رنگ های روشن مانند رنگ سفید ، طوسی روشن یا استخوانی و آبی آسمانی در این فصل از گرما توصیه می شود.
پاسخ ها

براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.